onkyo 606 vs yamaha 663 vs HK 255 - zdecydowanie kupie tylko - co wybrac???

artenax

New member
dopiero co kupilem sony46W4500 + Nka+PS3 i chce teraz calosc doposarzyc w kino domowe i mam dylemat jak w temacie, jedno co wiem to ze kolumny musza byc koda harmony 5300 (bo sa w odpowiednim kolorze wenge - zona:) w zasadzie to zalezy mi na tym aby wszystko razem podpiac przez hdmi i moc sie cieszyc z wyrzuconych kilkunastu kawalkow podczas ogladania filmow czy sluchania muzyki. na zestaw kina moge dac od 5 do 8tys aby to tylko ze soba wszystko zagralo bardzo dziekuje za porade. jak sa tu sprzedajacy to od razu chetnie poprosze o oferty tutaj lub na maila - artenax@interia.pl
dziekuje i pozdrawiam
a do wyboru dolozyc mozna jeszcze denona 1709.... i badz tu czlowieku madry - chcesz dobrze kupic wydac kupe kasy i sam nic nie poradzisz - a w sklepach bynajmniej u mnie zieloni sprzedajacy...
aha najwazniejsze dla tych co sie znaja - pokoj 5x5, 80% zona walczy z serialami + muzyka z wiwy pozostale 20% ja na spolke z dzieckiem jade bajki + filmy...
 
Ostatnia edycja:

artenax

New member
hei dzieki za zainteresowanie:)
pisalem wyzej ze na calosc moge dac 5-8k(nie mam sztywnego budzetu)
ale jak mam byc szczegolowy to bym to widzial tak:
amp - 2500
dvd - 2000
glosniki 2500
razem daje mi 7000 i mysle ze tyle smialo moge dac. Najbardziej mi jednak zalerzy aby po skompletowaniu calosci wszystko jakos sensownie podlaczyc poprzez te hdmi i aby byl z tego jakis rezultat. audiofilem ani kinomanem tez w sumie nie jestem ale jak kupuje to chce poprostu kupic cos w miare dobrego i na czasie aby kilka lat byc zadowolonym. mam taka prace ze godzinami czytam tu wszystkie opinie i na ich podstawie wsumie dokonuje zakupow. jak narazie z wymienionych w tytule sklaniam sie do HK 255 + HK 49 i Koda 5300 (niby dobre te glosniki...)tyle ze musze miec pewnosc ze dobrze celuje.pozdrowionka dla wszystkich.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Koda - ja zdecydowanie nie polecam . Swoje przeżyłem z Firmą i mam już za sobą.
Ale z czystym sumieniem powiem Cie chyba dostaniesz lepsze :D.
Zestaw : CA 640 + dvd + Kefy seria C - nowość
Jak to gra - to szok.
Oczywiście jeśli potrzebujesz dużo basów - to HK 255 + dvd 49 + Kefy
 

artenax

New member
bagiennik napisał:
Lepiej te 2000 na odtwarzacz dołóż do głośników :>

juz niby sie zdecydowalem a tu czytam ze ten 255 jakies wadliwe sa i maja problemy z PS3... Kuzwa czy tak jest ze chcac przeznaczy 7k na kino mozna sie wpakowac na mine...zaczynam sie poddawac... teraz zaczynam szperanie o denonie 1909... Panowie pomocy jest cos za 7k zeby napewno byc zadowolonym i moc do tego podpiac Nke i PS3 i wszystko razem pod sony 46W4500???
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Jest :)
Denon 1909 nie ma żadnych usterek i wygrywa w testach :)
Do tego zestaw Cantonów Chrono
2x Canton Chrono 507
2x Canton Chrono 501
1x Canton Chrono 505

Gwarantuje ci zadowolenie :)
 

darkmajin

Member
Bez reklam
kolega bagiennik widze jest fanem cantonow i wszystkim bedzie polecał :rolleyes: no coz kazdy ma swoj typ

artenax hk po upgrajdzie softu, lub wersja z wrzesnia 2008 jest pozbawiona wszelakich wad, niewiem ktora opłacana reklamami firm audio gazete z testami bagiennik czytał ale zamiast go słchac idz posluchaj sprzetu nowa seria hk gra najlepiej w tym przedziale ( dla mnie ) ale porównaj kazdy lubi cos innego...
 

wojtaszu

New member
darkmajin napisał:
kolega bagiennik widze jest fanem cantonow i wszystkim bedzie polecał :rolleyes: no coz kazdy ma swoj typ

artenax hk po upgrajdzie softu, lub wersja z wrzesnia 2008 jest pozbawiona wszelakich wad, niewiem ktora opłacana reklamami firm audio gazete z testami bagiennik czytał ale zamiast go słchac idz posluchaj sprzetu nowa seria hk gra najlepiej w tym przedziale ( dla mnie ) ale porównaj kazdy lubi cos innego...


Nie rozumiem dlaczego koega wprowadza w bład innych.

Wielu instalowalo nowy soft i problemy z PS3 zostały usuniete ale problemy z pykaniem w glosnikach pozostały nowy soft nie eliminuje wszystkich usterek nowych modeli HK, polecam uwazniej czytac watek w ktorym zreszta wielokrotnie zabierasz glos.

http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=30953

Co gorsza zdazaly sie przypadki ze ludzie nie mieli zadnych problemow i po instalacji softu pojawialo sie pykanie poza tym niektore tryby dzwieku przestaly byc dostepne.
 

meksykanin

New member
Jak kupisz te Kody to tak jakbyś strzelił sobie sam w stopę. Po maksymalnie roku będziesz żałował. Mając 7-8 tyś. namów żonę na kolumny Monitor Audio(seria Bronze) - są w tym samym kolorze " wenge " (ciemny orzech) co Koda. Albo Dali Concept - ciemna wiśnia.Zestaw 5.1 oparty na frontach BR 5 można kupić za około 5 tyś (Concepty wyjdą taniej) i masz porządne i chwalone głośniki na lata. Do tego amplituner yamaha 663 + dvd. Albo odpuść sobie na razie dvd i wejdź na wyższą półkę amplitunerów : Yamaha 863, Denon 2309 lub Onkyo 805.
 
Ostatnia edycja:

artenax

New member
dobra tyle sie juz naczytalem o tych kodach ze odeszly w niepamiec:)...
o hk 255/355 zreszta tez....szkoda bo design fajny...
na celowniku i to juz zdecydowanie:
amplituner: denon 1909
DVD: i tu maly dylemat miedzy 1940 a 1800BD bo nie wiem czy potrzebuje bluray skoro juz mam ps3 - sa jeszcze jakies inne roznice aby doplacac ?
glosniki - monitor audio br6+br2+brw 10+brlcr lub
-canton 507+502+505+525sc i tu znowu dylemat jako ze opinie podzielone a ja chce poprostu lepsze? a sa w podobnej cenie...
p.s. dobrze ze moja zona nie wie ile to bedzie wszystko kosztowac bo uzyje zaskurniakow i tajnej karty - bo pewnie by popukala sie palcem w glowe slyszac cene:)
prosze wiec ponownie o wasze sugestie i przy okazji gdzie to kupic(jestem ze swinoujscia -wiec szczecin blisko) widzialem ze tu jest kilku zadowolonych klientow pana blackninjy-mozna do niego na priv smialo wyslac zapytanie?
aha a ile bedzie kosztowac do tego okablowanie i co polecacie?
pozdrawiam
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Weź Cantony :]

A Odtwarzacz sobie odpuść, a dołóż tą kase do amplitunera i weź wyższy model denona ;> Naprawde Ci dobrze radzimy ;>

Okablowanie nie wyjdzie drogo , kabel 2x2,5 i jakies HDMI np. Alpharda i bedzie ok :>
 
Ostatnia edycja:

HubiiDubii

New member
He, he no to miło się składa bo ja też z tej samej wioski pisze,
a jeśli chodzi o moje typy to:

- Denon 1909
- Denon 1800BD (jeśli PS3 to za mało)
- Monitor Audio br6+br2+brw 10+brlcr
ja osobiście dysponuje BR2 na froncie wraz z BRLCR i BR1 z tyłu jestem bardzo ale to bardzo usatysfakcjonowany :]
 

Shagohad

New member
Bez reklam
Prawda jest taka, ze co bys nie kupil za te 7k, to i tak bedziesz zadowolony :). Wiec jak nie masz mozliwosci odsluchu, to z wszystkich tutaj wymienionych, wybierz zestaw ktory najbardziej Ci sie podoba z wygladu :mrgreen: . Bo i tak ile ludzi, tyle opcji :).
 
Do góry