RHJG.
Ale po co się napinac i tak jak napisałeś, najlepiej byśmy zrobili ignorując komentarze.
Zdjęcia zostały wykonane w ten sposób celowo, zeby wykazać różnice pomiedzy technologiami. Coś co jest oczywiste. Jak widać nie dla wszystkich, bo pomimo tego, że widzimy ten sam obrazek, najwyrazniej komentujemy różne zjawiska. Wg Kolegów, którzy wypowiedzieli się powyżej, zdjęcie dowodzi jakieś "tragedii". Ja poza nierownomiernoscia podświetlania zdjęcia z ramka, nie widzę nic nadzwyczajnego, czy negatywnego, w obrębie możliwości tej technologii. Nie ma żadnej skali porównawczej, tzn innych zdjęć ekranow LCD przedstawiajacych ten sam motyw. Nie ma przedstawionych żadnych parametrów ekspozycji zdjec, czy ustawień telewizora.
Poza tym "test" jest kompletnie nieżyciowy. . Gdyby chodziło o wskazanie na jakąś konkretną wadę, czy skłonność tego konkretnego modelu (BTW która akurat jest znana), to wierze, ze tester zaprezentowalby jakis zyciowy przyklad, np jasny napis na czarnym tle, obiekt w przestrzeni kosmicznej, na rozgwiezedzonym niebie, jakis praktyczny, zyciowy przykład. Tymczasem zdjecie tak zaprezentowane, bez odpowiedniego komentarza, jak widać miesza tylko w głowach niedoswiadczonych obserwatorow i staje się woda na młyn bezsensownych dyskusji. Bo trudno nazwać je inaczej, kiedy większość osób wie o slabosciach LCD w kwestii podświetlania i o tym w jaki sposób i w jakich warunkach, w zależności od typu podświetlania, czy ustawien telewizora, się one ujawniaja. Nie potrzeba udowadniać, czegoś , co juz zostało udowodnione i dla każdego uzytkownika jest oczywiste. Przypomnę ze portal, z którego pochodzi porównanie, zajmuje się tematyką profesjonalnie i jest skierowany do osób rozeznanych w tej materii.
Dlatego Drogi Czytelniku, nie sadz ze to co widzisz na zaprezentowany zdjęciu, dowodzi o ponizejprzecietnej jakosci zaprezentowanego modelu i wiedz, ze jesli dostrzegasz problem, bo twój telewizor LCD wykazuje takie, a nie inne sklonnosci, to nalezy ustawic go tak, aby przeszkadzało Ci to jak mniej, zapal lampkę, żeby "oszukać" oczy, a przede wszystkim miec świadomość tego, że trzeba żyć z efektem halo, czy innymi mankamentami podswietlania naszych telewizorow, na które jesteśmy skazani, a od których ekrany samoemitujace światło są, z założenia, wolne.