oglądanie TX-P50G20 z 2-2,5 m ?

RaRu

New member
Witam,

przymierzam się do zakupu tv TX-P50G20 + zestaw kina domowego SC-BT230 + platforma cyfra + z pakietem filmowym i sportowym HD (na tym mi przede wszystkim zależy).

Mam do Was "podwójne" pytanie :

1. czy z odległości 2-2,5 metra będę mógł bez problemu objąć wzrokiem cały 50" ekran?, czy istnieje prawdopodobieństwo, że trzeba będzie "machać głową na boki" (czego oczywiście bardzo bym nie chciał) i lepiej kupić ten model w wersji 46" ?

2. czy z odległości 2 - 2,5 m filmy full HD i programy HD będę wyglądały dobrze, i jak do tego będą wyglądały pozostałe programy (SD)?

Będę wdzięczny za podpowiedzi, przyznam, że nie mam możliwości zamówienia prezentacji w domu, w sklepie ciężko ocenić wiele parametrów, dlatego chciałbym się zdać na Wasze opinie jako praktyków :wink:

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.
 

don111

Banned
na pytanie trudno jednoznacznie odpowiedzieć
wszystko zależy do jakiej wielkości ekranu byłeś do tej pory przyzwyczajony, na początku może być trochę trudno Ci się przestawić
z 2,5m obejmiesz całym wzrokiem 50' bez problemu, głową ruszać nie będziesz, może trochę oczy będą latać po ekranie ale się przyzwyczaisz ;)
sygnał SD nie będzie idealnie wyglądał ani na 46' ani na 50', z kolei na sygnale HD będzie sporo lepiej na 50' lub nawet nieco większym tv
ogólnie aby zachwycać się obrazem w HD trzeba niestety usiąść trochę bliżej, co jest mniej wygodne dla oczu niż w przypadku mniejszego telewizora
 

RaRu

New member
Dziękuję bardzo za odpowiedzi.

Jeżeli chodzi o tv który mam teraz to aż wstyd powiedzieć ;) klasyczny LG 14", czyli miniatura :/, a planuje skok na 50" (mam nadzieję, że szybko się przyzwyczaję :))

kiki
"1. nie" - Nie w jakim sensie? (nie będę mógł ogarnąć Twoim zdaniem wzrokiem telewizora? czy bez problemu ogarnę ?)
 

stapoz

New member
Z 2m na 50" dobrze będą wyglądać programy nie SD (DVD, HD) - chociaż może być efekt pierwszego rzędu w kinie :wink: Mam 46" i jak podejdę na 2m to w zwykłej TV widać słabą jakość - za to z 4m jest super
 

RaRu

New member
dzięki ;)

właśnie boję się tego efektu pierwszego rzędu w kinie, z drugiej strony po przeczytaniu wielu postów, ludzie często piszą, że mają np 46" na 3 metrach i teraz zdecydowanie wzięliby 50", bo 46 jest za mały... i bądź tu mądry, co osoba to opinia ;)
 

stapoz

New member
46" i 50" to niewielka różnica. Ja jak będę zmieniał to na coś koło 60". Ale 2m to naprawdę blisko nawet biorąc pod uwagę ilość emitowanego światła...
 

JackS.

New member
Bez reklam
dzięki ;)

właśnie boję się tego efektu pierwszego rzędu w kinie, z drugiej strony po przeczytaniu wielu postów, ludzie często piszą, że mają np 46" na 3 metrach i teraz zdecydowanie wzięliby 50", bo 46 jest za mały... i bądź tu mądry, co osoba to opinia ;)

Jakiego pierwszego rzędu? To gdybyś siedział mniej niż metr przed tym TV.
Pobaw się konfiguratorem Panasonica - tam znajdziesz informacje jakie wielkości ekranu są zalecane.
 

macmark

New member
Jestem posiadaczem tego TV od pół roku. Odległość z jakiej oglądam to właśnie 2,5 m i z dnia na dzień utwierdzam się w przekonaniu, że ten rozmiar (50") to był bardzo dobry wybór. Oczywiście dotyczy to materiałów w formacie HD. Właśnie z takiej odległości odczuwam efekt kina i to nie pierwszego rzędu :)
 
Do góry