Odtwarzacz dvd do Pioneera 4280DX

Przemkeo

New member
Witam,
chciałbym dobrać dvd do mojego tv. Poszukuję odtwarzacza dvd z wejściem usb - chciałbym podłączyć do niego dysk WD 160GB i oglądać filmy. Przeglądając forum wybrałem dwa sprzęty Pioneera Dv-600 lub Onkyo SP 405E ale oba mają chyba problemy z xvidem i polskimi napisami.
Proszę o pomoc w wyborze.

Pozdrawiam
Przemek
 

Badis

New member
Użytkuje pioneera DV400. Nie zaobserwowałem problemów z xvidem, a tym bardziej z polskimi napisami. Po wgraniu zmodyfikowanego FW działa bez zarzutu.

Onkyo 405 to podobno to samo co pioneer DV400.

Nad pioneerem DV600 można zastanowić się ze względu na DivX Ultra (osobiście nie wiem co to daje) oraz SACD (jeżeli będziesz wykorzystwał do odsłuchu SACD).
 

dinderi

New member
Badis napisał:
Nad pioneerem DV600 można zastanowić się ze względu na DivX Ultra (osobiście nie wiem co to daje) oraz SACD (jeżeli będziesz wykorzystwał do odsłuchu SACD).
Divx Ultra umożliwia odtwarzanie divxów z menu. Odtwarzacze Pioneer nie mające certyfikatu divx Ultra odtwarzają filmy, nie odtwarzają menu. Czyli w zasadzie działają tak samo.
Dv600 ma trochę lepsze firmware niż dv400, szczególnie w części obsługującej skalowanie obrazu, do wyższych niż tradycyjny Pal rozdzielczości. No i oczywicie, w odróżnieniu do dv400 odtwarza SACD i DVD-Audio. Jednak pod względem hardware to są prawie identyczne odtwarzacze.
Problem z xvidem będzie tylko w przypadku tzw. "udziwnień" w kodowaniu. Generalnie, xvid odtwarzany jest bez problemu.
Dv400 będzie mialo modyfikowany soft, na dość niezłym poziomie. Wlasnie jest w fazie testów. Z dv600, sprawa jest mało pewna. Chyba, ze znajdzie sie jakiś sponsor.
 

Przemkeo

New member
A co sądzicie o Yamaha DVD-S661??

W teście Audio Video jest lepiej oceniany niż Pioneer dv-600 jestem ciekawy czy w rzeczywistości, któryś z użytkowników forum może to potwierdzić
 
Do góry