Onkyo 577+QQ 5000 (Klipsch F1)

due

New member
Już raz korzystałam z Waszej pomocy - przy wyborze TV i jestem bardzo zadowolona. Teraz zastanawiam się nad kupnem kina domowego i dlatego chcę się poradzić. Wczoraj poczytałam nieco o tym na forum i odwiedziłam kilka trójmiejskich marketów. Poradźcie co wybrać i czy to będzie się sprawdzało u mnie. Zaznaczam, że nie jestem audiofilem a wręcz zupełnym laikiem w tym temacie.
Zacznę od metrażu domu. Salon jest ułożony w literę L, ma 43 m2 dodatkowo na czubku literki jest otwarta na salon kuchnia 12 m2, hol oddzielony tylko kominkiem ma 9 m2.
Kino będzie służyło pół na pół do oglądania filmów i słuchania muzyki. W przyszłości być może zakupimy TV 3D ale jak na razie za drogo. Kino nie musi być z Blue Rey, bo w razie takich filmów podłączę PS3 a tam jest Blue Rey.
A teraz to co rozważam zakupić:
Onkyo TX-SR577 odtwarzacz DV-BD507 + Głośniki Klipsch F1
Onkyo TX-SR577 odtwarzacz DV-BD507 + Głośniki QQ 5000 (o ile znajdę bo niby są w ofertach sklepów ale jak się okazuje niedostępne)
Kasa jaką chcę na to przeznaczyć to 3,5 - 4 tyś. - chyba, że się nie da to dozbieram i dopiero kupię. W sklepie widziałam pierwszy z zestawów po 3999 w promocji, czy to rzeczywiście jest promocja to nie wiem, bo dla mnie to max.
 

Orion_pl

New member
Planujesz nagłośnić całe 43m2 czy wydzielić z niego jakąś część do kina? Bo na całość to F1 są zdecydowanie za małe. Mam je na 20m2 (obejmują w zasadzie tylko ok 16m2) i jest super ale na Twoje pomieszczenie raczej nie wystarczy.
 

due

New member
Chciałabym nagłośnić jakieś 35 m2, bo część z tych 43 m2 przypada na jadalnie a tam nie musi być super nagłośnienia.
 

killpit

New member
Dokładnie wez coś takiego Onkyo 607+Klipsch F3set. rewelka za świetną cene.F1 do tego pomieszczenia za małe.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Klipsch F 3 - spowodują że od tej pory inaczej będziesz "patrzył" na muzykę .
 

due

New member
Wielkie dzięki za podpowiedzi, wiem teraz czego szukać. Mam jednak jeszcze jedno pytanko - odnośnie budżetu. Czy taki zestawik nie przekracza czasami moich możliwości finansowych? Jak pisałam na wstępie, na dzień dzisiejszy dysponuje kwotą 3,5 a maksymalnie mogę przeznaczyć na to jedynie 4 tyś.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
To na dzień dzisiejszy stać Cię na 308+F1set+sub10. Jak musi być blu to suba zamieniamy na niego.
 
Ostatnia edycja:

due

New member
Dzięki za odpowiedz. Cóż "z pustego nawet Salomon nie naleje". W takim wypadku dozbieram kasę a na razie przecierpię mój stary sprzęt. Dopiero wtedy kupię coś co mnie zadowoli, czyli tą 607 i F3. Jeszcze raz wszystkim Wam bardzo dziękuję i pewno odezwę się jeszcze nie raz.
 
Do góry