Odtwarzacz DVD ze zmiana wiekosci czcionki napisów?

ormats

New member
Witam.

Szukam odtwarzacza DVD , ktory oferuje zmiane wielkosci czcionki napisów przy filmach divx.
Cena ok 300 zl.
Szukanie samemu w internecie nie przynioslo rezultatów.

Pozdrawiam
 

timbot

New member
Bez reklam
przepraszam ze skalam forum, ale mowiac ogolnie:
manta, korr, wiwa....... - najlepsze zmiany czcionek (czesto i koloru i tła) (trzeba konkretne modele przejrzec)
tak to jest, ze firmowe dvd to roznie, a tanie - w standardzie

podpisano: człowiek po przejsciach z czcionkami o onkyo :)
 

ormats

New member
Patrzac opinie o odtwarzaczach tzw "noname" to strach kupowac. Jest to na zasadzie ten dziala tamten nie. Jezeli juz sie na taki skusze to ktory z nich jest najbezpieczniejszy (tzn najmniej zawodny)?

Jesli chodzi firmowe to jaki model ma ta funkcje? Szczerze powiedziawszy wole dorzucic kase i miec pewnosc ze bedzie dzialac.
 

szwajcar

New member
Manta Lord z HDMI.

Bardzo dobry skaler. Jak chcesz pewniejszy egzemplarz to poszukaj nowych modeli z motorem Mubachi czy jakoś tak.
Jest to na procesorze MTK jak większość nawet z wyższej półki
 

szwajcar

New member
Fatman_1 napisał:
Bellwood 301 U
adijazda napisał:
Dvd Lg Dvx 9700,zmieniasz Soft I Masz 3 Wielkości Czcionek Kolory;biały,szary,żólty
A czy te modele mają złącze HDMI i skaler rozdzielczości?
Z tego co wiem nie.
Więc są chyba trochę w tyle za tematyką forum. :???:
A Bellwood ma problemy ze wsparciem bo ESS producent chipsetu chyli się ku updkowi.

Wymieniony wyżej Pionieer ma, Manta Lord HDMI też. Jest jeszcze Ferguson wymieniany w tym wątku:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=17128

I myślę, że tak wyposażone DVD to obecnie minimum, jak się chce kupić nowy sprzęt.
 

miro.t

New member
Witam.
Może moje pytanie nie całkiem pasuje do tego watku, ale nie chciałem zaczynac nowego.

Też szukam DVD do mojego kina, z tym że zastanawiam sie, czy jest sens kupowac markowe DVD za kwotę do 1000zł, które ponoc dobrze poradzi sobie i w muzyce. Czy może kupić któreś z tańszych DVD, marek znanych jako popularne, a do tego kupić sobie jakis przyzwoity odtwarzacz CD.
Jesli ktoś popiera takie rozwiązanie proszę o propozycje sprzętowe.

Dzięki za info i pozdrawiam.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Jeśli stawiasz na jakość muzyki, kupienie osobnego odtwarzacza CD jest jak najbardziej uzasadnione. Ważne jednak, aby nie przedobrzyć i nie kupić zbyt słabego odtwarzacza DVD.

ArtS :)
 

debart

New member
szwajcar napisał:
Manta Lord z HDMI.

Bardzo dobry skaler. Jak chcesz pewniejszy egzemplarz to poszukaj nowych modeli z motorem Mubachi czy jakoś tak.

A ja napiszę "ku przestrodze": nie podniecajcie się skalerem w DVD !. Ja miałem taką sytuację: kupiłem TV Sharpa 46XL1E. Chcąc mić super jakośc z płyt DVD dokupiłem super odtwarzacz DVD Denona z super skalerem, farudja, odszumiacze itepe... podłączyłem wszystko zajeb... drogim kablem HDMI i co się okazało? Obraz rzeczywiście super, ale po wyłączeniu skalera w DVD i "przerzuceniu" pracy skalowania obrazu z Denona na Sharpa obraz jest O NIEBO LEPSZY ! Tak więc wychodzi na to, że wydałem kupę kasy niepotrzebnie na Denona bo w tej chwili odtwarzacz Denona pracuje w trybie 420p a skalowanie robi telewizor i naprawdę obraz jest o klasę lepszy niż przeskalowanie w DVD do 1080p i wyświetlenie na TV już przekslowanego obrazu. Trudno wo to uwierzyć może ale tak jest u mnie. Może więc warto najpierw sprawdzić jak taki odtwarzacz będzie wsółpracował z konkretnym modelem TV. Pozdrawiam Maniaków upscalingu. Mnie juz przeszło... (ten TV rewelacyjnie również skaluje obraz SD. Zero monobloków, szumów, pixelozy)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
A dlaczego ustawiłeś odtwarzacz na 420p zamiast na 576p? Poza tym chyba masz 480p lub 720p?

Najlepiej, gdy albo wszystko jest skalowane przez odtwarzacz lub wszystko przez telewizor. Skalowanie do 720p w odtwarzaczu, aby później telewizor jeszcze raz skalował do 1080 nie ma sensu.

ArtS :)
 

debart

New member
No właśnie nie wiem czemu nie moge włączyć trybu 576p. Mam w opcjach 480 (oczywiście, a nie 420 jak mi się wpisało wyżej), 720 i 1080 ale 576 brakuje pomimo że jest w instrukcji i po HDMI powinno być dostępne, a nie jest :confused: (chociaż w instrukcji pisze 480p LUB 576p) więc nie wiem o co dokładnie chodzi. Zobaczę co się dzieje jak puszczę sygnał po componencie albo composite, czy będzie jakaś różnica i czy 576 będzie dostępne z poziomu DVD. No chyba że opcja "HDMI scaler OFF" daje właśnie domyślnie 576! :twisted: Posprawdzam jak przyjde do domu bo wczoraj w nocy już mi sie niechciało grzebać w tym.
 
Ostatnia edycja:

sudione

New member
Odtwarzacz DVD z wyborem zew. napisów?

A ja mam inne pytanie -> jakie odtwarzacze DVD dostępne obecnie na rynku pozwalają wczytać zewnętrzne napisy ???
 

don111

Banned
Polecam Fergusona 780 (320zł) z hdmi i skalerem
ma wszystko czego potrzeba do divx (rozmiar i kolor czcionki/tła, pozycja napisów na ekranie, przesuwanie napisów +/- sek, wczytuje dowolne napisy z folderu), do tego też USB

co do jakości obrazu to u mnie (na tv TL 37LC2R) też najlepiej wygląda obraz bez upskalowania (oglądam w 576p), w 720p i 1080i gorsze są kolory (to samo było na poprzednim dvd - Samsung HD950), w 480p natomiast kolory są ok ale jakość jest ciut słabsza
 

ArtS007

New member
Bez reklam
debart napisał:
No właśnie nie wiem czemu nie moge włączyć trybu 576p.
Posprawdzaj, czy masz wybrany system PAL.

Gdyby się nie udało, to już lepiej skalować w odtwarzaczu do 720p, gdyż skalując do 480p skalujesz w dół i pogarszasz końcowy efekt.

ArtS :)
 

debart

New member
[Proszę nie robić powtórzeń poprzez cytowanie ostatnich wypowiedzi]

Sprawdziłem - sprawa jasna :) Obraz wyświetlam w pełnej rozdziałce DVD 576linii pomimo tego że na wyświetlaczu Denona pojawia się info o 480p. A to z tego powodu że ta liczba oznacza zarówno PAL i NTSC. Po prostu Denon poszedł na "łatwiznę" i jedną cyferką określają zarówno rozdziałkę PAL i NTSC. W instrukcji pisze, że ustawienie w DVD trybu 480p daje rozdzielczość 480 LUB 576. Nie piszą w zależności od czego, ale można się domyślić, zę chodzi o ustawienia PAL/NTSC w TV i DVD. TV zgłasza odbierany sygnał jako 576/50hz pomimo że na wyświetlaczu Denona ustawione jest 480p.
 
Do góry