Odwieczny temat - rozterka i pytania o amli i glosniki

mabi77

New member
Przeglądam fora od dobrego tygodnia mam zamiar zrobić sobie kino domowe w nowym mieszkaniu. Telewizor na 100 % PIONEER 507XD
Ampli albo DENON 2807 albo PIONEER 1700 jeszcze sprawa odsłuchania o ile znajdę gdzie mogę to zrobić. Głośniki to INFINITY BETA EMOTION lub JBL NORTHRIGE MOVIE 3 - tak jak wyżej do odsłuchu.
Proporcje telewizja (N, POLSAT) 30% DVD 60% Muza 10%. Pokój to 60-70mqw. To kilka słów dla lepszego obrazu a teraz pytania (zaznaczam, że to moje pierwsze zetknięcie się z tematem i jeszcze sporo nie wiem, jak komuś poprawię humor głupim pytaniem to będzie mi miło, że kogoś potrafię ubawić)
1. Jaka kombinacja ampli i głośników jest lepsza teoretycznie. - pytanie ocean
2. Jak podłączyć suba do denona widze gniazdo pre out ale innego nie ma
attachment.php

sub to E250 albo BETA SW 10
3. Czy nagłośni to pomieszczenie
4. Jakie kable ma to znaczne ogromne w obrazie i dźwięku?
5. Jeśli tak to mniej więcej jaka to różnica w % i czy na prawdę warto sadzić się na kable
 

rymera

New member
Hi,podajesz co prawda wielkosc pomieszczenia (i bardzo dobrze) ale juz bez ksztaltu (tz. prostokat ,kwadrat albo litera L - moze cos wiecej).TV - Pioneer 507XD (a moze 508XD nowy w lipcu) - obojetnie wybor optymalny.Musisz koniecznie odsluchac glosniki inaczej to nie ma sensu.Teraz to wszystko co napisze jest to moje subiektywne zdanie na temat.1.z tych ktore wymieniles zadna. Jezeli maja byc Infiniy to do tego kupil bym HK AVR , a JBL Northrige nie kupil bym wogole (bardzo slaby glosnik centralny zestaw nastawiony na glosnosc , slaby sub przy takich przodach basu i tak nie zabraknie , ale z precyzja nie ma to nic wspolnego).Z tych dwoch zestawow wybralbym zdecydowanie Infinity.2.Przedwzmacniacz Denona ma Sub wyjscie 200mV/15kOm3.nie - przy tak duzym pomieszczeniu (zakladam kwadrat lub prostokat) zdecydowal bym sie na 8.2 ( 2 x Sub , 2 x Dipol , 2x Center (przod i tyl).no w najgorszym wypadku 7.2 ( Monitor Audio Bronze + Denon 3806 lub Canton Ergo serie + naturalnie SUB AS 650 SC4.Audio -Jezeli chodzi o kable cos dobrego , ale bez przesady cenny sa niewspolmierne do efektow - co mozna wyciagnac z glosnikow w tym przedziale cennowym ? Video - zasada ta sama z tym ,ze efekt widoczny -najlepiej ,gdzie mozna HDMI (moga byc problemy z n-box - wtedy component) , optyk , Component - i w miare mozliwosci nie prowadzic kabli rownolegle albo ich razem wiazac . Moga , a nie musza powodowac zaklocenia.Audio 10% , Video 30%Zasady zakupu sa takie 25 % sumy AVR , 75% sumy Glosniki , cena Sub jak suma za 2 glosniki przednie . Ty ze wzgledu na wielkosc pomieszczenia (moim zdaniem ) najlepiej zrobisz jak kupisz 5 x przedni glosnik , 2 x dipol i 2 x Sub (najlepiej ta sama seria) - jezeli to za duzo to 5 x przedni glosnik i bardzo dobry Sub.Pozdrawiam rymera
 

kazadoom

New member
Pytaniem za pytanie:

- preferowana muzyka, rodzaj
- preferowana korekcja dzwięku (chodzi o jej charakter, dynamiczny zrównoważony, liniowy, wiecej sopranów etc.)
- ilość mebli w pokoju
- czy głośniki tylne wiszące
- jak glosno lubisz sluchac muzyki
- czy twój sprzet będzie wyposażony w subwoofer

WSZYSTKO MA ZNACZENIE.
Jezeli podchodzisz do kin poważnie, to tak naprawdę będzie ono grało jak najsłabszy komponent w twoim zestawie. Oczywiście nawet ustawienie i jakośc akustyki w twoim pomieszczeniu to ogromna altyleria niuansów.
Najlepiej:
  1. Idź do sklepu
  2. wybierz amplituner który ci się podoba za kasę którą możesz wydać
  3. poproś o połączenie 3-4 par głośników o różnych charakterze brzmienia różnych firm
  4. wybierz te które ci najbardziej odpowiadają
  5. dopasuj głośniki do amplitunera z tej serii które głośniki ci odpowiadały
  6. kup do nich dvd z tej samej firmy co ampa (wygoda obsługi)
  7. dobierz przewody by dokonać korekcji barwy do swojego zestawu
  8. idź do kościoła i daj na tacę by w twoim domu zabrzmiały one równie dobrze jak w sklepie.
nie ma złotego środka. nie ma denona lepszego od onkyo albo harmana, są tylko nasze preferencje.
Ogólnie nie polecałbym łączenia denona z jbl lub infinity. to jest jak solenie zupy dwa razy, ale to znowu kwestia gustu, a o gustach sie nie dyskutuje.

Dzisiaj na sklepach, jeżeli wybierzesz sobie produkt denona, harmana lub onkyo nie musisz zadawać pytania o jakość.
Ja jestem zwolennikiem ONKYO i nic mnie do innego sprzętu nie przekona.
Łatwość ustawień, dynamika, precyzja wykonania, funkcjonalność. Pozostaje jedynie wybrać do niego odpowiednie kolumny i jesteśmy w domu.
Rozmawiając z Andrzejem Kiśelem (a może Kiślem), redaktorem miesięcznika AUDIO, zasugerował, ze przecież musza być jakieś wzorce.
Jakie wzorce???·
Skąd ja mogę wiedzieć ze realizator specjalnie nie chciał przebarwić skrzypiec na płycie by je uwypuklić lub schować za plejadą innych instrumentów bo miał taką wizję ?? Ano nie wiem.
Dlatego uważam, że wszystko, co kupujemy dla siebie musimy dobierać wg własnego ja a nie sugestii muzycznych wielkich głów audio.
Testy są po to by zawęzić nam pole poszukiwać, bo to znacznie przyspiesza czas wyboru. Nie należy jednak sie na nich opierać w 100% bo niejednokrotnie można wyjść na tym jak zabłocki na mydle.

Dla przykładu:
W magazynie audio znajdziesz milion testów yamahy - czy to znaczy ze sprzęt jest ok i najlepszy, czy może oznacza że producent dał najwięcej reklam ??? Ja w tym przypadku nie mam wątpliwości, bo nie zaliczam yamahy do grona faworytów, a raczej bym ją wstawił do remizy strażackiej w Ciechocinku dolnym.

Przy twoim dość poważnym podejściu do tematu będziesz miał dużo przygód. Pamiętaj jednak ze to urządzenia sa dla ciebie a nie odwrotnie i ma ci to sprawić przyjemność. Nigdy nie będziesz miał najlepszego zestawu, bo takiego nie ma, ale możesz mieć najlepszy zestaw, jaki Ci najbardziej odpowiada.
 
Do góry