Oled 65 cali.

Status
Zamknięty.

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
KLOSjanek
Powiem tak...jeśli chodzi o ogólną stronę wizualną to wygląda to zaje...cie.:bober:
Natomiast nie będę nawet próbował, jak ktoś przede mną ,oceniać jakości obrazu Twojego tv na podstawie li tylko zdjęcia na forum i twierdzić na podstawie tegoż zdjęcia że oled jest debest i albo oled albo śmierć.
A gdybyś był uprzejmy to proszę ustawić swój tv prostopadle do okna,wyłączyć go i stojąc centralnie przed tv w jasny dzień zrobić zdjęcie.
W nocy i przy sztucznym oświetleniu to nawet maja ST60 prawie nic nie odbijała.
I jeszcze raz poproszę "gitarrra" a nie "gitara"
 

Manarino

Banned
Większą propagandę tylko można w KP i za wschodnią granicą zobaczyć.
Topowy OLED zestawiony ze średnim Samsungiem.
Jeśli ktoś nie rozumie, że OLED jest technologią oczko wyżej niż LCD bo inaczej być nie może.
Mam LCD, patrzę, cały czas w trybie "eco" obraz jest fantastyczny może 29:27 topowy OLED by wygrał.
Ale przenigdy tak jak pisze @kiki, a Ty powielasz absolutną bzdurę.



Co to ma być ? Opisz proszę. Czyżbyś chciał udowodnić brak odbić na czerwonym tle czerwonego światła ? Brawo udało Ci się.


No pewnie. Fantastyczny obraz na ledzie za 3.800 zł bez profesjonalnej kalibracji .
A z Twojego "systemu" opartego na jakisch niszowych klockach i soundbarze Samsunga, który dostępny jest w kwocie 1200 zł wydobywa się równie fantastyczny dźwięk.
Fantasta z Ciebie trochę , nie sądzisz.

Naprawdę nie było Cie stać na profesjonalną kalibrację tego "fantastycznego" tv ?
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
A kurat tu pokazałem koledze KTÓRY!
Jest w temacie ! jak działa Hue.

Domyślam się, że chodzi o mnie. To co pokazałeś na zdjęciach wygląda dobrze. Zdjęcie jednak nie oddaje dynamiki zmian obrazu. Mnie ciekawi jak reaguje Hue na zmiany dynamiczne obrazu. Mam na myśli to czy nie ma opóźnienia w reakcji Hue na zmiany Ambi w tv ?
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Zero opóźnień w trybie Gra wszystkie lampy łącznie z Ambilight gasną całkowicie na horrorach efekt mega.
Mostek jak masz tak jak ja ponad 15 różnych punktów świetlnych warto czasem zresetować, ja mam budzenie czy powrót do domu w różnych pomieszczeniach.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
A kurat tu pokazałem koledze KTÓRY!
Jest w temacie ! jak działa Hue.
Rozumiem, dla przejrzystości wypadałoby odpowiedzieć przez cytuj.
Za tym najbardziej tęsknię czyli Ambi było u mnie przez 4 lata, dużo nie brakowało aby ponownie zawitało, Philips 804 był już zamówiony, zrezygnowałem i uspokajam nie z powodu złego obrazu.
 

Manarino

Banned
Rozumiem, dla przejrzystości wypadałoby odpowiedzieć przez cytuj.
Za tym najbardziej tęsknię czyli Ambi było u mnie przez 4 lata, dużo nie brakowało aby ponownie zawitało, Philips 804 był już zamówiony, zrezygnowałem i uspokajam nie z powodu złego obrazu.

Dużo, to znaczy ile ? 300 , 400 zł ?
Do profesjonalnej kalibracji tego leda też dużo Ci nie brakowało bo 500 zł , a jednak jej nie ogarnąłeś.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Tak jak pisał SDman dobrze byłoby użyć funkcji "cytuj" aby było wiadomo komu się odpowiada 😁
Dalej zakładam, że to odpowiedź do mnie.
Mam zatem inne pytanie. Ambi w tv generuje kolory w swoich strefach w synchronizacji z kolorami ekranu danej strefy. Zatem jaki zakres kolorów generuje oświetlenie Hue tj którą część ekranu wykorzystuje do emisji swiatła ?
Nie wiem czy wyrażam się precyzyjnie, ale chodzi mi o to, że np jeśli lewa część ekranu jest zielona, górna czerwona, a prawa niebieska to ambi wygeneruje odpowiedni kolor w swojej strefie ekranu. Co zatem wygeneruje Hue w powyższej sytuacji ?
Oświetlenia Hue jeszcze nie mam. Elementy są nie tanie, więc jeśli zdecyduję się na instalację, muszę wiedzieć, że gra warta jest świeczki.

Zero opóźnień w trybie Gra wszystkie lampy łącznie z Ambilight gasną całkowicie na horrorach efekt mega.
Mostek jak masz tak jak ja ponad 15 różnych punktów świetlnych warto czasem zresetować, ja mam budzenie czy powrót do domu w różnych pomieszczeniach.
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Jeżeli żeczywiscie masz Philipsa oled 855 to dobrze wiesz że oprócz ustawienia koloru ściany możesz ustawic każdą lampkę na reakcje zdanej strony tv. To prosta konfiguracja
z mega efektem.
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Hue ustawiasz każdą precyzyjnie pod góra, lewo ,prawo czy dół także odległość od tv .
 

Attachments

  • 20211009_205059.jpg
    20211009_205059.jpg
    476,1 KB · Wyś: 10

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Tak mam na prawdę w/w tv od tygodnia.😆 Będę jednak wymieniał na 65" bo 55" okazało się za małe 😆 nawet po 50" plazmie Panasonica.
Dzięki za info. Brak mi ambi od dołu. Stąd moje pytania bo chciałbym wrzucić taśmę Led Hue od dołu i pewnie ze dwa źródła punktowe po bokach.

Jeżeli żeczywiscie masz Philipsa oled 855 to dobrze wiesz że oprócz ustawienia koloru ściany możesz ustawic każdą lampkę na reakcje zdanej strony tv. To prosta konfiguracja
z mega efektem.
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Taśmy nie polecam miałem 2 metry problem z taśmą jest taki że taśma na dole możesz ustawić lewo lub prawo na dobrą sprawę żeby uniknąć przekłamań w kolorach musisz mieć dwie co się mija z celem. Jak już chcesz mieć koniecznie dolne ambi to albo 806 albo dwie lampki hue go można kupić w zestawie za 400 białe lub czarne .
 

Attachments

  • 20211009_211100.jpg
    20211009_211100.jpg
    454 KB · Wyś: 13

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Dzięki. Będę myślał bo nieudane eksperymenty z Hue są dość drogie 😆

Taśmy nie polecam miałem 2 metry problem z taśmą jest taki że taśma na dole możesz ustawić lewo lub prawo na dobrą sprawę żeby uniknąć przekłamań w kolorach musisz mieć dwie co się mija z celem. Jak już chcesz mieć koniecznie dolne ambi to albo 806 albo dwie lampki hue go można kupić w zestawie za 400 białe lub czarne .
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Oczywiście wszystkie lampy Hue potrzebują mostka , jak już będziesz kupował tylko 2 generacji kwadratowy.
Nie kupuj lamp Hue Bloom totalna porażka ani mostek pierwszej generacji
okrągłego.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Dzięki. Wiem wszystko. Forum to nie jedyne źródło informacji, ale uwagi tych co mają i używają są bezcenne.
Pozwolisz, że jakby co, to zapytam o inne szczegóły tu w wątku lub na PW ?



Oczywiście wszystkie lampy Hue potrzebują mostka , jak już będziesz kupował tylko 2 generacji kwadratowy.
Nie kupuj lamp Hue Bloom totalna porażka ani mostek pierwszej generacji
okrągłego.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Taśmy nie polecam miałem 2 metry problem z taśmą jest taki że taśma na dole możesz ustawić lewo lub prawo na dobrą sprawę żeby uniknąć przekłamań w kolorach musisz mieć dwie co się mija z celem. Jak już chcesz mieć koniecznie dolne ambi to albo 806 albo dwie lampki hue go można kupić w zestawie za 400 białe lub czarne .

No właśnie myślałem o 2 taśmach led po 1 metr każda. I cena 2x mniejsza i światło bardziej rozproszone.
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Nie możesz kupić 1m taśmy to przedłużacz , startowa to 2m z wtyczką
metrowe tylko można wpiąc w końcówkę 2m taśmy.
Taśmy są bardzo delikatne nie polecam.
 
Status
Zamknięty.
Do góry