Olimpiada PEKIN 2008 w HDTV

Peek

New member
Bez reklam
Do igrzysk w Vancouver to te kamery pokryją sie mchem...

Dobrze by było gdyby TVP realizowała rózne imprezy w HD na bieżąco np. liga mistrzów, bardzo chetnie obejrzałbym w HD wiadomosci.

TVP nie może zaniedbać tego sprzetu bo wszystko zmierza w kierunku HD a nie mozna stać w miejscu tylko trzeba isc do przodu.
 

kavoo

New member
mobor napisał:
kavoo

daruj sobie inwektywy pod adresem osób którzy sportem zajmują się 3x dłuzej niz ty jestes na swiecie
Wlasnie w trakcie bezposredniej transmisji z konkursu skoku wzwyz Szaranowicz stwierdzil, ze do walki o zloto powinien sie wlaczyc... uwaga... Tomas Holm ze Szwecji
laugh.gif


Skoro ten geniusz komentarza, ktory sportem zajmuje sie podobno 3x dluzej niz ja jestem na swiecie, nie wie, ze Holm ma na imie Stefan a nie Tomas (mimo, ze ma w garsci i na ekranie monitora startliste do dyspozycji), to... coz mozna powiedziec... chyba tylko tyle, ze te moje "inwektywy" byly i tak nad wyraz delikatnym okresleniem zenujacego poziomu, jaki panowie komentatorzy prezentuja.
 

jacky-x

New member
Wracając do sedna tematu i pytań z pierwszego postu:
Ad1
Samsung PS 50A656 + ferguson 8900HD. Nie mam eurosportu HD i TVP HD, ale mając dostęp do całej orbity ( i naziemnej cyfrowej TVP sport) mozna nacieszyc oko piękną jakościa, a konkretnie chodzi o kanały BEIJING OLYMPICS, Al Jazeera Sport Channel HD, M2HD oraz AnixeHD,niestety bez polskiej fonii, dla uzupełnienia TVP1 i Eurosport SD oraz wspomniany TVP Sport
Ad2
Jakość -jako że oglądam na wielu kanałach, z kilku źródeł (naziema analog, naziemna cyfrowa i sat) od przeciętnej, dobrej do rewelacyjnej
Ad3
Ogólnie wrażenia (sposób transmisji, jakość itd) bardzo pozytywne
 
Ostatnia edycja:

motylanogha

New member
xxxxxx napisał:
Proponuję otworzyć gorący wątek PEKIN 2008
1.na czym
2.jakość
3.ogólne wrażenia
4.inne (uwagi)
Widać że jest to pierwszy krok TVP do Full HD, które zagości wkrótce na naszych telewizorach [vector.com.pl/article/44059_VECTOR_wygrywa_przetarg_na_realizacje_multipleksu_w_TVP.htm]

Ja się i tak cieszę - bo większa konkurencja to tańsze usługi i tańszy do nich dostęp!:eek:k:
 

glodny20

New member
Telewizor Sony Bravia 40D3500 Full HD + n-box

Moim zdaniem Eurosport HD szczególnie wtedy kiedy nadaje w Full HD. Jedyne moje zastrzeżenia co do jakości to wydaje mi się, że kolorystyka w TVP HD jest ładniejsza ale np. przy transmisji ze stadionu po przybliżeniu zawodnika za jego plecami widać szumy (tzw lekką pixeloze). Ogólnie TVP HD i Eurosport HD ale znalazłem kanał węgierski M2 HD i powiem, że jakość porównywalna z TVP HD i o wiele mniej zbędnego a czasami idiotycznego komentarza wyżej wymienionych Panów komentatorów.
 

kavoo

New member
glodny20 napisał:
...jakość porównywalna z TVP HD i o wiele mniej zbędnego a czasami idiotycznego komentarza wyżej wymienionych Panów komentatorów.
Dzisiaj panom Szaranowiczowi i Jozwikowi podczas polfinalu sztafety meskiej 4x400m UDALO SIE (inaczej nie mozna tego okreslic, bo to sztuka wyjatkowa) pomylic sztafete polska ze sztafeta belgijska :shock: Wydzierali sie na cale gardlo, ze Polacy na ostatnich metrach wyprzedzaja Australijczykow, zapewniajac sobie automatyczny awans do finalu. Po czym dopiero oficjalne wyniki wyjasnily, ze to nie Polacy, ale Belgowie na "kratkach" wysuneli sie na 3. miejsce. Kolejna kompromitacja ublizajaca inteligencji telewidzow.

Nie mowiac juz o irytujacym gadaniu glupot o "bylych mistrzach olimpijskich", o tym, ze ktos "broni tytulu mistrza olimpijskiego" albo ze go nie obroni. Nawet srednio inteligentny przedszkolak doskonale wie, ze tytul Mistrza Olimpijskiego - w odroznieniu od tytulow mistrza swiata, kontynentu czy kraju - nie jest przechodni i Mistrzem Olimpijskim zostaje sie po wsze czasy. A skoro po wsze czasy, to znaczy, ze nie mozna tego tytulu stracic (przynajmniej w "sportowy" sposob, bo mozna zostac zdyskwalifikowanym za doping), a to z kolei oznacza, ze nie ma potrzeby tego tytulu bronic. Oczywiscie nasze gwiazdy mikrofonu nie zawracaja sobie dupy takimi niuansami, bo po co im taka elementarna wiedza? ;)

No ale przeciez ci panowie sportem zajmuja sie "3x dluzej niz ja zyje", wiec w czym problem, nie? :mrgreen:
 

kavoo

New member
Dla pani Jadzi, fanki "M jak Milosc", z pewnoscia sa to niuanse nie warte tego, zeby sobie nimi zawracac dupe. Dla kogos, kto sie sportem interesuje, to jest wiedza elementarna, ktorej brak w przypadku dziennikarza/komentatora sportowego jest po prostu kompromitujacy.

Dokladnie tak samo kompromitujacy, jak mowienie "Olimpiada w Pekinie" (i nie mam tutaj na mysli autora tego topicu, ale i panow redaktorow rowniez).

Nie ma czegos takiego, jak "olimpiada w Pekinie". W Pekinie odbywaja sie Igrzyska Olimpijskie (a dokladnie Letnie Igrzyska XXIX Olimpiady), a olimpiada skonczyla sie w dniu ich rozpoczecia.
 

Holt_

New member
Bez reklam
a spotkałeś się kiedyś z określeniem "językowy puryzm"?

Wiesz, ja np jestem anestezjologiem. I też wiem, że jak mi panna Jadzia mówi o znieczuleniu w kręgosłup, to realnie mówi glupoty, bo akurat nie w kręgosłup, tylko pomiędzy jego kręgi igła wędruje. Ale nie oznacza to, że ja się na pannę Jadzię mam z tego powdu wydzierać. Mało tego - ja też mówąc do panny Jadzi używam określenia "ukłucie igiełką w kręgosłup" zamiast gadać jej o "znieczuleniu podpajęczynówkowym" i tłumaczyć dokładnie, które więzadła międzykręgowe przebijam po kolei igłą, bo pannie Jadzi to wisi. Ona chce być dobrze znieczulona, a ja muszę jej to powiedzieć językiem zrozumiałym dla obojga.

I tak jak "kręgosłup" i "przestrzeń podpajęczynówkowa" dla pacjenta to jedna rybka, tak dla zwykłego widza, a nie nawiedzonego purysty, "igrzyska" i "olimpiada" to jeden pies. Widz chce się dobrze bawić i emocjonować. A komentator telwizyjny czy radiowy ma mówić przede wszystkim żywo i barwnie, a dopiero potem sciśle poprawnie po polsku. I rażacym błędem komentatora nie są takie naciągane głupoty, tylko właśnie gdzieś przez ciebie wspomniane mylenie zawodników albo niezauważenie kto wygrał.
 
Ostatnia edycja:

kavoo

New member
Holt_ napisał:
tak dla zwykłego widza, a nie nawiedzonego purysty, "igrzyska" i "olimpiada" to jeden pies.
OK, w przypadku "igrzysk" i "olimpiady" mozna ewentualnie zaryzykowac pewna doze tolerancji i zrzucic to na karb jezyka potocznego, dokladnie tak samo, jak wiekszosc przymyka oko na to, ze ludzie na "motocykl" mowia "motor" (choc oba te slowa znacza cos zupelnie innego).

Ale mowienie, ze tytul Mistrza Olimpijskiego mozna stracic, albo ze ktos jest bylym Mistrzem Olimpijskim, to juz nie jest zadna mowa potoczna - to sa zwykle bzdury swiadczace nie o upraszczaniu przekazywanej mysli, tylko o niewiedzy i braku kompetencji komentatora.
 

Holt_

New member
Bez reklam
jest to taka sama mowa potoczna, jak w poprzednich przykładach. I dla przeciętnego odbiorcy Igrzyska niczym się nie różnią pod tym względem od innych imprez rangi mistrzowskiej. A to, że np polski mistrz zawsze będzie dostawał już emeryturę za to.....jakie to ma znaczenie dla transmisji?
 
Do góry