Onkyo 606,805 czy Yamaha 663

tomkodent

New member
Witam, wiem ze to często zadawane pytania ale szukam opini bardziej doświadczinych niż ja.Który amplituner jest najlepszy muzyka 60% kino 40 %
Sam juz nie wiem co kupic i jakie kolumny do tego dobrac cena do 5000 max 6000 tysięcy.Pozdrawiam
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Yamaha 663 lub Onkyo 805. Z jednego powodu - mają pre-out, co pozwala na dołączenie do nich porządnego wzmacniacza stereo. Z kolumn? Może Dali Ikon (chociaż przy obecnych cenach starczy co najwyżej na fronty)?
P.S.
Nie sprecyzowałeś swoich muzycznych preferencji. Kino zwykle jest mniej wymagające (może poza ciśnieniem akustycznym z suba).
 

tomkodent

New member
Muzyka

Słucham głównie rocka, popu i moja dziewczyna muzyki tanecznej.
Kolumne Jamo 606, Heco 500, czy Elac co będzie lepsze do tych amplitunerów
 

don111

Banned
a co tu robią Jamo s606 ? jak masz kase na dobre kolumny to takie kupuj a nie rozpatrujesz coś z najniższej półki...
jakie te Heco 500 (Victa , Metas, Celan) ? jakie Elac ?
Elaci zwykle grają dynamicznie i ciepło, Heco Victa to klasa tych Jamo także out, Metas (Celan pewnie też) raczej grają neutralnie, obydwie firmy znane są też z bardzo dobrego, nisko schodzącego basu
jak masz tyle kasy to kup sobie tańszy amplituner z niezbędnym wyposażeniem + wzmacniacz, bo z samym amplitunerem kolumny zagrają na 60% (mocy i jakości dźwięku)
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Zależy jaki rock. Ikony 6 to szczegółowe kolumny, które grają równo w każdym zakresie (mocny rock raczej odpada). Do stereo, brałbym wzmacniacz stereo (za cenę tej yamahy). Efekt zdecydowanie lepszy. W przyszłości do KD dokupiłbym ampli i resztę kolumn. Właśnie tak zamierzam zrobić ;)

P.S.
Mam sparowane Ikony 6 z NAD 325BEE i NAD 525BEE i do klasyki, bluesa oraz klasycznego rocka są DLA MNIE idealne. Polecam odsłuch, bo możesz preferować inne brzmienie...
 
Ostatnia edycja:
Do góry