odtwarzacz Onkyo BD-SP309 czy BD-SP809 czy Samsung BD-C6900

raven31

New member
Stoję przed wyborem odtwarzacz do Onkyo TX-NR609 i kolumn Tannoy Mercury V4

Zastanawiam się nad odtwarzaczem Onkyo BD-SP309. Może ktoś napisać opinię na jego temat?
Jak i czy w ogóle można go porównać do BD-SP809 - słyszałem o nim dobre opinie, ale czy jest wart aż tak dużej ceny?

A może ... co najbardziej mnie kusi kupić odtwarzacz Samsunga BD-C6900, który super będzie współdziałał z moim TV LED UE40C6500 i Samsung Galaxy S II. Tylko pytanie, czy nie stracę na jakości dźwięku?

Z góry dzięki za sugestie/rady/opinie.
 

killpit

New member
Samsunga sobie odpuść spore problemy z awaryjnością ,natomiast 309 to podstawowy Blu i ma wsio co jest potrzebne.809 to już inna bajka pod każdym względem brzmienia obrazu i wykonania.Jak możesz to zdecydowanie weź 809 a kończąc głośniki Tannoye świetny wybór.
 

raven31

New member
Samsunga sobie odpuść spore problemy z awaryjnością ,natomiast 309 to podstawowy Blu i ma wsio co jest potrzebne.809 to już inna bajka pod każdym względem brzmienia obrazu i wykonania.Jak możesz to zdecydowanie weź 809 a kończąc głośniki Tannoye świetny wybór.

dzięki za odpowiedź.

Masz jakieś doświadczenie z subami Tannoya? Kolumny wybrałem, ale nie wiem jaki/który sub wybrać. Czy kupić drogi Tannoy (TS 1001, TS 801) czy też coś tańszego z np. JBL?

A wracając do tego Samsunga to oprócz awaryjności - jak się sprawuje w odtwarzaniu muzyki/filmów? Traci sie na jakości?

Generalnie mam mętlik w głowie, bo:
- mam PS3 więc teoretycznie filmy i muzę spokojnie na tym odtworzę
- słyszałem, że o ile PS3 do filmów to jeszcze może być to do muzy mam sobie darować
- z kolei kupuję amplituner z DLNA i USB więc odtwarzacz w kwestii muzyki też już się robi mniej potrzebny
- nie wiem czy jest sens wydawać oddzielną kasę na odtwarzacz (ponad 2000 zł na 809)


Wychodzi na to, że trzeba zrobić drugi odsłuch mający na celu porównanie odtwarzaczy z wybranym ampli i głośnikami :) :)
 

CzajaPS3

New member
Nie wiedzialem ze bede kiedys polemizowal z Blackninja.. :) jak sobie "zostawi" PS3 do muzy to za kazdym razem bedzie Cie "wspominal" przy sluchaniu, nie ze wzgledu na jakosc dzwieku, bo pewnie masz racje, tylko jakosc szumu wiatraczkow z PS3 :). Wedlug mnie to PS3 nadaje sie do grania no i ostatecznie jak ktos nie ma cichego HD Player'a zeby jakiego DiVX'a HD obejrzec, na wlasnej skorze tego doswiadczylem - szumiala tak ze nie dalo sie ogladac filmow ani sluchac ciszej muzyki. A i zapomnialbym ze PS3 da ci na wyjsciu HDMI audio jako beatstream a nie "czystego" DTS HD MA czy DD True HD - jakosc pewnie ta sama ale nie zapala Ci sie na wzmacniaczu lapmki za ktore "zaplaciles :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry