Onkyo 605 ukryte menu

skos1

New member
Witam po raz pierwszy na forum. Od paru tygodni posiadam Onkyo 605 + kolumny DALI Blue 5005. Dźwięk Onkyo jest ok, zaciekawiło mnie natomiast ukryte menu. Po równoczesnym naciśnieciu przycisków AUX i STANDBY uzyskujemy dostęp do ukrytego menu. Fabrycznie Onkyo 605 wysyła obraz do TV w takiej roździelczości jaka do niego dociera z źródeł. Istnieje możliwość ustawienia sygnały wychodzącego do TV na 720 p. W takim przypadku sygnał z analogowych źródeł będzie konwertowany do rozdzielczości 720 p. Dotyczy to tylko weść analogowych. Z tego co udało mi się przetestować nie da się tego zrobić po HDMI.
Czy ktoś na forum próbował już dokonywał zmian w ukrytym menu i z jakim skutkiem?
 

bulek

New member
Ja próbowałem wyświetlić tak obraz z Belwooda. Podłączony był po komponencie do Onkyo. Standardowo obraz z DVD szedł w w formacie 576i, a Onkyo zmieniał go na 576p. I to właściwie wszystko co Onkyo umie robić - deinterlacing. Nie robi konwersji np. 576i do 720p. Ukryte menu "zmusza" go do przeprowadzenia takiej konwersji, ale efekt jest mizerny. Obraz jest ściśnięty w poziomie (wyświetlane jest 720 punktów, ale w ten sposób, że z boków masz czarne pasy, a pośrodku obraz 576 punktów).
 
Do góry