Onkyo 505 - kolumny???

Lemmy

New member
Witam i proszę o pomoc w doborze kolumn (same fronty). Po wielotygodniowym czytaniu netu wybrałem następujące głośniki:
  • JBL E80
  • JAMO 606, 680, 750
  • MISSION M34i
  • KLIPSCH F2
  • WHARFEDALE 9.5
Mieszkam w małej mieścinie i odsłuch jest niemożliwy; zdaję się całkowicie na Was.
Kolumny napędzane będą ampli Onkyo 505, muza/KD 70/30, mieszkanie w bloku, pokój 25 m2. Muza różna, ale w większości ostrzejsza (Deep Purple, Black Sabbath, Motorhead, Judas Priest – stary, dobry heavy metal, ale również Rush, Queen, itp.
Z góry dziękuję za porady i pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Malinpl

New member
Witam chciałbym się podłączyć pod ten wątek bo mam taki sam problem.

Wkońcu wybrałem amplituner i będzie to onkyo tx-sr505. Zastanawiałem się dużo i nawet w pewnym momencie miał być sr605 ale ze względów finansowych zeszło na 505. Uznałem że nie ma sensu teraz wydawać tyle kasy na sam ampli jeżeli za kilka lat będzie on kosztował pewnie połowę a za tą kasę będzie można kupić coś dużo lepszego więc wybrałem kompromis.

Problemem są jednak kolumny. Nie mam jak i gdzie odsłuchać żadnych a chce kupić narazie tylko dwa fronty i co byście mi poradzili.

Muzyka to będzie raczej wszystko z przewagą na Rap, Techno. Czyli bas będzie się liczył a wolałbym nie kupować suba.
Po przeczytaniu wielu topiców na mojej liście są:

Jamo e680 - 1400 zł
Jamo s606 - 1230zł
JBL Balboa 30 - 1240 zł
Tonsil Maestro II 180 - 1200 zł
Wharfedale 9.5 - 1350 zł

a może nie kupować samych frontów tylko w podobnej cenie zestaw Quadral Quintas 700 czy 500 bo większość pisze że do onkyo są super

Jeżeli macie lepsze propozycje to prosze o pomoc. Podkreślam żeby nie było to gdybanie tylko żeby po prostu ktoś wiedział że taki zestaw zagra dobrze bo raczej kupowałbym w ciemno na necie.
 
Ostatnia edycja:

Malinpl

New member
No wiem że byłoby najlepiej posłuchać każdych ale niezabardzo mam jak. A nawet gdybym w jakims sklepie znalazł któreś to zanim posłuchałbym gdzie indziej innych to pewnie bym zapomniał jak grały te pierwsze.

A gdybyś Ty miał kupować dla siebie pod onkyo to jakie byś wybrał???? A może wogóle całkiem inne. Ja raczej nie dam więcej niż 1400 za dwie kolumny bo to i tak uważam dużo troche skoro amplituner kosztuje mniej
 

boromirep

New member
jakie kolumny

ja mam zestaw 505e onkyo i kolumny jamo s606 i jestem bardzo zadowolony , pokoj 24 m i do takiego lokum wystarczy , szukalem ampli i kolumn dobrych do kina domowego i jednoczesnie do muzyki , glownie rock progresywny i troche spokojnej , gra to wysmienicie i jak sie nie jest audiofilem to brac bo cena jest dobra
 

Malinpl

New member
mam jeszcze dwa pytania:

Jak to jest z mocą w onkyo sr505 bo pobiera ono ok 570W a czytałem gdzieś że tak nie jest że to jest maxymalna moc jaką może pobrać a jak się słucha cicho to pobiera ok 350W

i drugie: dlaczego kolumny jamo s606 są dwa razy cięższe od innych?? Dorzucili tam ołowiu czy co:cool:
 

redlum

New member
Bez reklam
do ja sie doczepie do tematu odnosnie jamo 606 i bi-wiringu
czy da sie takze uzyc ich w bi-ampingu np z onkyo 605? W instrukji Onkyo pisze ze kolumny musza byc min 8omowe - zas jamo 606 sa 6omowe - to znaczy ze moge spalic kolumny?
 

asiorr

New member
Mission M34i

tez wlasnie planuje kupic Onkyo tylko TX-SR605.
byłem właśnie na odsłuchach i przwdę powiedziawszy najbardziej podobały mi się mission M34i. Dodam tylko że planuję kupić kolumny do kwoty 2000 zł i w tej kwocie nie udało mi się znaleźć nic ciekawszego. Zbliżone były jeszcze Dali Concept 6 ale miały troszkę za mało basu więc ewentualnie z subem.
 

Titan2005

New member
Witam

A co sądzice na temat kolum JBL E80 ?? Zamierzam je kupić, ale jeszcze sie zastanawiam nad wyższym modelem E90. Chcę je podpiąć pod Yamahe RX797, Aktualnie jade na Altus 140 , czy różnica będzie bardzo odczuwalna czy tylko trche ?? :confused:

Co o tym połaczeniu sądzicie ??
 

Titan2005

New member
blackninja napisał:
Jak masz spory pokój i lubisz głośniej słuchać kupuj E90.

Pokój mam 18m2 , lubie głośno oglądać filmy i muszyke też lubie głośną ogólnie chodzi mi o niskie tony. Lubie oglądać filmy typu terminator 2, rambo itp. także E90 chyba będą lepsze :grin:
 

asiorr

New member
No i kupiłem :)
Kupiłem tak jak planowałem Onkyo TX-SR605 i Mission M34i.
Moja lepsza połowa chciała jednak kolumny w innej okleinie niż te, które były akurat w sklepie. Ja wiedomo jak to duże dziecko chciałem od razu pobawić się nowymi zabawkami więc umówiłem się w salonie, że zabiorę te, które są i po kilku dniach podmienimy na docelowe (w jaśniejszej okleinie). Przywiozłem do domu podłączyłem i byłem zachwycony :) to było dokładnie to o czego szukałem. Po trzech dniach zapakowałem kolumny i pojechałem podmienić na nowe. Tutaj wielkie rozczarowanie i żal. Nowe kolumny po podłączeniu grają tak jakbym słyszał je u somsiada :( Wiem wiem muszą się wygrzać - czytałem o tym i spodziewałem się, że nie będzie na początku tak fajnie ale nigdy nie pomyślałbym, że różnica jest aż tak ogromna!!
Wszyscy piszą o tym, że każdy powinien odsłuchać kolumn jakie kupi i ja właśnie po takim odsłuchu odstawiłem kolumny JBL bo brzmiały jak "kupa" ale te, które 2 dni temu przywiozłem do domy też brzmią jak "kupa" - stąd moje pytanie i przy okazji myślę, że cenna uwaga dla początkujących skąd mam mieć informacje jak kolumny będą brzmiały jeśli na odsłuchu mam podłączone nowe albo skąd mam wiedzieć, że kupując nowe kolumny one będą za kilka dni, tygodni brzmiały tak jak te, które odsłuchiwałem?? Macie jakieś pomysły?
 

p0is0n

New member
ja tam nie wiem, ale nie chcialbym zeby brzmialy jak u "somsiada" :hmm:

a w ogole, to wczoraj odsluchalem bardzo ciekawego zestawu kolumn 5.0 Mirage Omni 550, 150, 150C i razem z Onkyo graja bardzo przyzwoicie i to nawet przy malych glosnosciach. Dodatkowym atutem jest dobry bas (suba nie trzeba!) i ciekawy wyglad.
Moglyby byc tansze - taki zestaw kosztuje ok 4000pln i mozliwe, ze w tej cenie znajdzie sie cos lepiej grajacego, ale ja na razie nic takiego nie znalazlem.
 
Do góry