Odtwarzanie filmów DivX, MKV, ...

mslocins

New member
Cześć,

jak to jest z odtwarzaniem filmów typu AVI, DivX, MKV na telewizorach Sony? Myślę o zakupie 46HX800. Z tego co słyszałem to jest problem z odtwarzaniem tego typu filmów przez DLNA. Czy dotyczy to również odtwarzania przez USB?
 

Ares78

New member
Przez DLNA praktycznie nie ma problemu ponieważ pliki filmowe są i tak transkodowane. Odnośnie funkcjonalności USB to w nowych modelach doszła obsługa divxów.
 

nur

New member
Witam. Posiadam Sony KDL46EX700 i jeżeli chodzi o odtwarzanie plików Xvid to przez USB w zasadzie nie ma problemów ,napisy również jeżeli plik ma tą sama nazwę i nie jest ona długa to wskakują automatycznie (są takie sobie ale są). Natomiast przez DLNA Xvid nie chodzą (telewizor ich nie widzi) natomiast widzi i chodzą (bez napisów - tu nie pomaga taka sama nazwa pliku) filmy MKV. Walczę z tym DLNA już drugi tydzień i nigdzie nie znalazłem odpowiedzi jak te Xvid ruszyć. Jak coś to będę wdzięczny. Acha jako serwera używam oczywiście PS3 Serwer.
 

mslocins

New member
Walczę z tym DLNA już drugi tydzień i nigdzie nie znalazłem odpowiedzi jak te Xvid ruszyć. Jak coś to będę wdzięczny. Acha jako serwera używam oczywiście PS3 Serwer.

Cześć,

poszukaj w googlach wyników hasła:

mkv ps3

znajdziesz sporo info na anglojęzycznych forach na ten temat. Trzeba wykonywać jakieś transkodowanie. Niestety nie potrafię pomóc Ci więcej bo ten problem dopiero będzie mi zaprzątać głowę za jakiś tydzień - dwa :)
 

nur

New member
mslocins w związku z tym że należę do pokolenia który pogańskich języków się nie uczyło więc chyba poczekam te dwa trzy tygodnie jak rozgryziesz temat i mam nadzieje wtedy pomożesz :lol:
 
Do góry