Onkio TX-NR807

arczik

New member
ja ostatnio zauwazylem na swoim ze pure audio sprawdza sie lepiej do bardzo glosnego sluchania muzyki ale ciszej uzywam stereo z lekko podbitymi basami (zamowiny velodyne sub idzie juz 3 tygodnie i dojsc nie moze).
osobiscie nie uzywam kalibracji, z mojego odsluchu po ustawieniach mikrofonu musze sluchac o wiele glosniej...

ostatnio zauwazylem tez srednio zadowolony ze moja 805tka nie odtwarza flacow, moze ktos zna ampli podobnej klasy ktory sobie radzi z ww formatem?
 

krisder

New member
Bez reklam
Fotokrak- Wszystko było ustawiane według instrukcji. Mikrofon był umieszczony na statywie od lustrzanki dokładnie na wysokości głowy. Dokonałem sześciu pomiarów i wyniki były już dziwne jeżeli chodzi odległości głośników.
Wiem że nie było to pure audio, ale to już nie ważne. Po manualnym ustawieniu wszystko jest ok. a nawet jeszcze lepiej. Są płyty dvd, które na poprzednim ampli Yamaha 450 w dts-ie brzmiały wydawało by się rewelacyjnie i nic już nie zabrzmi lepiej. Tak mi się do tej pory wydawało i kiedy przesłuchałem na nowym ampli dvd:

Kraftwerk Minimum-Maximum
Queen Greatest Video Hits 1 i 2
Dido Live At Brixton Academy.

Powiem tak, można się było spodziewać lepszej góry lub więcej i bardziej zdyscyplinowanych basów. To właśnie znalazłem w nowym ampli ale zadziwiła mnie przestrzeń zwłaszcza na Kraftwerk. Pojawiła się cała masa efektów dźwiękowych, których na starym ampli nie słyszałem. To tylko jeśli chodzi o płyty dvd. Na temat płyt bd i nowych formatów dźwięku nawet nie wspominam.
 

werasdzxc

New member
Witam
Ja zapytam o autokalibracje - odnosnie onkyo 805 - podlaczylem mikrofon ustwilem na statywie wszystko wedlug instrukcji i ...kicha! po wszystkim za kazdym razem wyskakuje mi error frontow lewego i prawego - robilem test 20 razy przestawialem meble odsuwalem meble zeby dzwiek szedl prosto do mikrofonu i nic! do tego pernamentne nie widzenie subwoofera (yamaha YSW 800) :-( czyli co auto kalibracja wogole nie ustawi suba??? dziwne bo z moim poprzednium klocku (yamaha 750) wszystko bylo ok a jak byl test suba to bylo zajebiscie slychac jak idzie od gory do dolu :) - napewno kolumny mam dobre bo ledwo co odlaczylem ta yamahe a tam dzwiek po prostu zabijal :)) kurcze to onkyo mialo rzucic mnie na kolana ale rzucilo raczej z rozpaczy :-( moze wiecie o co chodzi ? no i jak ustawic sub w klocku? mozecie pomoc - zaraz znowu ide ustwiac wszystko manulanie ale jak przychodzi o podbicia Db dla poszczegulnych czestotliwosci to wymiekam - dam znac czy mi sie cos udalo z tym zrobic
Pozdrawiam
 

krisder

New member
Bez reklam
Witam
Ja zapytam o autokalibracje - odnosnie onkyo 805 - podlaczylem mikrofon ustwilem na statywie wszystko wedlug instrukcji i ...kicha! po wszystkim za kazdym razem wyskakuje mi error frontow lewego i prawego - robilem test 20 razy przestawialem meble odsuwalem meble zeby dzwiek szedl prosto do mikrofonu i nic! do tego pernamentne nie widzenie subwoofera (yamaha YSW 800) :-( czyli co auto kalibracja wogole nie ustawi suba??? dziwne bo z moim poprzednium klocku (yamaha 750) wszystko bylo ok a jak byl test suba to bylo zajebiscie slychac jak idzie od gory do dolu :) - napewno kolumny mam dobre bo ledwo co odlaczylem ta yamahe a tam dzwiek po prostu zabijal :)) kurcze to onkyo mialo rzucic mnie na kolana ale rzucilo raczej z rozpaczy :-( moze wiecie o co chodzi ? no i jak ustawic sub w klocku? mozecie pomoc - zaraz znowu ide ustwiac wszystko manulanie ale jak przychodzi o podbicia Db dla poszczegulnych czestotliwosci to wymiekam - dam znac czy mi sie cos udalo z tym zrobic
Pozdrawiam

Pamiętaj że to autokalibracja ma za zadanie dostosować dźwięk do Twoich warunków i przestawianie głośników jest bezcelowe. Gdybyś skierował je frontami do wewnątrz lub odwrotnie, to kalibracja i tak wyłapie sygnał i ustawi optymalne natężenie dźwięku. Moim zdaniem jest coś skopane w podłączeniu kolumn lub ustawieniu w setupie.
 

werasdzxc

New member
Witam problem CIag dalszy..
zanim zaczne - sprostuje - glosniki sa podlaczone dobrze - raczej nie da sie ich zle podlaczyc :))) poza tym to nie moj pierwszy klocek...tak ze wszystkie przewody sa dobrze podlaczone + do + i na odwrot - sub tez dobrze podlaczony bo nie da sie nigdzie indziej - do suba jest jedno tylko wyjscie.. pod tym wzgledem wszystkko jest dobrze podlaczone.

Dlaczego?

bo przody graja...ale dzwiek to raczej jest jak z glosnikow za 10 zł... totalnie uciete wysokie tony!! tak jak by graly za sciana takie wrazenie :-(( nie przestawialem glosnikow tylko meble ktore byly na drodze dzwieku.

Druga sprawa ze jak wezme mikrofon i poloze obok kolumny przedniej to ja wykryje i jest ok ale nie bla blad wyskakuje na drugim froncie - ehhh szlag mnie trafia bo mialo byc pieknie i ladnie a tu taka kicha - wszedlem w ustawienia manulane ale tez nic dalo - dopiero jak cos tam podciagnalaem na equalizerze ustawien dla wszystkich czestotliwosci to jak by sie ozywily ale tylko pozornie - poza tym nie wiem nawet jak ustawic te czestotliowsci :-( zeby bylo dobrze -
Druga sprawa to kombinuje s subem ale za nic w cholere nie chce sie wlaczyc podczas ogladania filmu AC3 - juz prubowalem wszystkich mozliwosci i nic :-( kabel jest dobrze podlaczony sam juz nie wiem co jest grane

konkluzja - zamienil stryjek siekierke na kijek... dzwiek jest bardzo kiepski w odsluchu stereo jak i AC3 brak dynamiki i przestrzeni - moja yamha 750 zabijala dzwiekiem - plis poradzie cos.

otwieram nowy watek zeby bylo latwiej
 

werasdzxc

New member
Dzieki Kolego Arczik!!!! :))))))
Wlasnie mnie OSWIECILO!!!! :)
ze tez nie wpadlem na to wczesniej -powiem szczerze ze gdyby nie Ty w zyciu bym sie nie domyslil...
No tak teraz jest wszystko jasne dlaczego mam blad frontow otoz Yamahae mialem podlaczana prze biwiring :))) i sciaglem blaszki... no tak ale ze mnie du....:) dlatego nie bylo wysokich tonow bo jak mialy byc!! Jest tylko jeden problem nie mam pojecia gdzie teraz sa te blaszki :-(( czy da sie to jakos inacze zrobic zebylo nie bylo strat w jakosci zeby podlaczyc te 4 zaciski ???

CO do suba to okazalo sie ze zle podlaczylem...jednak cholera ale ze mnie idiota! Sub wroicil i to jako mega potwor
Zrobilem wczoraj auto kalibracje jeszcze raz tylko oszukujac podchodzilem do kolumny z mikrofonem i tak wszystko zostalo wykryte - pozniej pozmienialem wszystko w ustawieniach (odleglosc, podbicie) i nagle wszystko ozylo!!!! w koncu jest dzwiek ktory juz mnie zabija - a bedzie jeszcze bardziej jak dzis podlacze oba zaciski!!!! teraz juz wiem ze padne na kolana :))

dam znac jutro czy faktycznie tak bylo :)))

ps kolumny mam GRAND HIGH TS 3080 - subwoofer to YAMHA YSW 800 - i to onkyo 805 :))) szykuje sie niezle trzesienie ziemi....
 

depesz

Member
...otoz Yamahae mialem podlaczana prze biwiring :))) i sciaglem blaszki...
Jest tylko jeden problem nie mam pojecia gdzie teraz sa te blaszki :-(.

Używając Onkyo TX-SR807 też możesz połączyć kolumny poprzez bi-wiring.

W instrukcji masz opis.

A nawet w menu ekranowym podczas ustawiania głośników - pyta o bi-wiring i nawet pokazuje odpowiedni schemat tylnych wyjść (niektóre zmieniają swoją funkcję przy bi-wiringu).
 

werasdzxc

New member
Ale z tego co wiem i widze to nie ma gdzie w 805 podlaczyc przez biwiring do ktorej strefy? ymaha ma 4 wyjscia glowne tzw A i B wiec mozna bylo tam bez problemu tak zrobic wlaczajac przy tym guzikiem sterfe B a jak to zrobic w 805??
 

depesz

Member
Aaaa, to o 805 chodzi? A to przepraszam, wątek jest o 807 więc się zasugerowałem że o ten sprzęt chodzi i podzieliłem się w najlepszych intencjach wiedzą jak to jest u mnie w 807:)
 

krisder

New member
Bez reklam
Jeżeli zdecydujesz się na pojedyncze podłączenie frontów możesz zamiast blaszek użyć kawałków przewodów głośnikowych (w izolacji). Zworki możesz zaopatrzyć w widełki a kable głośnikowe możesz podłączyć gołymi końcówkami do zacisków.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
No w czym model TX-NR5007 jest gorszy od modeli 905/906?? patrząc na całokształt 5007 jest na wypasie totalnym zawsze będą jakieś wady .5007 model ma DLNA słuchasz muzyki Flac,lOSSLESS PO SIECI 905 NIE POSIADA CHYBA TEGO(nie posiada także aktualizacji przez USB i sieć, tylko serwis a to kosztuje) ,Przez port USB we wszystkich modelach można tylko słuchać MP3 mylę się?tak wyczytałem...
 

Deimos

Banned
w końcu stało się. Od wczoraj jestem szczęśliwym właścicielem powyższego ampka. Miała być yamaha 1065 ale na papierze onkio wyglądał nieco lepiej choć cena na porównywarkach sporo wyższa, praktycznie poza moim zasięgiem. Nie brałem go nawet pod uwagę ale przesłałem do blackninji zapytanie o ceny i dopisałem go do listy. Kiedy otrzymałem odpowiedź to byłem kompletnie zaskoczony, nigdzie w necie (nawet w tych sklepach, które wiadomo jaką gwarancje oferują) nie znalazłem takiej oferty.
Sprzęt dotarł przed samym wyjściem do pracy i nie miałem czasu zaglądnąć do "pudełka"i czekało mnie parę godzin męczarni i myślenia tylko o jednym. Jedyne co zdążyłem przetestować to ciężar tego ustrojstwa. Czego oni tam nawkładali przecież to ledwo można dźwignąć. Po powrocie oczywiście natychmiastowa przekładka amplitunerów i uruchomienie onkio. Po wielu bojach w końcu wydał z siebie dźwięk i od razu szok, przecież moja staruszka yamaszka brzmieniem zabija tego klocka. Walczyłem tak z ustawieniami do 4 rano aż zmęczony i załamany udałem sie na spoczynek aby od rana podjąć walkę na nowo. Wiedziałem że coś ustawiam nie tak i w końcu znalazłem. Zmiana "on" na "off" w jednym ustawieniu i ampek eksplodował dźwiękiem i to w sposób tak gwałtowny i dynamiczny że banan nie schodzi mi z twarzy do teraz.
Na chwilę obecną w porównaniu z yamahą, na tych samych kolumnach i nie biorąc pod uwagę nowych dekoderów dźwięku mogę stwierdzić:
Wyższa dynamika (sporo wyższa moc)
dużo więcej wysokich tonów
bas wydaje się skromniejszy ale to przyzwyczajenie do dudniącego basu yamahy, jest go mniej ale tam gdzie potrzeba.
Niestety jest jeden minus na niekorzyść 807, sporo waży ( to akurat nie wada) ale jeszcze bardziej się grzeje i to do temperatur, które wydają się nie do osiągnięcia w takim sprzęcie. Po paru godzinach cichego grania (noc) i ustawiania podczas kolejnego przestawiania ampla wsadziłem rękę pod spód i wyciągnąłem ją jeszcze szybciej. Płyta wyciągnięta z bd była gorąca i bałem się że w końcu zaczną się deformować. Cały sprzęt stoi na szafce obok tv i nie jest upchany w jakieś półki ale musi stać jeden na drugim. Przecież takiego kloca nie da się postawić na mikre dvd czy bd o dekoderze nie wspomnę.
Tyle tak na gorąco. Jeszcze na pewno coś w nim ciekawego odnajdę, jak np. Przed chwilą radyjko z neta. Podłączyłem do routera i gra jak ta lala. W wolnej chwili sprawdzę jak zadziała z laptopem.
Na koniec dobra rada dla forumowiczów. Nie chce aby zabrzmiało to jak reklama z mojej strony bo nie mam w tym żadnego interesu. Jeżeli zamierzacie nabyć sprzęt a/v i macie dylematy zwłaszcza cenowe to kontaktujcie się z blackninją. Może się okazać że po przewertowaniu ofert w necie będziecie mogli za zaplanowaną kasę kupić coś z wyższej półki. Sama realizacja zamówienia na wysokim poziomie. Zamówiłem będąc przekonany i tak się nastawiłem że nowy ampli dotrze tuż po nowym roku. Mieszkam po przekątnej na drugim końcu polski a kurier był na drugi dzień do południa.
Pozdrawiam i życzę szczęśliwego nowego roku!

nie ma czegoś takiego jak onkio :p
 

amanthas

New member
Czy mogę przepuścić dzwięk i obraz z komputera po HDMI do telewizora przy onkyo 807 w stanie czuwania? (przy połączeniu komputer--->amplituner--->telewizor)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
805 tego nie ma ale już 807 posiada taką funkcję, trzeba pozmieniać w menu ampli i jeden minus to taki, że ampli jest w standby ale żre jak by był włączony.
 
Do góry