Onkyo 605 Ustawienia

pyci99

New member
Witam

mam onkyo 605 i głośniki przód dali blue 5005
sub JBL E-250
głośnik centralny i tyły Tonsil Phenix

Chciałbym uzyskać pomoc jak to ustawić zeby dobrze grałó w Stereo i przy filmach

w tej chwili jest ustawione wszystko na pełen zakres sub lfe na 80hz
glosniki przednie i centralny na +2db tyły +3 db a sub -7 db

na filmach z blue raya gra ładnie ale przy muzyce gra cicho musze zrobic na ampli vol do 50zeby to gralo ale dzwiek jest jakis taki pusty co mam z tym zrobic prosze o pomoc( w jednym sklepie mi powiedzieli zebym wymienił kable z miedzi na srebro...)
 

xclone

Klub HDTV.com.pl
VIP
buehehehehe...

co do ustawień nie pomogę - nie znam takie układu głośnikowego i jego charakterystyk no i nie mam jeszcze mojego Onkyo... :D

ale tekst o wymianie kabli zasługuje na przyczepienia na ścianę płaczu...
ku***, mogli lepiej nic nie mówić, a nie się błaźnić... :/

podejrzewam, że najlepiej będzie, jak sam pokombinujesz z ustawieniami.. spróbuj podbić trochę na tonach
(niskie/wysokie) - to przeważnie wywołuje z głośników dźwięki, które przy ustawieniach "normalnych" gdzieś giną.. jasne, że to będzie trochę sztuczne, nienaturalne.. ale lepszego sposobu nie znam.. zapewne najlepiej byłoby sprzedać głośniki, które masz i kupić sparowany zestaw, jednak wiem, że przeważnie taka opcja nie wchodzi w grę..
powodzenia!
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
pyci99 napisał:
Witam

mam onkyo 605 i głośniki przód dali blue 5005
sub JBL E-250
głośnik centralny i tyły Tonsil Phenix

Chciałbym uzyskać pomoc jak to ustawić zeby dobrze grałó w Stereo i przy filmach

w tej chwili jest ustawione wszystko na pełen zakres sub lfe na 80hz
glosniki przednie i centralny na +2db tyły +3 db a sub -7 db

na filmach z blue raya gra ładnie ale przy muzyce gra cicho musze zrobic na ampli vol do 50zeby to gralo ale dzwiek jest jakis taki pusty co mam z tym zrobic prosze o pomoc( w jednym sklepie mi powiedzieli zebym wymienił kable z miedzi na srebro...)
Witam
Posiadam Onkyo 604 , ale wydaje mi się że powinno miec podobne menu jak w 605. W 604 wchodzę w Menu , następnie Input Setup, dalej Intell i Volume i mogę zwiększac siłe dzwięku.
 

pyci99

New member
romans napisał:
A czy muzyki na pewno sluchasz w stereo? Może Direct? To by tlumaczyło taki dźwięk o jakim piszesz.

słucham w stereo w direct jest jeszcze gorzej tylko ze słyszałem muze w direct na onkyow sklepie i była rewelka....
a u mnie kicha.....
 
Do góry