Onet VOD

isbjorn

New member
Witam,
Ostatnio coraz częściej miewam problemy z aplikacją onetu. Wyskakuje komunikat mówiący, że jest problem z połączeniem, wciskam ponów kilka razy i w końcu się łączy ale np. jak wybieram którąs z kategorii to kółko się kręci i nic się nie dzieje. Też macie takie problemy? Czy może to wina zbyt wolnego łącza (6 Mb/s)?
 

isbjorn

New member
Druga sprawa, o której już pisałem w innym temacie, że od czasu do czasu podczas oglądania czegoś w onet VOD nagle wywala do menu. Wczoraj zdarzyło mi się coś takiego 3 razy w trakcie jednego odcinka serialu :( Z poziomu LG smart world można zgłosic tylko, że jest usterka w programie ale opisu żadnego wpisać się nie da. Nie wiem czy coś da deweloperowi takie ogólne info.

To jest jednak kpina, że właściwie jedyna aplikacja z darmowymi filmami i serialami jaka jest w smart tv LG jest niedorobiona.

EDIT: gadałem z konsultantem LG na czacie i oto co napisał, żeby naprawić problem z połączeniem.
Konsultant LG: Proszę nacisnąć klawisz settings na pilocie i kierować się w ostatnią zakładkę ze znakiem zapytania " WSPARCIE"
Konsultant LG: Tam pojawi się ikona "Inicjalizacja Opcji Premium"

Ponoć po uruchomieniu tej opcji ma się poprawić. Sprawdzę pod wieczór i dam znać.

Co do TVN player i TVP są prowadzone rozmowy w tej kwestii jednak póki co nie ma żadnych informacji czy będą i kiedy. A jeżeli będą to pojawią się we wszystkich TV w wersji Smart od 2011 roku.
 
Ostatnia edycja:

dspeed

New member
Co do TVN Player i TVP oby to nastąpiło.
Czy ktoś podpinał do LG Android Dongle ? to by rozwiązało całe to śmieszne smart tv od lg a do tego dawało poprawnie działającą przeglądarkę netową.
Sprawdzał ktoś już jak to by działało w tv lg?
 

webes

Member
....EDIT: gadałem z konsultantem LG na czacie i oto co napisał, żeby naprawić problem z połączeniem.
Konsultant LG: Proszę nacisnąć klawisz settings na pilocie i kierować się w ostatnią zakładkę ze znakiem zapytania " WSPARCIE"
Konsultant LG: Tam pojawi się ikona "Inicjalizacja Opcji Premium"

Ponoć po uruchomieniu tej opcji ma się poprawić. Sprawdzę pod wieczór i dam znać...


Niestety ponowna aktywacja opcji Premium niczego nie zmienia, nadal pojawia się komunikat
 

Attachments

  • 1372327714495.jpg
    1372327714495.jpg
    10,6 KB · Wyś: 498

webes

Member
Co do TVN Player i TVP oby to nastąpiło.
Czy ktoś podpinał do LG Android Dongle ? to by rozwiązało całe to śmieszne smart tv od lg a do tego dawało poprawnie działającą przeglądarkę netową.
Sprawdzał ktoś już jak to by działało w tv lg?

Jam mam podpięty troche już przestarzały "Measy U1A Smart TV Dongle" i działa wyśmienicie.
 

koziolek65

New member
Jeżeli chodzi o OnetVOD, u mnie pomogło usunięcie cookies z przeglądarki i odinstalowanie i ponowne zainstalowanie aplikacji. Do ideału troche brakuje ale włączyłem parę filmów i działa. Chociaż trzeba uzbroić się w cierpliwość, bo zdarza się że trzeba robić restart "ponów"
 
Ostatnia edycja:

DVDO

New member
Ojejj! Skandal !!!
Nie ma dostępu do papki dla pół-mózgowców, serwowanej przez Onet i TVN. Życie bez tego nie ma sensu. Czas umierać :D
 

Adamson_PL_

New member
Ojejj! Skandal !!!
Nie ma dostępu do papki dla pół-mózgowców, serwowanej przez Onet i TVN. Życie bez tego nie ma sensu. Czas umierać :D

Niszczysz merytorycznie...

Tu tak naprawdę nie chodzi o to, czy coś jest to papką czy nie. Ten przykład pokazuje jak LG wywiązuje się z oficjalnych obietnic. TVN Player był zapowiedziany przez LG na konferencji prasowej promującej serię telewizorów na 2012r. Od tamtego czasu appka jest kilkukrotnie przekładana. Co ciekawe aplikację otrzymały telewizory innych producentów (Philips, Toshiba i Panasonic skupione wokół LG w aliansie SMART TV).
 

DVDO

New member
Niszczysz merytorycznie...

Tu tak naprawdę nie chodzi o to, czy coś jest to papką czy nie. Ten przykład pokazuje jak LG wywiązuje się z oficjalnych obietnic. TVN Player był zapowiedziany przez LG na konferencji prasowej promującej serię telewizorów na 2012r. Od tamtego czasu appka jest kilkukrotnie przekładana. Co ciekawe aplikację otrzymały telewizory innych producentów (Philips, Toshiba i Panasonic skupione wokół LG w aliansie SMART TV).

Może zwyczajnie LG nie dogadało się z nowymi właścicielami TVN? Oczywiście w tej sytuacji nie powinni niczego obiecywać.
Mam jednak wrażenie, że niektórzy tak poważnie traktują aplikacje SMART jak medyczne systemy ratowania życia a przecież to tylko dodatek do telewizora. Może zamiast zawracać sobie głowę aplikacjami z dostępem do żenujących seriali i audycji w TVN, rzucić okiem np. na aplikację Vimeo i na ciekawą zawartość tego portalu.

...ale OK. Przyjmuję do wiadomości, że jest cała rzesza fanów seriali typu "Sędzia Anna Maria Wesołowska", "Rozmów w tłoku" oraz Pokemonów i już się "nie wtrancam" :D
 

Adamson_PL_

New member
Może zwyczajnie LG nie dogadało się z nowymi właścicielami TVN? Oczywiście w tej sytuacji nie powinni niczego obiecywać.

Czysto marketingowo, reklamowanie czegoś czego nie jest się w stanie dostarczyć jest podręcznikową wtopą. Na takie sytuacje wystarczy jednak prosta notka prasowa (info o braku porozumienia, etc). Wątpię że potrzeba na to kilkanaście miesięcy ;-)


Mam jednak wrażenie, że niektórzy tak poważnie traktują aplikacje SMART jak medyczne systemy ratowania życia a przecież to tylko dodatek do telewizora. Może zamiast zawracać sobie głowę aplikacjami z dostępem do żenujących seriali i audycji w TVN, rzucić okiem np. na aplikację Vimeo i na ciekawą zawartość tego portalu.

SMART to wartość dodana telewizora. Nie mam wątpliwości że część klientów podjęła decyzję w oparciu o obiecywany content.
Vimeo znam i używam (mogli by poprawić obsługę za pomocą Magic Remote),
Polecam "opluwaną" wcześniej apkę Onet VOD jest sporo darmowego materiału (dokumenty).
Na koniec wspomnę jeszcze o VTuner - to była fajna i przydatna appka, niestety również wyparowała bez żadnego ostrzeżenia...

...ale OK. Przyjmuję do wiadomości, że jest cała rzesza fanów seriali typu "Sędzia Anna Maria Wesołowska", "Rozmów w tłoku" oraz Pokemonów i już się "nie wtrancam" :D

Pewnie tak... Ale "wbijając szpilę" takim akapitem robisz to na poziomie komentarzy z (nomen omen) onetu... Mnie to na serio nie bawi, bo sprawa jest prozaiczna - chyba każdy woli mieć większy niż mniejszy zasób aplikacji SMART.
 

isbjorn

New member
Ojejj! Skandal !!!
Nie ma dostępu do papki dla pół-mózgowców, serwowanej przez Onet i TVN. Życie bez tego nie ma sensu. Czas umierać :D

ponieważ jesteśmy w temacie o appce VOD Onetu to muszę cię poinformować, cyniczny panie mądralo, że są w niej programy z TVP przede wszystkim.

Pozdrawiam i idź hejtować gdzie indziej
 

DVDO

New member
ponieważ jesteśmy w temacie o appce VOD Onetu to muszę cię poinformować, cyniczny panie mądralo, że są w niej programy z TVP przede wszystkim.

Pozdrawiam i idź hejtować gdzie indziej

Przepraszam ale nie mogę zrewanżować się epitetem "panie mądralo", ponieważ niczego mądrego nie napisałeś.
 
Do góry