Odtwarzacz DVD

Znikomy

New member
Witam, może ktoś mi doradzić jaki kupić odtwarzacz DVD, który by czytał napisy ? Nie będzie on używany często, ale nie chce kupować jakiegoś shitu, dla tego się was chcę zapytać o zdanie. Słyszałem że te tańsze egzemplarze mają czasami problem z wyświetlaniem obrazu, że jest przycięty czy coś takiego, czy to prawda? Kwota jaką chcę przeznaczyć na odtwarzacz to max 250 zł. Nie wiem czy te informację są istotne ale, podpięty będzie pod kino domowe (amplituner "DENON" AVR 1905, bez wejścia HDMI) i LCD 42''. Znajdziecie coś ? Pozdrawiam.
 

Macaro

New member
W tej cenie pozostaje zakup jakiejś wiwy albo manty, mam tą pierwszą i jedyne do czego mogę się przyczepić to jakość pilota (beznadziejna), z odtwarzaniem nie ma problemu (z napisami również nie zauważyłem plus, że można ustawić tło dla nich dzięki czemu w niektórych filmach są znacznie bardziej widoczne)
 

PopaY

New member
Bez reklam
Ferguson 880 lub Belwood 311U. Ten drugi zachowuje się rewelacyjnie z filmami avi, a ponadto ma mnóstwo opcji do napisów.
 

janusz

New member
Bez reklam
Proponowałbym poszukać promocji na Pioneera 310 lub 300, za 250 zł śmiało kupisz (ewentualnie coś w miarę markowego japońskiego lub koreańskiego). Pioneer ma tą zletę, że podłączony do dobrego amplitunera jakim jest Denon, sprawdzi się też jako odtwarzacz CD (chyba, że taki masz). Chiński sprzęt jest super (mam w pokoju dzieci), ale do odtwarzania muzyki zupełnie się nie nadaje, dźwięk tragiczny (wyrażny, ale nienaturalny).
 

Znikomy

New member
Problem w tym że odtwarzacz musi bez problemowo czytać wszelkie napisy, to wraz z dobrej jakości wyświetlanym obrazem jest dla mnie bardzo istotne. Jakieś pomysły? Pozdrawiam.
 

Znikomy

New member
OK, a napiszcie mi jak najlepiej/najkorzystniej podpiąć takiego Pioneera do amplitunera Denon AVR 1905 i do TV LCD (odległość TV od odtwarzacza DVD była by około 5m).
 

Znikomy

New member
Z tego co widze w opisach tych dwóch odtwarzaczy Pioneer'a (300/310), oba nie mają wyjścia HDMI. Nie będe korzystał z odtwarzacza bardzo często, ale skoro już mam LCD to fajnie by było puścić sygnał z DVD na TV za pomocą HDMI. Macie pomysł na jakiś sensowny odtwarzacz z HDMI ? Pozdrawiam.
 

robotxx

New member
philips 5990

usb 2.0
hdmi
po wgraniu modowanego softu praktycznie wszystko mozna zmieniac z czcionkami kolorami i ustawieniami
czyta wszystkie dixix

jak dla mnie , jezeli chodzi o odtrwarzac dvd/divix praktycznie ciezko znalesc cos lepszego w tej cenie co by mialo usb 2.0 , bo na inne nawet nie ma co patrzec gdyz potrafia przycinac i to dosc czesto - a odtwarzam glownie z pena
 

janusz

New member
Bez reklam
Jeżeli zdecydujesz się na jakiś model Pioneera, to ściągnij nowszy soft, wtedy czyta wszystkie napisy.
 

dinderi

New member
radosuaf napisał:
Pioneery napisy w .txt z nazwą taką samą jak plik filmu łykają bez problemu.
To nie do końca prawda :) Warto postudiować temat zanim się wyrazi arbitrarny osąd. :)

W napisach (txt) w formacie TMPlayer nie ma ograniczeń czasowych więc wiszą na ekranie, az pojawi sie następny napis. Czasami kilkanascie minut... Bywa bardzo irytujace.:roll:
Napisy w MPL2 (równiez txt) się nie wyświetlają wogóle.
 

dinderi

New member
janusz napisał:
Jeżeli zdecydujesz się na jakiś model Pioneera, to ściągnij nowszy soft, wtedy czyta wszystkie napisy.
To też nie pełna prawda.:roll: Czyta te same formaty co na oryginale, ani więcej ani mniej. I wcale nie wszystkie alternatywne softy, czytają napisy z inną nazwą co film.
 

dinderi

New member
koszale napisał:
A jak jest z jakością podzespołów u pioneera ? Jaki laser ma model 310 ? Jak z jego żywotnością?
Laser produkcji firmy ORION. Jak sie nie pali w domu 3 paczek szlugów dziennie, wytrzyma długo :)
Co do jakości podzespołów, możesz być spokojny. Na tle konkurencji typu manta, wypada wręcz doskonale :)
 

koszale

New member
A jeśli nie brać pod uwagę odtwarzaczy typu manta ale tylko te najlepsze to jak na tle tych najlepszych wypada? Laser firmy ORION to jakiś dobry, sprawdzony? lepszy od tych co siedział (już podobno nie przykładają sie do jakości laserów) w sony?
 
Ostatnia edycja:
Do góry