Spotkalem się już z tym w warunkach gwarancji ,że w Stanach jest zapis dla niektórych rodzajów sprzętu elektronicznego, ostrzeżenie przed stosowaniem w wilgotnych łazienkach, lub wieszania na suficie nad wanną , dot. także rynku australijskiego.
U mnie znak np. tvn nie jest wypalany na oledzie ....,bo nie mam takiego kanału.,Na plaźmie tv ,znaki wypalały się nagminnie ,a jakoś to nie był problem przy zakupie, mimo ostrzeżeń w gwarancji.,
Każdą matrycę można "zajechać". Mi się akurat to zdarzyło z LED LCD - raz padło mi podświetlenie matrycy, a potem zaczęły się pojawiać zablokowane piksele. A potem się dowiedziałem (w Sony), że martwe piksele nie są podstawą do reklamacji i że powinienem się przerzucić na sygnał fullHD, bo wtedy wypalenia będą mniejsze Także ja się akurat nie boję o jakość matrycy w OLED TV, bo wiem, że może się ona spierniczyć tak samo szybko, jak w LCD...
No nie tak do końca.
Plazmy wyleciały z rynku bo ludzie bali się właśnie wypaleń. To był główny straszak przed zakupem.
Do końca produkcji plazm nie udało się tego problemu wyeliminować. Taka przypadłość tej technologii.
Też mam plazmę i nic nie mam wypalone, ale jakbym się postarał to bym miał. A OLED ma ostrzeżenie przed wypaleniami na takim samym poziomie jak plazmy. W LCD LG nie podaje tak restrykcyjnych ostrzeżeń jak w OLED-ie. Myślę, że inżynierowie wiedzą co piszą. W necie też są filmiki z trwałymi wypaleniami OLED-ów. Były już zamieszczane na tym forum.
I sprytnie to podsumowałeś Pantomima
Widać, że różne dziwne mity, dalej krążą w głowach nieoświeconych. Ja posiadam plazmy od 2009 r. i kupiłbym chętnie i z pełną świadomością następną, bez żadnych obaw pomimo, że wiem, iż wkracza Oled. A ile godzin się naszukałem i ile sklepów zjeździłem za Plazmą Panasonica, tego nikt nie wie...Szkoda, że Panasonic i inne firmy zaprzestały ich produkcji, spokojnie mogli pociągnąć ich montaż choćby kilka lat dłużej.
Szkoda tylko, że w tych nowościach nic się nie zmieniło jeśli chodzi o możliwość powstawania wypaleń. W dalszym ciągu producent ostrzega przed stałymi elementami ekranu wyświetlanymi nawet przez tylko 1 godzinę. Miałem nadzieję, że nowe modele będą pod tym względem lepsze.
Pisz sobie co chcesz.
Ja tylko zwracam uwagę na fakt, że inżynierowie LG uważają inaczej niż Ty.
Fakt powstania powidoków określili na takim samym poziomie jak w plaźmie. W LCD niebezpieczeństwo ich powstania nie ma aż tak restrykcyjnych zapisów.
To że u kogoś wypalenia nie powstały, nie świadczy o tym że technologia jest odporna na tą przypadłość.
W necie masz mnóstwo filmików i zdjęć z przykładami wypaleń w OLED-ach.
Wygląda więc na to, że inżynierowie LG wiedzieli co piszą w instrukcji.
Miałem nadzieję, że w nowych modelach zapisy się zmienią, będą pod tym względem mniej restrykcyjne. Niestety nie.
Są takie same. Wygląda więc na to, że ta technologia ma po prostu taką przypadłość. PDP też miało do zakończenia produkcji. Producentom nie udało się tego wyeliminować.
Tak?No i co z tego ze przypadlosc plazmy przeszla na oled ?! , co z tego??
Nalezy przyjac to do wiadomosci i zamknac temat
Tak?
Uzasadnij proszę. Dlaczego NALEŻY nie pisać nic na temat możliwości wypaleń w OLED-ie?
W PDP można było ( i słusznie) a w OLED nie?
Weź pod uwagę, że tu jest forum dyskusyjne a nie szkolenie menedżerów i sprzedawców.
Możemy sobie na każdy temat rozmawiać. Nikt nam nie będzie mówił na jaki temat NIE NALEŻY dyskutować.
Kompletna nieprawda.Wiesz o co chodzi ? - chodzi o to aby nie pisac o tym w nieskonczonosc ! , tak jak Ty to robisz .
Producent zamiescil informacje z mozliwoscia wyst powidokow itp , tutaj temat juz rowniez zostal naglosniony wiec po co drazyc to dalej ??
Kolejna bzdura.Producent zamiescil notke ostrzgajaca ,ze jest mozliwosc wyst tego tamtego aby pozniej uniknac reklamacji zwiazanych z tym procesem , tak profilaktycznie.
.