Odtwarzacz HD - zakup (praca z projektorem)

8aa

New member
Witam!
Dzisiaj pierwszy raz zainteresowałem się tematem odtwarzaczy HD, po tym jak film mkv oglądany z laptopa co jakiś czas się zacinał.
Sprzęt na, którym film mkv się zacinał to: laptop acer timelinex 5820TG (Intel Core i5 430M, 2,26GHz, ATI Radeon HD 5650, 4GB RAM) podłączony do projektora BENQ W600+ przez kabel HDMI.
Podejrzewam, że zacinanie się filmu jest spowodowane przez komputer, dlatego pomyślałem nad zakupem odtwarzacza, który będąc podpięty pod projektor BENQ W600+ będzie odtwarzał płynnie filmy mkv jak i inne formaty. Co do dźwięku to sprzęt jest podłączony do stereo (2 kolumny) lub słuchawek.

Podsumowując:
- odtwarzacz będzie współpracował z projektorem
- odtwarzacz ma odtwarzać filmy mkv z pełną płynnością
- konieczna jest pełna obsługa polskich napisów, żeby nie było niespodzianek
 

tomud

New member
Praktycznie do wyboru do koloru, projektor nie ma tutaj znaczenia.

Ja uzywam Xtreamera SW z EPSON TW980, ale u ciebie warto by bylo pomyslec nad jakims ampli ;) bo traci sie sporo :)

Jednak jak zostajesz przy stereo to zwroc uwage aby miec downmix z DD i DTS do stereo na wyjsciach analogowych...
 

pkomp

New member
olej odtwarzacz - masz sprzęt który zabija wydajnościa jakokolwiek odtwarzacz i poradzi sobie kompletnie ze wszystkim...film sie ciął?to zacznij od dobrych kodeków - temat masz przyklejony
 

tomud

New member
olej odtwarzacz - masz sprzęt który zabija wydajnościa jakokolwiek odtwarzacz i poradzi sobie kompletnie ze wszystkim...film sie ciął?to zacznij od dobrych kodeków - temat masz przyklejony

pod tym katem owszem :) z tym ze laptop to nie ta wygoda co oddzielne dedykowane urzadzenie. Sam dlatego kupilem bo denerwowalo mnie wieczne przenoszenie sprzetu i przepinanie kabli :)
 

pro_fill

New member
Bez reklam
olej odtwarzacz - masz sprzęt który zabija wydajnościa jakokolwiek odtwarzacz i poradzi sobie kompletnie ze wszystkim
przychodzi taki okres w życiu i dochodzimy do wniosku, że bezpieczniej jest mieć więcej rzeczy, każdą do czegoś, niż jedną oferującą wszystko.
czasy na "kombajny" minęły - popsuje się jedna rzecz, nie chodzi reszta.

co do poszukiwanego odtwarzacza - tego na dzień dzisiejszy nikt nie jest wstanie ogarnąć.
ogrom sprzętu, ich możliwości technicznych powoduje, że w tym temacie zaczyna panować chaos i w większości przypadków otrzymasz odpowiedź w formie "bierz ten ....., bo ja mam i hula dobrze".

zainteresuj się paroma modelami, skup się na parametrach i wykorzystaniu sprzętu w przyszłości. kolejne kryteria jakie warto brać pod uwagę to wsparcie techniczne, aktualizacje softu i cena - ograniczysz się w ten sposób do kilku modeli, nie do kilkudziesięciu [może kilkuset?].

ze swojej strony życzę rozsądnego wyboru.
 

pkomp

New member
no to pobaw się kolego tymi odtwarzaczami i zobaczysz że nadaja sie tylko do filmów w większości(te lepsze to juz naprawdę spore koszta) i nawet w tym nie są niczym rewelacyjnym.....
przepinanie kabli?ot raptem podłaczyć jedno hdmi - wielkie mi co

a odpalasz sobie takie xbmc i bierzesz pilota(łatwiej gdy twój lapek obsługuje piloty media center) i pozamiatane - kazdy odtwarzacz może wylądowac w klopie przy czyms takim łacznie z dune czy popcornem

do tego doszedłem bawiąc się w kilka playerów co tak naprawdę było jedną wielka pomyłką tym bardziej obecnie gdy xbmc bardzo się rozwinęło przez ostatni rok.....a jak masz kupic player za tysiaka to lepiej kup htpc od asrocka
 

imek10

New member
Mam kompa typu media center od ładnych paru lat. Zaczynałem jak do komputerów tego typu był osobny windows bodajże Windows Media Center się to nazywało. W ciągu tych lat wtopiłem pewnie z 5000zł i tak nigdy mi to nie działało tak jak trzeba. Fakt w najnowszym windowsie program media center zrobiony jest wizualnie dużo lepiej niż w zwykłych playerach. Zawsze dążyłem do tego aby wyeliminować myszkę i korzystać tylko z pilota. I to już okazywało się nie lada wyzwaniem. Np taka zmiana ścieżki dźwiękowej czy włączenie napisów w plikach MKV pod media center. Dodatkowo problem z kodekami pod Windows 64 bitowy. I te dziesiątki godzin zmarnowanych na ustawianie różnych opcji. I tak na końcu zakupiłem myszkę działającą w powietrzu Logitecha. Za każdym razem również ręcznie musiałem przestawiać rozdzielczość kompa w zależności od rodzaju pliku mkv (kwestia ilości klatek na sekundę). Nie udało mi się nigdzie znaleźć jak ustawić komputer aby sam przełączył mi się w tryb 24p. Po obecnych doświadczeniach z Asusem O!play r1 za 300zł i jego łatwością obsługi myślę że nie wrócę już do HTPC. Szkoda nerwów czasu i pieniędzy. Jedynie obsługi napędu Bluray mi brakuje.
 

bebbop

New member
Polecam Xtreamera z pasywnym chlodzeniem.
Zalety:
- cichy
- dosyc czeste aktualizacje
- w miare normalna cena
- ladne, schludne i rozbudowane menu (jak na ten przedzial cenowy)
- mozliwosc regulacji polozenia obrazu w pionie i poziomie co do milimetra
(np. w WDTV Live sa przeskoki co pare cm, co powodowalo, ze mialem ochote wyrzucic sprzet przez okno)
- regulacja polozenia, koloru i wielkosci napisow w pionie
- jukebox (niestety wolno chodzi, ale zawsze cos)
- nie sypie sie po odpaleniu po sobie kilku filmow
Wady:
- dzialanie pilota (trzeba celowac dokladnie w urzadzenie, sprawe rozwiazalem zaopatrujac sie w pilot logitecha)

Nie skupialem sie na funkcjach sieciowych, gdyz nie uzywam.
Naprawde jestem zadowolony z tego playera. Mialem WDTV gen.1, a pozniej WD TV Live i zawsze bylo jakies "ale".
Z Xtreamerem nie mam zadnych problemow.
 
Ostatnia edycja:

tomud

New member
no to pobaw się kolego tymi odtwarzaczami i zobaczysz że nadaja sie tylko do filmów w większości(te lepsze to juz naprawdę spore koszta) i nawet w tym nie są niczym rewelacyjnym.....
przepinanie kabli?ot raptem podłaczyć jedno hdmi - wielkie mi co

Widzisz to dobrze ze nadaja sie do filmow bo do tego one wlasnie sa, inne bajery to dodatki ktore dzialaja raz lepiej raz gorzej - ale to nie podstawowe zastosowanie.

Owszem co do jakosci to mozna miec wiele objekcji, jednak obecnie "moda" na partaczenie softu jest wszechobecna :) Rozwiazania idealnego nie ma.

Co do cen niektorych playerow to nie chce dyskutowac, jesli sa osoby ktore sa wstanie za nie zaplacic to prosze bardzo :) Ja wybieram sprzet troche inaczej, a w przypadku playera kierowalem sie mozliwosci wlasnych modyfikacji i pisania softu pod niego.

Mowisz ze ze to tylko jeden kabel :) no niby tak. Ale jak ma sie tego sprzetu wiecej (TV, Projektor, Ampli, BluRay...) do tego wszystko tak ustawione aby kable nie walaly sie wszedzie to nagle postawienie i przepiecie tego jednego kabla przestaje byc takie zabawne :) do tego trzeba jeszcze gdzies tego laptopa postawic aby ktos go nie stratowal :)

Nie wspominajac o tym ze nagle ktos z rodziny chce cos ogladac, a ty potrzebujesz pracowac na komputerze. Owszem mozna kupic drugiego laptopa, tylko po co ?

Media Center oparte o PC to juz inna bajka :) zastanawialem sie nad tym i wybralem playera, natomiast taki maly PC na Atomie robi jako NAS bo tutaj mimo wysokiej ceny za obudowe i tak wszlo taniej niz oryginalne rozwiazanie (4x Hotswap + Atom Dual Core). Do tego OS-a moglem przygotowac pod wlasne potrzeby.

Zdrugiej strony mimo ze lubie grzebac w sprzecie i mikroprocesorach to nie zawsze chce mi sie wszystko robic od zera, czlowiek czasami tez lubi byc leniwy ;) W sumie przeciez moglem sobie takiego playera wykonac samemu od zera, tylko pytanie po co tracic czas i kupe kasy ?

Kiedys moze i tak bym postapil he he jednak z wiekiem robie sie leniwy i wole troche wygody.

Jednak jak mowie to wszystko nalezy przemyslec indywidualnie, a konkretnie zastanowic sie czego potrzebujemy i ile jestesmy w stanie za to dac :)
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
ale ilość sprzętu nie ma znaczenia - TO WCIĄŻ TYLKO JEDEN KABEL!!!
u mnie leży sobie wolny wpięty do ampli

troszkę żałuje że nie kupiłem ampli z wejściem HDMI z przodu - wtedy by się nie walał....
No a jeśli wspominasz że tylko jeden komputer w domu to już gorzej - tu wiadomo że nie poszalejesz:)

Imek10 - nie ma żadnych problemów z kodekami pod win 64 bit - są nawet dedykowane pod 64 bitowego windows media playera i działają ok, ale przeciez nie musisz takowych używać bo windows media center doskonale działa z 32 bitowymi.Jednak zrezygnowałem z WMC bo jest zbyt ograniczone co widac choćby po dostępnych serwisach internetowych.
Ustawienie 24p w komputerze to przecież żaden problem - ustawiasz to w sterownikach karty graficznej.

Tylko że ja nie piszę o WMC a o XBMC czyli dedykowanym media center dla PC w dodatku nie instalowanym pod żadnym systemem tylko jako główny soft.Małe htpc asrocka to tylko 1000 pln i masz świetnego pilota i odtwarzacz dvd.XBMC wciąz sie rozwija i w tak szybkim tempie że żaden soft playerów mu nawet nie podskoczy.


bebbop ktoś tu dał linka do sklepu internetowego gdzie nowszy ixtreamer a także wersja pro jest tańsza o ponad 150 pln od sidewindera - obydwie są tez lepsze (dyski 3.5 cala)
 

tomud

New member
XBMC tez nie jest idealne i trudno porownywac to do firmware z playerow, a raczej hardware gdzie sporo robione jest sprzetowo. Do tego uzywa FFMpeg-a ktory tez w wielu sprawach nie jest idealny. Dalej mamy ta sama jazde co w playerach czyli kwestje licencji na DTS, BluRay itp. z formatami HD Audio tez nie jest rozowo. Kolejna sprawa to pobor pradu itd.

Co do tego jednego kabla to dalej nawet jak masz wolne gniazda i nie musisz dopychac sie do tylu sprzetu (masz z przodu), to trzeba przenisc w poblize ampli laptopa. Miec na niego miejsce i podpiac go do zasilania itd. W pewnym momencie robi sie to nudne i latwiej jest po prostu nacisnac sobie przycisk na pilocie. Jak ktos w domu nie ma typowej "kapliczki TV" tylko wszystko ukryte to jeszcze wiekszy problem.

Dlatego powstaly wlasnie takie urzadzenia, co by nie bawic sie w uzywanie laptopa i komputera do takich celow. Owszem mozna, ale player jest wygodniejszy w uzyciu.

Maja one wady jak sie czlowiek zaglebii, ale w codziennym uzytkowaniu malo kiedy one wychodza. Ot naciskam sobie przycisk na pilocie opuszcza sie ekran, wlacza projektor, opuszczaja na oknach zaluzje i wyciemnia w pokoju swiatlo :) Czy nie wygodne :)

Mozna owszem wziasc laptopa podpiac przewody (HDMI, Zasilanie) - ustawic wyjscie "TV" odpalic program do odtwarzania, podejsc i opuscic sobie ekran potem zaslonic okna no i wkoncu zgasic swiatlo i odpalic film. Wtedy spokojnie wracamy na fotel. Tylko po co ? jak mozna wygodniej :)

W pokoju mam 3xPC (w tym jeden na miniITX), laptop na ktorym najczesciej pracuje i kupilem jednak playera... a nie musialem teoretycznie, moglem sie dalej bawic w przepinanie... ale w koncu powiedzialem dosc i jestem z tego powodu niezmiernie szczesliwy...
 
Ostatnia edycja:

pro_fill

New member
Bez reklam
każdy kupuje to co lubi.
jeden weźmie lapka, podłączy po kablu HDMI, do tego podepnie bezprzewodową mysz i klawiaturę - głupio przecież siedzieć przy lapku i 50" ekranem - przerabiałem, tylko, że na mniejszym
drugi kupi player, podłączy pod TV a lapka położy na kolanach - zdarza się, jak żona ogląda coś, co mnie nie zainteresuje.
a trzeci weźmie łyżwy i sobie pośmiga zamiast siedzieć przed TV - zdarza się bardzo często bardzo często :D


pkomp - ja proponuje jeszcze pomyśleć o tunerze DVB-T i tunerze SAT do laptopa.
po LAN podłączyć dodatkowo sterownik od oświetlenia w całym domu i centralnego ogrzewania.

tak jak ja nie zamierzam zmieniać twoich przekonań co do uniwersalności lapka, tak ty nie przekonasz tych, co chcą mieć jednak każdy "element" do konkretnej rzeczy. ;-)


pomału zaczynamy zmieniać temat - jeszcze trochę i zaczniemy pisać o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkanocnymi :lol:
 
Do góry