Odtwarzacz dvd do 1000zł.

GoliMilan

New member
Hey,
kilka dni temu nabyłem Plazme 42pv80, a teraz zaczynam kompletowac kino pod ten telewizor. Problem polega na tym, ze o ile o plazmach to jeszcze cos wiedzialem to kino domowe to dla mnie jedna wielka zagadka. Mam pokój 25m2. kino i muzyka po 50%. Postanowilem zaczac budowanie go od odtwarzacza dvd. Mam kilka modeli na oku:
SONY DVP-NS78
PANASONIC DVD-S53
MARANTZ DV3002
HARMAN/KARDON DVD 37
czy ktos życzliwy mógłby mi podpowiedziec czy oplaca sie doplacac do dwoch ostatnich kosztem Panasa czy Sony a jesli tak to czy za ta cene jeden z tych dwoch(Marantz lub H/K) bedzie najlepszym wyborem. Budżet na dvd jak w tytule do 1000zł. Z góry dzięki za podpowiedzi.
 

wader11

Member
A nie lepiej jakis zestawik Ampli+DVD+glosniki

widzialem fajne Harmany za ok 5000 komplet - ampli i dvd z kinem domowym chyba seria 7 . Kolor czarne pianinko czyli bedzie pasowal do tv :)
 

lepp

New member
Bez reklam
Jest możliwe tyle, że PS3 nie ma wyjść analogowych 5.1 i na razie nie wypuszcza dźwięku w nowych formatach po hdmi. Pamiętam jak wychodziło PS2 z DVD to ludzie biegali z płytami do sklepów, bo im nie czytało. Jak bym zamierzał dużo grać to pewnie bym się skusił. W innych przypadkach nie ma to raczej sensu.
 

qura12

Member
Bez reklam
a może Yamaha S1700? Widziałem ją "w akcji" na Sony KDL-40D3500 i powiem tyle że obraz był poprostu przepiękny. Oglądałem "bitwę na polach pelennoru" z Lotr: Powrót króla i efekt był poprostu niesamowity :D
 

GoliMilan

New member
Poczytałem i przyznam szczerze,że najblizej mi aktualnie do pomysłu blackninja, ponieważ cena za tą Toshibę jest rewelacyjna. Zastanawiam sie tylko jak mocno jakosciowo odbiega ten sprzet od np H/K czy Yamahy i czy po prostu nie lepiej doplacic do ktoregos z tych odtwarzaczy. Bo jesli nie widac roznicy...:grin:
 

piqs

New member
No a z drugiej strony inwestować w format (HD DVD), który już oficjalnie jest wycofywany jest sens?

Pozdrawiam,
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
HD-E1 chodzi napłytach DVD lepiej od grubych odtwarzaczy za ponad tysiaka, nie wspominajać o Panasach i Pioneerach z hdmi.
 

xform

Member
No właśnie, kupiłem niedawno HK 247 i kolumny 5.1 a zastanawiam się nad odtwarzaczem DVD do tego zestawu, w tej chwili odtwrzam na pozyczonej yamaszce i bylem zdecydowany na dokupienie HK DVD 37, myślicie ze TOSHIBA HD-E1 będzie lepszym wyborem na tą chwilę (kosztuje połowę tego go HK DVD 37). Jak to będzie odtwarzac płyty muzyczne??
 

BoDeX

New member
E-1 gra lepiej niż zwyklaki DVD z przedziału 1000-1500 pln. jest extra - już za ok. 500 pln. kupisz na Allegro . Jeśli chcesz mieć dwuformatowca, to wybierz BD-P1400 ( ok. 900 pln.)

Orientacyjnie - płyty HD do e-1 kupisz po ok. 50 pln. do 1400 po ok.100 pln.


pzdr.
 

xform

Member
Poszperalem troche przed zakupem bo zachęciły mnie pozytywne opinie o tej toshibie ale gdzies znalazlem opis ze dvd to ladnie odtwarza ale ma juz klopoty np z divx-ami czy mp3. Czy ktoś moze potwierdzić lub zaprzeczyć bo nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi. Pytanie więc brzmi: czy ta toshiba będzie odtwarzac to co np. harman dvd 37 ?
 
Ostatnia edycja:

xform

Member
dzięki Blackninja, teraz juz mam jasność sytuacji :) pozostaje teraz jeszcze poczekać na nowego Fergusona D-880 podobno niedlugo ma być dostępny na rynku i poczytać opinie, a jak nie to brać HK dvd 37. Nie umiem ocenić jakosci tych sprzetów bo roznica w cenie jest znaczna.
 

GoliMilan

New member
Posłuchałem waszych rad i nabyłem Tośkę HD-E1. Po podłączeniu do pv80 obraz w HD, który ukazał się moim oczom, był oszałamiający. Wystarczy powiedzieć, iż narzeczona, która była strasznie sceptycznie nastawiona do tego zakupu, gdy tylko zobaczyła początek filmu Zabójczy Numer( był dołączony do Tośki) jedyne co wydobyła z siebie to głosne WOW:D. Niewiele gorzej wygląda obraz ze zwykłego dvd, gdzie nawet serial Przyjaciele wygląda zdecydowanie lepiej, a wcześniej nie różnił się zbytnio od dvixa;) .
Teraz zaczynam poszukiwania kolumn i ampli do tego odtwarzacza. Pokój ma tylko ok 4X4m więc nie dużo. Przede wszystkim ma służyc do kd, mniej do słuchania muzyki. Myslę o Kodzie f51 lub jbl scs178, na te drugie naciska moja kobieta, która nie chce stojących kolumn. Co do ampli, jedyny warunek jest taki, że nie może być cały srebrny(znów kobieta). Będę wdzięczny za każdą poradę.
 

finiu

New member
Czy u Ciebie także Tośka chodzi głośno odtwarzając hddvd, natomiast przy zwykłej płycie DVD zdecydowanie ciszej?
 

GoliMilan

New member
Jak przyłożę ucho do odtwarzacza to faktycznie dvd prawie nie słychac, natomiast przy hddvd pracuje nieco glosniej. Jednak oglądając film 3 metry od telewizora nie słyszę zupełnie nic, bez względu na to jaki nośnik jest w środku.
 

finiu

New member
Ja nie mówię o przykładaniu ucha :) - poprostu hałas jest niesamowity - jeśli ktoś ma Xboxa360 to w porównaniu z Tośką x jest cichutki.
Albo coś nie tak z płytkami, albo z odtwarzaczem.
Porażka...

---- edit
Sprawa wygląda o tyle dziwnie, że przy oglądaniu pierwszego rozdziału sprzęt warczy, ale już im dalej, tym zachowuje się normalnie.
 
Ostatnia edycja:

tomania

New member
Witam !
Właśnie kupiłem Toshibe HD-E1 i w pełni podzielam zachwyty zadowolonych kolegów. Obraz znakomity po HD-DVD jak i zwykłym DVD. Można go traktować jako świetny odtw. DVD za małe pieniądze. Miło zaskoczył mnie dźwięk z CD. Podłączyłem Tośkę do porządnego wzm. lampowego i ze zdziwieniem stwierdzam, że audio z cd jest całkiem dobre. Jest pełny i zrównoważony, nasycony dźwiek. Nie tak jak w innych tanich DVD, gdzie był cieńki, i często wręcz jazgotliwy. Koncerty na DVD też wypadają dobrze.
Odnośnie hałasu to poza szumiącym wentylatorem (słychać tylko wieczorem w trakcie ciszy) nie stwierdzam innych niepokojących dźwięków. Narazie ??!!
Jeśli ktoś szuka niedrogiego DVD bez divix i mp3 ale za to ze znakomitym obrazem upskalowanym do 1080i i dobrym audio to gorąco polecam

Pozdrawiam
 
Do góry