Odtwarzacz multimedialny do MKV

GxZas

New member
Hej. Poradziliście mi świetnie z wyborem telewizora, za co bardzo dziękuję, ale pozwolę sobie zadać jeszcze jedno pytanie odnośnie odtwarzaczy multimediów. Powiem szczerze, że jeszcze niedawno nie wiedziałem, że takie coś istnieje, więc jestem zupełnie nie w temacie.

Chciałbym do takiej maszynki podłączyć dysk 1,5TB i odtwarzać na niej filmy mkv 1080p z napisami. Prosiłbym o nazwy jakichś konkretnych modeli. Dziękuję.
 

Max78

New member
Dokladnie :)

a najlepiej wybierz sie do sklepu dla ... i sam pomacaj.
W wiekszosci sa jakeis podpiete pod TV sztuki, wiec mozna poprosic obsluge i pozwola (zwykle) wpiac pendrive'a czy dysk i sprawdzic samodzielnie.

Ze swojego TVIX'a (firmy Dvico - Korea) jestem b. zadowolony.
Ostatnio meczylem go funkcjami, ktory oficjalnie nie ma :D Radio internetowe :D Dziala calkiem sprawnie i bez problemow.
Pare zwiech sie zdarzylo przez 2,5 m-ca, ale to mnie nie dziwi - pliki jakie mu pakuje maja rozne udziwnienia czasem.
Ogolnie - dziala jak powinien :)
 

GxZas

New member
Poszedłem za radą tego testu i kupiłem LG DP1W. Bardzo prosty odtwarzacz, ale wolałem zrezygnować z bajerów na rzecz niezawodności, ceny i cichej pracy (bo to właśnie jego cechy ;)). Szkoda tylko, że nie ściąga napisów - muszę przełączać dysk między kompem i odtwarzaczem. W każdym razie, dzięki za pomoc :)
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Ciekawa decyzja... Ciekaw jestem czy przeczytałeś wątek dotyczący tego sprzętu na forum? Bo gdybym tenże wątek przeczytał, za nic nie kupiłbym akurat tego playera. Na dodatek testowałem urządzenie i to tylko potwierdziło omawiane na forum wszystkie występując w nim problemy.

Jest naprawdę spora liczba znacznie lepszych odtwarzaczy w tej cenie, które są bardziej niezawodne, mają znacznie większe możliwości i - co naprawdę w tej dziedzinie cenne - ciągłe wsparcie producenta, o czym w przypadku produktów firmowanych przez LG można tylko marzyć.

Jeżeli - jak piszesz - poszedłeś za radą wspomnianego testu - to źle. Większość tego rodzaju testów jest sponsorowanych, ich autorzy mocno mijają się z prawdą, testy nie uwzględniają połowy urządzeń tudzież parametrów, które powinny być sprawdzone, kryteria ocen są dziwne, autorzy mają dość słabe rozeznanie rynku, znacznie słabsze niż większość ludzi piszących na tym forum...
 
Ostatnia edycja:

GxZas

New member
Szukałem trochę opinii tutaj i w innych miejscach i raczej nie znalazłem narzekania. Zresztą wcześniej nikt nie krytykował tego testu. Enyłej, póki nie będzie problemu z odtwarzaniem mkv-ek, nie będę marudził
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
No fakt, zdziwił mnie ten post. Po pierwsze nie nazwałbym LG DP1W "bardzo prosty odtwarzacz" - Player na Sigma 8652 500Mhz więc trudno go tak określić. Jednak na miano "niezawodność" to odtwarzacz musi sobie zasłuzyć przez miesiące - sprzętowo i od strony wsparcia software.
 
Do góry