Onkyo 603 + JBL E80

chomikHD

New member
Witam wszystkich.

Co sądzicie o takim połączeniu amplitune ONKYO 603 + dwa głośniki JBL E80 a w przyszłości bliskiej reszta głośników też od JBL.

Sprzęt będzie wykorzystywany do 80% muzyka (jazz, instrumentalna), 20% Kino Domowe.

Jeżeli macie jakieś inne przemyślenia i doświadczenia w tym zakresie to chętnie przeczytam waszą opinię za którą z góry dziękuję (na co chcę zwrócić uwagę to fakt, że zależy mi na opcji multiroom).

(PS - jeżeli macie namiary na osobę/sklep mogący sprzedać taki zestawik to też będę wdzięczny za info)
Pozdrawiam serdecznie i z góry dzięki za wsparcie.

H.
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Bardzo dobry ampli ale pomyśl o wyższym 604 lub 674 (chyba, że nie zależy Ci na obrazie). Różnica w cenie niewielka. 674 można wyrwać już za 2150 pln.
Z E80 będzie pasowało sądzę, chociaż w tej konfiguracji nie słuchałem. Onkyo mają jaśniejszy dźwięk od HK co z kolumnami o wyraźnie ocieplonej charakterystyce, jakimi są E80 powinno dać zrównoważony efekt. Pojedź gdzieś do "idiotów" i posłuchaj sam. ja chadzam w poniedziałki z rana - ludzi wtedy ZERO i można nawet swoje płytki posłuchać kulturalnie.
 

chomikHD

New member
Z tym poniedziałkiem to super pomysł - dzięki. Rzeczywiście tak zrobię.
Na obrazie mi nie zależy, więc 674 sobie odpuszczę.
Czy możesz wskazać czy jest jakaś istotna różnica na kożyść 604 zamiast 603. (wiem że to nowszy model, ale czy poza marketingowo uzasadnionym wypuszczaniem co jakiś czas nowego modelu jest żeczywiście jakaś istotna różnica? - Na dobrą sprawę to istnienie 604 jest dla mnie argumentem za tym aby kupić 603 bo jej cena relatywna i stosunek cena/jakość bedzie lepsza, właśnie dla tego, że wiele osób przeskoczy na ten nowszy...

Pozdrawiam
H.
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
603 jest w porzo. Większych różnic na korzyść 604 nie ma (w wyposażeniu) natomiast jeżeli nie jesteś potomkiem Rubinsteina czy Maksymiuka to różnice w odsłuchu możesz zaniedbać.

Na korzyść 674 przemawia, że ma sztywniejszą konstrukcję no i... front orez gałki z aluminium a nie plastikowe co wpływa na rezonans obudowy oraz inne "smaczki" związane z uzyskanym dźwieękiem.
Za ile możesz "wyrwać" ten 603 ?
 

chomikHD

New member
KEF to jednak za dużo kosztuje (chyba że masz dostęp do jakichś tańszych), Infinity Beta to tak w zasadzie na granicy rozsądku (choć też ciutkę poza tą granicą).
Mam wrażenie, że JBL właśnie do Jazzu będą dobre bo troszkę uplastycznią mi typowo Jazzowy dźwięk (a jak się domyślam na KEF czy Infinity będę miał każdy instrumencik osobno i po godzinie słuchania skończy się to zawrotami głowy ;-) od mnogości słyszanych instrumentów...No chyba że się mylę?
Poza tym to nie będzie Jazz w 100% a w 30%, reszta to instrumentalna + rózne takie tam np. PinkFloyd itp.

Dzięki w każdym bądź razie za sugestię. Wezmę ją pod uwagę bo jeszcze się będę nad tym wszystkim zastanawiał jak tylko dotrę do konkretnych cen.

Pozdrawiam

H.
 

masaj007

New member
Myślę, że to co bierzesz za uplastycznienie to tak naprawdę wyeksponowanie dolnej częsci pasma. Te kolumny grają bardzo efektownie nie zaprzeczam bo teraz sam ich słucham. Jednak poważnie bym się zastanowił nad ich zakupem. Infinity i Kef tak jak piszesz dadzą ci możlwiość umiejscowienia instrumentów na scenie. Z tego co prezentują JBL-e można wyrosnąć. Radzę udac się na dłuższy odsłuch np. w sobotę z paczką płyt
 

HDMag

New member
Jeżeli zastanawiasz się nad sprzętem głównie do muzy stereo to na tym i innych forach polecają HK lub Cambridge Audio AZUR 540R. Podobno szczególnie ten ostatni jest rewelacyjny. Ja właśnie zastanawiam się nad jego zakupem. Nie wiem jakie tylko do niego głośniki dobrać a chciał bym wydać na parę tak max 2000PLN.
Może blackninja albo masaj007 pomogą. Co sądzicie chłopaki o HK lub CA? Czy lepszy będzie od Onkyo 604 lub 674? (do muzy przedewszystkim i trochę do KD)?

do zobaczeniaaa
 

masaj007

New member
HDMag masz test CA 540R na Forum poczytaj sobie. DO HK to raczej JBL-e, Paradigmy.
CO CA coś spokojnego jak Celestion, Tannoy czy KEF.
Wszystko zalezy od budżetu
 

HDMag

New member
Dzięki za info.
Znalazłem ten opis CA i wygląda obiecująco.
Czy Ty miałeś okazję tego posłuchać i jakie jest Twoje zdanie masaj?
 

chomikHD

New member
Za ile można kupić CA540r + JBL E80 lub Onkyo 603 + JBL E-80?
Ma ktoś namiary na jakieś źródło z sensownymi/konkurencyjnymi cenami?
Pozdr
 
Do góry