[Odtwarzacz CD] Czy jest sens zakupu Onkyo...

Bebol

New member
Ale każde Onkyo, czy jakiś konkretny model? Co do kasy to myślałem, że tak w okolicach 1000-1500zł max więcej chyba nie ma sensu przy moim sprzęcie. A czy Rotele to nie raczej ostrzejsze granie?
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Poszukaj model 7030. Jest tutaj polecany. Mi nie podpasowal w stosunku do mojego Arcama. Ale może Tobie tak. Nowy srebrny to coś koło 900 zł. Używane można trafić za 400 zł.
 
Ostatnia edycja:

SebaK1205

New member
Bez reklam
Odgrzebuje temat... nie chcąc zakładać kolejnego w temacie mojego stereo. Rok minął a ja ciągle bez odtwarzacza CD... mam możliwość kupna Atoll CD100SE-2... nie mam niestety gdzie go odsłuchać... czy dużo zyskam w stosunku do BR Arcama BDP100?
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Porownywalem 1:1 Arcam BDP 100 do onkyo 7030. ARCAM bezdyskusyjnie lepszy, nawet sprzedawca Onkyo to potwierdził, chociaż zależało mu na sprzedaży. Dlategp szukam czegos lepszego...
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Miałem okazję słuchać tego Onkyo ,szczerze to byłem rozczarowany zwłaszcza że moim pierwszym odtwarzaczem był właśnie Onkyo i mam sentyment do tej firmy .Myślę ,że w cenie do 1000zł najlepszym wyborem jest Pioneer ,a w ogóle najtańszym sensownym Denon DCD 520AE

Jeżeli będziesz miał możliwość posłuchaj Music Hall to jedna z najlepszych propozycji w "normalnych pieniądzach" i być może dalej nie będziesz szukać
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Przemo ja miałem denona z serii 500ae i grało to gorzej niż stary cd technicsa którego sprzedałem za 50 zł.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Pamiętam cyfrowy procesor Technicsa to było coś ,firma ciągnie za sobą kawał historii ale czasy kiedy katalog ukazywał się dwa razy w roku minęły bezpowrotnie .W swoich odtwarzaczach CD przetworniki c/a w systemie różnicowym robili w drugiej połowie lat 80-tych a niektóry producenci dopiero teraz ,podobnie jak napędy bezpośrednie w gramofonach czy silniki bez szczotkowe jakieś 30 lat temu, a teraz producenci np.pralek chwalą się tymi rozwiązaniami
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Ja tez sprzedawałem Technics, jeszcze DSP korektor i wzmacniacz. Najlepsze ze dobre modele technics rosną w cenie.

Oj to mój może być za parę lat wiele warty :) ale i tak będę go trzymać przejalem po ojcu stan igła :) wrzucę fotki za jakiś czas...tylko procesor szumi a tak wszystko jak ta lala
 
Ostatnia edycja:

Borixon

Active member
Bez reklam
Gość, który kupował odemnie klocki, powiedział ze spełnia swe dziecięce marzenia, nabył Altusy i moje Technics’y. Wyglądał na chłopa gdzie te klocki na wiosce mogły zrobić furorę...
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Altusy na wiosce to do teraz robią furorę...w niejednej knajpie stoi bilard a na ścianie wiszą Altusy 140 ;) ja miałem kiedyś 75 nie lupaly tak basem
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Ogólnie w Anglii technics w cenie

W przypadku używek to zależy co ,popularne modele wzmacniaczy ,odtwarzaczy czy gramofonów są tanie .Nowy sprzęt jest drogi ,bowiem Technics zmienił strategię .W Niemczech miałem okazję słuchać flagowych kolumn ,ogólnie poprawny dźwięk ale szału nie było ,jeżeli się nie mylę w Polsce kosztują 120 tyś ,szczerze to bym wolał Focal Sopra ,które kosztują połowę tej sumy
 
Do góry