Odtwarzacz HDD Asus + odtwarzacz DVD - problem z dzwiękiem

goskim

New member
witam, posiadam odtwarzacz ASUS HDP-R1, które posiada wyjście cyfrowe optyczne tzw. OPTICAL, oraz odtwarzacz DVD posiadający wejście i wyjście cyfrowe (DIGITAL IN/OUT) COAXIAL.
Moim celem było połączenie tych odtwarzaczy w ten sposób żeby uzyskać dźwięk 5.1 z głośników podłączonych do odtwarzacza DVD. W tym celu zakupiłem przetwornik Toslink OPTICAL na Coaxial + kabelek OPTICAL + kabelek COAXial. Po podłączeniu całości, kliknięciu na pilocie z DVD trybu AUX/DIGITAL IN, niestety otrzymuje komunikat (na wyświetlaczu DVD) że brak sygnału.
Kabelek typu COAXIAL wychodzący z przetwornika podłączyłem do wyjścia DIGITAL OUT w odtwarzaczu DVD. Proszę o pomoc, w czym może tkwić problem?
 
Ostatnia edycja:

goskim

New member
Soryu dzięki za sugestie już w między czasie to poprawiłem:) (mam nadzieję że się nic nie uszkodziło przez błędne wcześniejsze podłączenie), niestety przełączyłem w DVD na DIGITAL IN i nadal nie wykrywa sygnału (komunikat "SIGNAL NOT VALID"), po wcześniejszym przełączeniu na tryb DIGITAL IN na pilocie). Zastanawiam się gdzie tracę ten sygnał, wyciągnąłem OPTICAL-a od strony przetwornika i widać czerwoną wiązkę czyli teoretycznie sygnał optyczny jest (kabel ok), tylko nie mam pewności czy przetwornik działa ok i czy na wyjściu z niego mam ten sygnał elektryczny. Dzisiaj sprawdzę napięcie na zasilaczu , dołączonym do przetwornika (czy poprawnie zasila przetwornik).
Na razie nic innego nie przychodzi mi do głowy, proszę o dalsze sugestie:)
 
Ostatnia edycja:
Do góry