Ogromny problem: komputer+HDMI+telewizor

Polaczka1

New member
Witam. Telewizor, plazme Panasonica P42V20E, mam od ponad roku. Ta "usterka" to nie nowosc, towarzyszy mi od poczatku. Podlaczam TV do komputera kablem HDMI-DVI (raczej nie wina kabla, poniewaz wczesniej korzystalam z HDMI-HDMI + przejsciowka i bylo to samo), to czasami po 10 razy musze resetowac, az, po okienku ladowania systemu windows, telewizor "zlapie" obraz (w przeciwnym wypadku pada i robi sie czarny). Kabel VGA dziala bez zarzutu, ale jakosc jest okropna ze wzgledu na mala rozdzielczosc. I, powiedzmy, zlapal ten obraz, ale psuje sie za kazdym razem, jak np.
- zmieniam rozdzielczosc
- wlaczam gre w fullscreen, czyli to chyba takze przez zmiane rozdzielczosci, a nie kazda gra ma launchera, aby ustawic w niej przed wlaczeniem 1920x1080, rowniez niektore starsze gry nie maja opcji ustawienia az takiej rozdzielczosci, i nie kazde chodza w oknie.. (w oknie kazda gra dziala)
- ostatnio musialam zmniejszyc kolory z 32 na 16 bit, i tez siadl obraz.
Wyobrazcie sobie, za kazdym razem resetowac komputer kilka lub nascie razy + niemoznosc pogrania w wiele gier.. porazka. Prosze o pomoc i z gory dziekuje.
 

redlum

New member
Bez reklam
jaką masz kartę graficzną? testowałeś na innej? Masz najnowsze sterowniki do karty graficznej? Jak dla mnie to wina jest po stronie systemu/karty graficznej.
 

Polaczka1

New member
Dlaczego po stronie systemu, jesli normalnie smiga na wys. rozdzielczosciach, tylko przy zmianie telewizor nie zalapuje? z 1920 na 800 zmienie i czarny ekran..
Karta Geforce GTX 285, sterowniki sa.
PS Jestem kobieta :wink:
Nie testowalam niestety na innych telewizorach/kartach, ale zdaje mi sie, ze na innym by dzialalo, na dniach kupie Sharpa 52 cale i sie okaze, ale szkoda mi tej plazmy, pojdzie do drugiego pokoju.
PS2. Filmy dzialaja, moze dlatego, ze sa odpalane w fullscreen, ale siedza w programie. Nie wiem juz co myslec.
 
Ostatnia edycja:

redlum

New member
Bez reklam
ups :) przepraszam :)

czy jak obraz pada - to wygląda tak jakby tv nie otrzymywał sygnału? To może też być wina kabla HDMI. Filmy jakie odpalasz 720p czy 1080p? kiedyś też męczyłem się z podłączeniem kompa do TV po HDMI. Najlepsze jest to że nie wiem co zrobiłem i nagle magicznie zaczęło działać :)

PS Jaką maksymalną rozdzielczość możesz ustawić przy kablu VGA?
 

Polaczka1

New member
Niestety wszystko wskazuje na to, ze wina lezy po stronie telewizora..Wczoraj przyszedl Sharp, dziala wszystko bez wyjatku, moge sobie mieszac w rozdzielczosciach jak tylko chce i w prawym gornym rogu wyskakuje wtedy informacja o tym, jaka rozdzielczosc wskoczyla. Moge rowniez przelaczac sobie miedzy telewizja a komputerem, co nie bylo mozliwe wczesniej. Zawiodlam sie. Naprawde po cichu liczylam, ze cos nie tak jest z kablami, ktorych uzywam.. A jednak defekt ma moja poczciwa plazma, przy ktorej chyba lepiej mi sie "siedzialo" niz na nieskalibrowanym ledzie.. Pierwsze wrazenia: dziwnie sie gra i ciezko na to patrzec, cos nie tak z ruchami, moze kwestia przyzwyczajenia. Przeraza mnie roznica miedzy trybem użytkownik a film, mozna sie pogubic w tych wszystkich opcjach.. ciekawe czy znajde gdzies trafne ustawienia, na razie dwa wziete z forum okazaly sie kiepskie.

Co do Twojego pytania redlum, to w lewym gornym rogu wyskakiwal znaczek "HDMI" a pod spodem "SZEROKI" i po sekundzie znikal i albo obraz padal, albo "chwytal". Komputer przez to przeszedl milion resetow, cud, ze jeszcze chodzi. Dziekuje za pomoc i pozdrawiam, chetnie bym dala plazme na gwarancje, ale nie wiem, czy jest sens sie fatygowac, skoro juz nabylam nowy tv :-(
 
Ostatnia edycja:

Ethar

New member
W przypadku grania na telewizorze najlepiej przełączyć go w tryb Game i grać przy odświeżaniu 60Hz.
Ponadto w przypadku starych gier uruchomić we właściwościach sterownika karty graficznej scalowanie po stronie karty graficznej, dzięki czemu do telewizora zawsze będzie szedł sygnał w rozdzielczości 1920x1080@60Hz. Dodatkowo, jeśli wydajność karty graficznej na to pozwala włączyć w grze i we właściwościach synchronizacje pionową.
 
Do góry