Onkyo 605 i dekodery HD

sauber79

New member
Jak wiadomo jedną z zalet tego maplitiunera jest fakt iż posiada dekodery dźwięku przestrzennego czyli DTS-HD Master i Audio Dolby TrueHD.
Zastanawiam się jednak czy warto go kupić dla samych dekoderów HD, bo z tego co się orientuje większość odtwarzaczy blu ray posiada te dekodery wbudowane ? Czy jest więc sens patrzeć przy jego zakupie na te dekodery ? Może lepiej kupić 505-tkę ?
 

asoz

New member
Mam podobny dylemat. Czy dla dekoderów warto kupić inny ampli.
Czyli z tego co zrozumiałem to jeśli odtwarzacz na dekodery to w amplitunerze nie są one potrzebne?
 

xclone

Klub HDTV.com.pl
VIP
prawie, ale nie do końca.. ;)

dekodery to pojęcie ogólne.. dosyć istotne są przetworniki, które w tych dekoderach pracują.. jak narazie w sprzęcie z półek dostępnych dla szarego kowalskiego nie spotkałem się, żeby napęd miał lepsze przetworniki od tych w amplitunerze.. dlatego IMO lepiej brać napędy bez przetworników, a sygnął przetwarzać w amplitunerze/wzmacniaczu..
inną sprawą jest "przydatność" tych nowych dekoderów.. jak narazie materiału w HD-audio (dowolny format) jest jak na lekarstwo i jakoś nie widać ogromnych tendencji do tego, by to zmienić.. o ile w przypadku kaset magnetofonowych i płyt CD, wydawcy dążyli, by jak najprędzej uzupełniać swoje zasoby, o tyle w tych formatach każdy ma to głęboko w *** :p
 

asoz

New member
Ale pioneer BDP-LX70A posiada wszystkie te same przetworniki i dekodery co amplitunery Pioneer'a. A więc jeśli połącze Harmana z serii 4 z BDP Pioneer będe miał wszystko co do szczęścia potrzeba:grin:
 

Woody

New member
Tak, często mają te same dekodery. Problem jednak także w jakości analogowych układów wyjściowych. Akurat Onkyo jest nieźle pod tym względem zaprojektowany. Natomiast większość układów w playerach z niższych półek opiera się na dość tanie scalakach i to niestety słychać po analogu... Wydaje mi się że lepszym rozwiązaniem jest tani player i dobre ampli po cyfrze, niż drogi player podłączony analogiem. I jeszcze jedno. Wg. mnie teraz póki co nie ma sensu kupować drogich palyerów BD. Standard BD dopiero się ustala i za pół roku ten player bedzie już anachroniczny.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
asoz trochę Cię rozczaruję ale 70A nie ma nowych dekoderów i jest to opisane na stronie pioneera tylko trzeba się wczytać, pozwolisz:

Wbudowany dekoder Dolby Digital
(5.1-kanałowy) Tak

Ma wbudowany taki dekoder.

Dolby Digital Plus Tak
Tylko czyta nie dekoduje do analogu 7,1

Dolby TrueHD Tak
Tylko czyta nie dekoduje do analogu 7,1

Wbudowany dekoder DTS Tak
Ma wbudowany taki dekoder.

Potwierdza się także wszystko gdy zajrzymy na tylną ściankę, gdyby dekodował nowe formaty, miał by wyjście analogowe 7,1, a ma tylko 5,1.

bdplx70a_rear_medium.jpg
 

emeryt21

New member
Onkyo 605 vs 606

przepraszam,ze osmielam sie wtracic swoje trzy grosze miedzy dyskusje szanownych uczonych kolegow,ale stoje przed dylematem.
"czy kupic teraz 605 czy poczekac dwa miesiece i kupic 606"
Wlasciwie nie moge sie zorientowac czym one sie roznia.Moze ktos przeanalizuje ten temat?
 
Do góry