Onkyo 607 a 3D i HDMI 1.4

cinemaniak

New member
Witam, zamierzam kupić(w niedalekiej przyszłości) blu-ray 3D i tv 3D. Ale problem zaczyna sie od mojego amplitunera Onkyo607 w którym jest HDMI1.3, otóż czy kablem HDMI1.3 można puścić obraz 3D wraz z dzwiękiem HD ? Czy jedynie mozna to zrobić kablem HDMI1.4 ? co wiąże się z tym ,ze moj ampli juz sie do tego nie nada. Ogólnie chodzi o to jak podłączyc odtwarzacz blu-ray 3D wraz z telewizorem 3D do amplitunera Onkyo TX-SR 607(który nie ma HDMI1.4) tak zeby jednym kablem puścic dzwięk oraz obraz który ma byc przepuszczony przez amplituner tak jak mam to zrobione teraz ze zwykłym dvd i tv. Czy jest jakaś przejściówka z HDMI1.3 na HDMI1.4 która załatwi sprawe ? Pomocy...
Czy może dać sobie siana z tym 3D bo jest taka opcja, że sie nie "przyjmie" na rynku swiatowym. W co wątpie...
 
Ostatnia edycja:

cinemaniak

New member
czyli będzie mi potrzebna tylko przejściówka z HDMI 1.4 na HDMI1.3 i wtedy wyswietli mi obraz 3D wraz z dzwiękiem HD jednym kablem ?
 

damian820927

New member
Bez reklam
czyli będzie mi potrzebna tylko przejściówka z HDMI 1.4 na HDMI1.3 i wtedy wyswietli mi obraz 3D wraz z dzwiękiem HD jednym kablem ?


Niestety nie :( w Onkyo to kwestia softu i niestety nie przepuści 3D przez HDMI 1.3.
Według specyfikacji kabla HDMI 1.3 i tabelki wikipedia jest możliwe przepuszczenie, ale musi być też zmieniony soft w amplim tak jak np. zrobił to HK i Cambridge Audio i konsola PS3.
 

daro75

New member
kabel może i obsługuje ale czyjego ampli obsługuje 3D?
Bo coś mi sie wydaje ze nie obejrzy filmu w 3d z dzwiękiem przez ampli.
Nie po to firmy wprowadziły hdmi 1.4 żeby teraz nie wymieniac sprzetu.
 

mundi21

New member
I w tym momencie jedynym rozwiązaniem aby nie zmieniać amplitunera jest zakup blu-ray panasonica model o symbolu 300 który ma dwa wyjścia hdmi. Jedno podpinamy pod tv a drugie pod amplituner. Mamy wtedy obraz 3D i dźwięk hd.
 

JackS.

New member
Bez reklam
I w tym momencie jedynym rozwiązaniem aby nie zmieniać amplitunera jest zakup blu-ray panasonica model o symbolu 300 który ma dwa wyjścia hdmi. Jedno podpinamy pod tv a drugie pod amplituner. Mamy wtedy obraz 3D i dźwięk hd.
Dokładnie to samo możesz uzyskać z dowolnym innym odtwarzaczem 3D podłączając do niego nSplittera Pro. Telewizor 3D trzeba podpiąć do wyjścia HDMI2 nSplittera, a amplituner (z wejściem w dowolnej wersji HDMI) do wyjścia HDMI1.
 

cinemaniak

New member
dzięki Panowie za wyjasnienie , teraz juz wszystko wiem ale dziwi mnie to ze amplituner tez musi byc przystosowany do 3D, dla mnie to bez sensu no ale cóż takie prawo dżungli
 
Do góry