ONKYO 507, 607 czy DENON 1910 do głośników DALI Concept?

jeanaxel

New member
Witam! Mam pytanie na którym amplitunerze Onkyo 507, Onkyo 607 czy Denon 1910 najlepiej zagrają głośniki Dali Concept 6. Pokój 20 m2, stosunek kino muzyka(dance) 50/50. I jaki tani a dobry sub do tych głośników?Ciekawi mnie czy będzie różnica przy wymienionych wyżej głośnikach po podłączeniu do onkyo 507 a 607, bo jak nie będzie to może nie warto przepłacać?
 

Kaszan

New member
Będzie różnica- zwłaszcza jeśli chodzi o muzykę. 507 raczej nikomu do słuchania muzyki (jaka by nie była) bym nie polecił. Do Conceptów wziąłbym coś o bardziej basowej charakterystyce- Onkyo 607, HK 255 lub 260.
Z subów musiałbyś określić przedział cenowy. W okolicach 1tyś. zastanowiłbym się nad JBL es150, Jamo sub 300. Z nieco tańszych Jamo 200.
 

jeanaxel

New member
Dzisiaj byłem na odsłuchu. Podłączone miałem zestawy Onkyo 607 i Denon 1910 na przemian z głośnikami Dali concept 6 i Kef C5. Odsłuch w stereo. Powiem tak Onkyo w porównaniu do Denona grał soczyściej a Denon bardziej miękko, ciepło nie słychać było tak intensywnie wysokich dzwięków, w basie różnice były mniej zauważalne....Ale bardziej przekonał mnie Onkyo....przemawia za nim lepsza cena, lepsze wykonanie wizualne, lepsze wyposażenie i większa czystość górnych dzwięków.....A jeśli chodzi o głośniki to wygrały Dali....ze względu na lepszą cenę bo grały podobnie z małymi różnicami. Tzn Dali lepiej grał wysokie dzwięki, troche mniej było w nich basu, ale nie wydawało mi się żeby go brakowało...Natomiast Kef miał więcej trochę basu natomiast mniej soczyste dzwięki górne...... kefy są gabarytowo mniejsze i mają mniejsze głośniki chyba 130 mm a Dali mają 160 mm nie wiem czy to ma jakiś wpływ czy nie na jakość dźwięku i górną skalę dzwięku lub ew. żużycie się membran w przyszłości.......Przyznam szczerze, że dzwięk Dali trochę bardziej przypadł mi do gustu ....ale mógłbym postawić je na równi gdyby nie wyższa cena KEF w zestawie 5.0
 
Do góry