Odtwarzacz multimedialny hBox HMC-39h CZY WARTO ?

maciekarc

New member
Witam,
zastanawiam się nad kupnem odtwarzacza multimedialnego .
Głównie na czym mi zależy to aby filmy - format mkv w 720 jak i 1080 chodziły płynnie i bezproblemowo.
-Przy plikach tekstowych polskie znaki i odczyt .txt
-Złącze HDMI
-Wifi (najlepiej wbudowane, w grę wchodzi również możliwość podłączenia WiFi USB)
-Możliwość aktualizacji softu

Kwota jaką jestem w stanie zapłacić to 500-650zł (z dyskiem lub bez)
Cały czas mnie kusi hBox HMC-39h
humanmedia.pl/hmc39h. html (bez spacji)

przed jego zakupem chciałbym poznać zdanie forumowiczów. Może akurat coś ciekawego mi doradzicie :)

Pozdrawiam
 

darek38wien

New member
maciekarc napisał:
Witam,
zastanawiam się nad kupnem odtwarzacza multimedialnego .
Głównie na czym mi zależy to aby filmy - format mkv w 720 jak i 1080 chodziły płynnie i bezproblemowo.
-Przy plikach tekstowych polskie znaki i odczyt .txt
-Złącze HDMI
-Wifi (najlepiej wbudowane, w grę wchodzi również możliwość podłączenia WiFi USB)
-Możliwość aktualizacji softu

Kwota jaką jestem w stanie zapłacić to 500-650zł (z dyskiem lub bez)
Cały czas mnie kusi hBox HMC-39h
humanmedia.pl/hmc39h. html (bez spacji)

przed jego zakupem chciałbym poznać zdanie forumowiczów. Może akurat coś ciekawego mi doradzicie :)

Pozdrawiam

nie odtwarza mkv . Za te pieniadze WD TV z alternatywnym softem (LAN , WLAN , DVD , mkv , napisy z polskimi znakami , itd )
 

darek38wien

New member
W tej chwili chyba najdynamiczniej rozwijany soft (do WD TV)

Więcej możesz dowidzieć się na tym forum w dziale :

Sprzęt - WD TV HD Media Player

Generalnie zerkaj na playery oparte o chip SIGMA (obsługa h264)
 

maciekarc

New member
ups...
Bubel z mojej strony.
Miałem na myśli: HMC-49tv
humanmedia.pl/hmc49tv. html

dzięki za odpowiedź, a co sądzisz o tym wyżej ?
Co do tego WD TV - brak możliwości podłączenia zwykłego dysku sATA. Troszkę jest mi to nie na rękę szczerze mówiąc, bo zewnętrzny mam tylko 20GB a nie mam w planach zakupu kolejnego dysku.

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

darek38wien

New member
" Obsługiwane formaty wideo:
MPEG-1 (.mpg,.dat,.avi)
MPEG-2 (.avi,.vob,.mpg)
MPEG TS (.TS, w HD bez skalowania w dół, bitrate do 20Mbajtów/sek)
DVD menu (.IFO) tylko w pełnym formacie zgodnym z używanym na płytach DVD
Odtwarzanie DVD z pliku
ISO (obraz płyty DVD)
MPEG-4 (.avi,.mp4,.XviD, wersje DivX3.11/4.1/5.X/6, XviD)
MPEG-4 (w tym DivX.6)
RMVB i RealMedia (RM), w rozdzielczościach SD do 640x480
MotionJPG (MJPG) - niektóre wersje plików, np. z aparatów cyfrowych Canona
MKV w rozdzielczościach SD, dla obsługiwanych kodeków (DivX, XVid, mpeg2)
UWAGA: NIE obsługuje materiałów wideo kodowanych w AVC, VC1 oraz h264 (AVCHD, Mpeg4.10)
Obsługa napisów do plików DivX w formatach: SRT, SMI, SSA, SUB oraz TXT (SUB) z polskimi literami. Obsługa graficznego formatu IDX/SUB.
obsługiwane formaty divX HD oraz MPEG2 HD z wysokimi rozdzielczościami (powyżej rozdzielczości PAL/NTSC, np. 1280x720)
Wbudowane dekodery AC3 (DolbyDigital).
Standardy wideo SD: PAL/NTSC "



- fragment specyfikacji od dystrybutora HUMANMEDIA , najważniejsza wiadomość dla ciebie to brak obsługi AVC HD ,h264 a to znaczy że możesz zapomnieć filmach HD (99,9% filmów HD krążących w sieci są kodowane w h264 )

 

darek38wien

New member
p.s. jeśli chodzi o dysk sata , sprawę powinna załatwić obudowa zewnetrzna do dysku sata z wyjściem USB2.0 , koszt nie przekroczy 50 zł . Jest tego dużo w ofercie wystarczy "pogooglować" .
Moje rady wynikają z tego iż byłem posiadaczem czterech urządzeń podobnych do wymienionego przez Ciebie , wszystkie trafiły z powrotem do sprzedawcy. Dzisiaj jestem posiadaczem WD TV który zadowala mnie ( chyba jedyna wada to brak dekodera dżwięku DTS - tylko przez amplituner , AC3 funkcjonuje normalnie ) .
Alternatywa - wyskrobać dodatkowe 300 zł i zakupić "wszystkomający" POPCORN A-110 , cena około 900 zł
 
Do góry