Odtwarzacz multimedialny HDMI i 5.1

naweciarz

New member
Witam,
przymierzam się do zakupu odtwarzacza HDD. Przekopałem już sporo stron, ale większość produktów to wyroby z Chin :/ Poszukuję czegoś w granicach do 650zł (to górna granica) najlepiej z dyskiem, chociaż ostatecznie może być i bez... Chciałbym, żeby taki odtwarzacz posiadał HDMI oraz wyjścia na system 5.1.
Najlepszym rozwiązaniem byłoby coś takiego:
xsonic. pl/multimedialny-odtwarzacz-player-500gb-hdmi-sdcf-p-1622 . html (bez spacji)
jednak boję się, że to "cudo" może okazać się bublem, gdyż znalazłem je również na stronie made-in-china.


Mam też pytanie, czy rzeczywiście potrzebne są wyjścia 5.1. w takim odtwarzaczu? Bo rozważałem też LaCie La Cinema. Czy filmy z neta mogą być kodowane na 5.1? A jak podłączyć do systemu 5.1. odtwarzacz, który ma tylko wyjścia stereo jak ten LaCie?

Proszę o jakiekolwiek podpowiedzi...
Arek
 

wędrowycz

New member
naweciarz napisał:
Mam też pytanie, czy rzeczywiście potrzebne są wyjścia 5.1. w takim odtwarzaczu? Bo rozważałem też LaCie La Cinema. Czy filmy z neta mogą być kodowane na 5.1? A jak podłączyć do systemu 5.1. odtwarzacz, który ma tylko wyjścia stereo jak ten LaCie?

Wszystko zależy do czego chcesz podpiąć taką zabawkę. Jeżeli masz amplituner starego typu, który nie potrafi sobie zdekodować dźwięku wielokanałowego i ma wejście 5.1, to odtwarzacz tego typu jest jakimś rozwiązaniem. Jeżeli zaś masz amplituner, który potrafi to zrobić i ma wejście hdmi, optyczne albo spdif to szukaj odtwarzarki z takim wyjściem.
Rozwiązanie drugie ma parę zalet: mniej kabli, potencjalnie lepsza jakość dźwięku, większy wybór odtwarzaczy (teoretycznie tańszych).
 

Paweł_BB

New member
Podepnę się pod temat:
Miał ktoś z Was do czynienia właśnie z Lacie Cinema lub WD HD Live Media? działa to? czy filmiki AVCHD zgrane z kamerki Panasonica odpalą się na TV Panasonica G10? Szukam sposobu na archiwozanie filmików HD z kamery i taki dysk multimedialny byłby fajnym rozwiązaniem.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
najelpszym sposobem to jest zrobienie DVD-AVCHD i ogladanie z odtwarzacza, a backuop trzymac wlasnie na HDD, odtwarzacze multimedialne z ego co wiem nie czytaja avchd struktury tylko pojedyncze pliki. Ja obstawiam odtwarzacz blu-ray
 
Do góry