Odtwarzacze DVD a polskie znaki w napisach

misiekxxx

New member
Witam Wszystkich!
Mam problem związany z wyborem odtwarzacza DVD a niekompetencja sprzedawców w tym temacie po prostu poraża...
Który z wymienionych poniżej modeli na bank czyta polskie znaki w tapisach txt?

Marantz DV4003
Marantz DV3002
Sony DVP-NS708S

Wszystkie one czytają napisy w formacie txt ale o polskich znakach nie znalazłem nigdzie nic.
Z góry dzięki.
 

misiekxxx

New member
Wychodzi na to że Marantz w ogóle nie czyta txt choć na stronie rtv-euro-agd piszą że tak.
Według users manual Marantz odczytuje napisy w formatach: srt, smi, sub, ssa, ass.
Ma ktoś te modele DV4003 lub DV3002 i odtwarza pliki txt z polskimi znakami? Bo już z nikąd pomocy :???:

Znalazłem tez instrukcję do Sony DVP-NS708S ale tam nie ma w ogóle nawet słowa o tym jakie czyta pliki tekstowe! Piszą tylko że wyświetla napisy podczas odtwarzania plików DivX i tyle! Żenada.
 

misiekxxx

New member
Dzięki Bebol. Jeśli możesz to proszę powiedz mi co trzeba zrobić (nacisnąć, ustawić...) żeby w ogóle czytał napisy w DivX z txt. Znajoma kupiła ten odtwarzacz i twierdzi że w divx napisów nie wyświetla żadnych a ja niestety musiałem wyjechać na dłużej i teraz nie wiem jak jej pomóc na odległość.
Dzieki
 

PopaY

New member
Bez reklam
Po pierwsze to nazwa pliku txt musi być identyczna jak nazwa pliku avi, to jest podstawowy warunek, jeśli choć jedna literka będzie inna w nazwach to napisów nie będzie.
 

Bebol

New member
Generalnie żeby wyświetlał polską czcionkę to trzeba ustawić kod języka, czy jakoś tak (w instrukcji obsługi na samym końcu znajdują się te kody, bodajże 1428). Kod ten wpisuję się w ustawieniach Language Setup>Subtitle>Others. Jak film leci i napisy nie pokażą się same to naciskam przycisk na samym dole pilota po środku (tak jakby telewizorek z kropkami na dole) i jest okej (naciskamy aż pojawią się prawidłowe). Najlepiej jak nazwa pliku tekstowego jest taka sama jak nazwa filmu. Mam nadzieje, że choć troszkę pomogłem. Pozdrawiam!!
 

misiekxxx

New member
Kod to 1428. Dzięki Bebol za szybką odpowiedz. Już przekazałem co i jak mam nadzieję że dziewcze sobie poradzi. Dam znać jak poszło.
Dzięki jeszcze raz.
 

wojtkas

New member
marantz dv4003 czyta polskie znaki

Mam marantz dv4003

Odczytuje pliki txt, srt z polskimi znakami (innym napisów nie próbowałem, ale myślę że powinien sobie poradzić).

Należy w ustawieniach "STRONA PREFERENCJI" (jest aktywne gdy w odtwarzaczu nie ma żadnego nośnika) przejść do ustawień NAPISY DIVX i tam wybrać CENTRALNA EUROPA (domyślnie jest STANDARD. Jest jeszcze CYRYLICA).

Nazwa pliku z napisami musi być taka sama jak filmu. Jak jest kilka plików z napisami to można się pomiędzy nimi przełączać przyciskiem na pilocie SUBTITLE.

Miłego oglądania. :)
 
Do góry