Okulary 3d

bladeer1

New member
Witam:) Zamierzam kupić okulary 3d narazie takie zwykłe papierowe do 10zł. Ale mam pytanie, przeglądałem allegro i są okulary ze szkłami (folią) zielony+ czerwony i niebieski+czerwony. Czym się różnią? Które wybrać aby móc oglądać w domu na telewizorze LCD filmy 3d?
 

cgc

New member
Najlepiej mieć i takie i takie bo jedne filmy są dostępne w wersji cyan-red a inne w green-red, podobnie ze zdjęciami których można znaleźć tysiące na necie.
 

bladeer1

New member
a takie zwykłe do 10zł dużo się różnią jakością od tych droższych i lepszych? i czy na tych tanich w domu zobaczę efekty na telewizorze lcd? (oczywiście film 3d)


* znalazłem na allegro też takie( to już naciąganie czy faktycznie takie należy kupić do takiefo filmu?):
green
-magenta

Do filmu :
Journey to the center of Earth 3D
"Wyprawa do wnętrza Ziemi"
i podobnych.

 
Ostatnia edycja:

cgc

New member
Do tego filmu rzeczywiście te będą najlepsze, zresztą faktycznie filmy lub zdjęcia są kodowane w kolorach albo red-cyan albo magenta-green, ten film akurat wymaga magenta -green i na tv lcd efekt jest całkiem przyzwoity, z kolei np film Fly to the moon najlepiej wygląda na okularach red-cyan.
 

bladeer1

New member
to okulary np. zielony-czerwony są do filmów w których obraz pokrywa się zielony +czerwony, niebieskie do filmów niebieski+czerwony i te fioletowe do filmów fioletowy+czerwony. a film Fly to the moon dlaczego akurat w okularach red-cyan ( zapewne niebieski+czerwony) sorki że tak pytam, ale dopiero chcę kupić okulary i się na tym wogule nie znam:(
 
Ostatnia edycja:

lolololo

New member
Podczepię się bo mam pytanie.
Dziś byłam w kinie na filmie 3D. Za 3zł kupuje się pasywne okulary (jeśli ktoś nie posiada) LG Cinema full HD 1080p.
Na filmie działał super, ale z ciekawości chciałam teraz zobaczyć na komputerze i tu całe nic.
Każdy obrazek 3d w internecie jak i zabawa opcjami w power dvd "3d" nie daje żadnego efektu.

Na jakiej zasadzie to działa? Czy jest szansa wykorzystywania tych okularów w domowych warunkach?
 

lolololo

New member
Dzięki za szybką odpowiedź. Nie mam nic, co obsługuje 3d, więc będzie robić za dekoracje - duży miś dostanie okularki dziś :rolleyes::rolleyes:
 

tomazzi

New member
wszystkie filmy powinny być już dostępne w jakość 3D - super sprawa takie efekty i jakże inaczej ogląda się od razu dany film przepełniony efektami specjalnymi :)
 
Do góry