oglądanie zdjęć na calym ekranie

xrobert

New member
Witam

Posiadam model LG 42PQ6000. Czy jest możliwość oglądania zdjęć na pełnym ekranie. Próbowałem już różne formaty 1024x768, 1280x768. Zdjęcia są obramowane czarnym tlem.

Pozdrawiam
Robert
 

xrobert

New member
Seba_Fan napisał:
panoramiczne sa na calym ekranie, a jak masz inaczej 4:3 to bedziesz mal wypelnione czarnymi pasami

1280x768 to zdjęcie panoramiczne i nie jest wyświetlane na calym ekranie. Próbowałem wieksze rozdzielczości 1536x864 panorama i to samo. Zdjęcia są pomniejszone a wokół czarna ramka.
 

janu

New member
xrobert napisał:
Witam
Posiadam model LG 42PQ6000. Czy jest możliwość oglądania zdjęć na pełnym ekranie. Próbowałem już różne formaty 1024x768, 1280x768. Zdjęcia są obramowane czarnym tlem.

Hmmm, dziwne. Mam 50PQ6000 i u mnie zdjęcia panoramiczne (1707x960) otwierają sie na całym ekranie.

janu
 

Jacaw

New member
Mam ten sam problem na LG 42PQ3000, wysłałem nawet do LG w tej sprawie zapytanie i... niestety brak odpowiedzi. Więc śledzę wątek, może ktoś to wyjaśni.
 

robi68

New member
Witam
Niestety, ja również nie poradziłem sobie z pełnoekranowym wyświetlaniem zdjęć na moim 42PQ6000, a oto co na moje pytanie w tej sprawie odpisało LG:


Szanowny Panie,

informujemy, iż w każdym przypadku zdjęcie będzie nieco przycięte.

Z Poważaniem,
LG Electronics Polska.

Wierzyć, nie wierzyć sam nie wiem.
 
Ostatnia edycja:

MrYogi

New member
robi68 napisał:
Witam
Niestety, ja również nie poradziłem sobie z pełnoekranowym wyświetlaniem zdjęć na moim 42PQ6000, a oto co na moje pytanie w tej sprawie odpisało LG:


Szanowny Panie,

informujemy, iż w każdym przypadku zdjęcie będzie nieco przycięte.

Z Poważaniem,
LG Electronics Polska.

Wierzyć, nie wierzyć sam nie wiem.

Jestem posiadaczem 42PQ200R - odblokowany port USB (DIVIX) ustawione oprogramowanie z 42PQ600R i żadnych problemów nie mam z wyświetlaniem zdjęć na całym ekranie (bez żadnych pasów!!). Jedyne zmiany w opcjach menu serwisowego z 42PQ600R to ustawiłem HDMI na 2 porty zamiast 3!!
 

Jacaw

New member
robi68: ja też napisałem do LG (mam 42PQ3000) i też mi odpisali, że te pasy są prawidłowe. :-( Natomiast ciekawe jest to, że niektórzy ponoć mają fotki na pełnym ekranie, ale nie bardzo wiem od czego to zależy, bo nie widzę wspólnego mianownika. Ty masz PQ6000, ja PQ3000... no chyba, że tak jest na 42 calowych, a np. na 50 calowych już jest bez pasów ?
 

westra

New member
LG PQ3000 50 cali

Witam to mój pierwszy post na tym forum , co do fotek na całym ekranie to też mam pasy ,nie wyświetla mi ich na całym ekranie ,mam odblokowany na pliki AVI , raczej małoprawdopodobne aby na innych było inaczej poadrawiam
 

MrYogi

New member
Ja niemam problemu z wyświetlaniem zdjęć.
wiechust.webpark.pl/PLAZMAPQ200R.JPG
wiechust.webpark.pl/PLAZMA.JPG
 
Ostatnia edycja:

janu

New member
PQ6000
Też nie mam problemów pod warunkiem, że boki zdjęcia mają dokładnie proporcje boków ekranu (w pikselach). W innym przypadku zawsze będą jakieś pasy.
Łatwo to sprawdzić, robiąc aparatem (mającym taką funkcję) zdjęcie panoramiczne. To zdjęcie zrzucić na pendraka, wetknąć do portu USB w telewizorze i już.
janu

PS. U mnie działa na fabrycznych ustawieniach. Nie manipulowałem w menu serwisowym.
 

janu

New member
Gdyby któryś z użytkowników PQ6000 sobie życzył, mogę podesłać zdjęcie panoramiczne, które u mnie wyświetla się na pełnym ekranie.
janu

PS. Ma 8,5 MB
 

robi68

New member
MrYogi, Janu
Czy moglibyście podesłać mi na e-mail (rob_kr@wp.pl) zdjęcie, które Wam się wyświetla na pełnym ekranie, chciałbym sprawdzić jak będą wyświeltlane na moim 42pq6000.
 

janu

New member
robi68 napisał:
MrYogi, Janu
Czy moglibyście podesłać mi na e-mail (rob_kr@wp.pl) zdjęcie, które Wam się wyświetla na pełnym ekranie, chciałbym sprawdzić jak będą wyświeltlane na moim 42pq6000.

robi68
Odbierz pocztę. Zdjęcie panoramiczne wysłałem na rob_kr@wp.pl dzisiaj przed południem.
janu
 

robi68

New member
Janu dzięki za zdjęcie.
Niestety, tak jak podejrzewałem na moim 42PQ6000 wyświetlane jest ono z szerokim czarnym pasem dookoła zdjęcia, pod tym względem niestety totalna porażka.
 

marfm76

New member
janu napisał:
Gdyby któryś z użytkowników PQ6000 sobie życzył, mogę podesłać zdjęcie panoramiczne, które u mnie wyświetla się na pełnym ekranie.
janu
PS. Ma 8,5 MB
Janu, jak możesz to wyślij mi tą fotkę na marfm76@gmail.com. Chcę zobaczyć jak sobie poradzi z nią mój TV -jak do tąd nie znalazłem takiej, żeby można było ją na cały ekran wyświetlić :(
 

hojlo1

New member
Bez reklam
Panowie ( "z kłopotami") - co za problem zrobić sobie w np. darmowym programie graficznym kwadrat/prostokąt i wypełnić go np. kolorem czerwonym.

Potem w tym samym programie: powiększać/wycinać z niego dowolne proporcje i patrzeć na efekt (nawet ciąć "na oko") aż znajdziecie tak wykonane "zdjęcie", które pokryje cały ekran. ;)



Ps - ja "klientowi" zrobiłem np. planszę (jpg), gdzie czarne pasy występujące na niektórych kanał TV były odwrotnie (czyli środek czarny, a pasy białe) i też szukałem proporcji (ale dość szybko poszło). ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry