[Odtwarzacz CD] Czy jest sens zakupu Onkyo...

Bebol

New member
No tak ale jak ja mam to stwierdzić, czy napęd w moim "dziadku" jest dobry,czy nie? Mam go rozebrać? Fizycznie jest jak nowy, większość czasu leżał w kartonie :) Ale to chyba nie o to chodzi ;)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Warto wypożyczyć osobny przetwornik c/a ,wiele sklepów to umożliwia .Wtedy podłączasz go pod posiadane DVD i oceniasz jak brzmi muzyka z nim bez niego ,jeżeli brzmienie jest lepsze z zewnętrznym przetwornikiem to oznacza ,że winę za słabe brzmienie ponosi ten fabrycznie wbudowany
Jeżeli brzmienia nie uda się poprawić (bo tak tez może być) wtedy warto się zastanowić nad kupnem normalnego odtwarzacza CD

Znam takie przypadki że ludzie sprzedawali dobre odtwarzacze DVD ...a potem bardzo tego żałowali .Dlatego warto najpierw sprawdzić taką konfigurację ,zwłaszcza,ze przeprowadzenie takiego testu jest stosunkowo proste
 
Ostatnia edycja:

wujekr

Klub HDTV.com.pl
VIP
SebaK1205
Jeżeli masz teraz amplituner kina domowego i chcesz go rozszerzyć o wzmak, i chcesz mieć komfort sterowania z pilota, to niestety o wzmak Arcama nie podepniesz. Wszystkie one albo mają klemy na wejściu/wyjściu Main In Pre Out, albo przycisk przełączający prace z trybu wzmak / końcówka mocy na wszystkich wejściach. Więc za każdym razem będziesz musiał ruszyć pupę i się pobawić w przełączanie /zapinanie.
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Dzieki za uwagę - w opcji pozostaje jeszcze Onkyo 9070. Nawet pojawił się w ciekawej propozycji na alledrogo...
 

Bebol

New member
Warto wypożyczyć osobny przetwornik c/a ,wiele sklepów to umożliwia .Wtedy podłączasz go pod posiadane DVD i oceniasz jak brzmi muzyka z nim bez niego ,jeżeli brzmienie jest lepsze z zewnętrznym przetwornikiem to oznacza ,że winę za słabe brzmienie ponosi ten fabrycznie wbudowany
Jeżeli brzmienia nie uda się poprawić (bo tak tez może być) wtedy warto się zastanowić nad kupnem normalnego odtwarzacza CD

Znam takie przypadki że ludzie sprzedawali dobre odtwarzacze DVD ...a potem bardzo tego żałowali .Dlatego warto najpierw sprawdzić taką konfigurację ,zwłaszcza,ze przeprowadzenie takiego testu jest stosunkowo proste

Brzmienie pewnie da się poprawić za pomocą DAC (jakaś micromega MyDac?), tylko to moje DVD jest strasznie wolne, płytę ładuje ok. 8s więc nie wiem czy jest sens..
Mając tradycyjne CD myślę, że będzie to wszystko lepiej/szybciej pracować. Problem, jest tylko taki, żeby też lepiej grało od mojej obecnej konfiguracji. Poza tym jest mniej gratów. Szukałem jakiś używek, ale ciężko się na coś zdecydować. Zależałoby mi raczej na "cieplejszym" graniu (wzmak i Bx2 grają raczej jasno).
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Owszem ,nie wszystkie DVD umożliwiają natychmiastowe wczytywanie płyt .Niestety znaczna większość odtwarzaczy DVD ma jeszcze jedną przypadłość po pewnym czasie są problemy w wczytywaniem tradycyjnych płyt CD
Nie każdy odtwarzacz CD tez szybko wczytuje płyty ,niektórym też potrzeba czasu

Jeżeli celujesz w używki poszukaj starszych modeli Yamaha CD-X 39xx/49xx/59xx są muzykalne i mają dość ciepły dźwięk .Nic nie drażni i nie kłuje w uszy, można długo słuchać bez zmęczenia .Dodatkowym atutem jest bas - dość głęboki i dobrze rozbudowane co przy Twoich kolumnach będzie zaletą
Dobrym wyborem będzie też Harman HD-750 ,pomimo że urządzenie dość stare to oferuje naprawdę poukładany dźwięk .Z nowszych konstrukcji Cambridge Audio 350C
 

Bebol

New member
A z coś z nowych tak do max 2000zł. (marantz cd 6005? ). Używki wchodzą w grę, tylko żeby były "naprawialne" (laser itd.). Nie chciałbym kupić używanego cd który jak mi się zepsuje to trafi do kosza, bo nie ma części zamiennych. Znalazłem np. używanego marantza sa 7001 KI, tylko boję się że szlag trafi i będzie śmietnik.

O czymś takim mówisz??

http://allegro.pl/odtwarzacz-yamaha-cdx-593b-pro-bit-digital-out-i6005395265.html
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli finanse pozwalają kup nowy odtwarzacz - tutaj nie ma się nad czym zastanawiać ,kupno używanego CD zawsze się wiąże z pewnym ryzykiem ,no ale nie każdego stać na kupno nowego ,dlatego cześć osób wybiera używane

W cenie jaką podałeś wybór jest dosyć duży ,Marantz CD 6005 to bardzo dobry odtwarzacz ,możesz wybrać też CD 6004 który brzmieniowo niczym nie ustępuje a jest tańszy .Z takich naprawdę tanich a sensownych odtwarzaczy- Cambridge Audio Sonata CD 30 niezły kompakt o fajnym nasyconym dźwięku można dołożyć i kupić CA 350C
 

Bebol

New member
Sonaty i CD6004 ciężko będzie trafić (na szybko nic nie znalazłem). Jest parę pozycji HK 750 jak i nowszych 970. Jest też CA 740c tylko używka 1600zł kosztuje.. Masz jakieś informacje o nowym cd HK 3700?? Jak to gra? W necie za wiele nie ma, a myślę, że można by go było kupić za dobre pieniążki.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Podobnie jak Rotel we wszystkich modelach z wyjatkiem przwdwzmaczniacza ktory jest na kosci AKM
 
Ostatnia edycja:

Bebol

New member
6004 jeszcze nie znalazłem, były parę razy 5004. Teraz jest na Alle CA Sonata CD 30 za 550zł, ale nie wiem, na nic nie mogę się zdecydować... Jak baba:)

Baltazar, a słuchałeś tego, jak to gra?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
W pewnym stopniu odradzam Marantza 5004 ,lepiej kupić starszy model 5003 ,który jest nieco lepszy .
Sonata ma uspokojone brzmienie ,dźwięk jest płynny i łagodny ,akurat ja lubię takie brzmienie
 

Bebol

New member
No widzisz, a mi brak osłuchania, nie mam za bardzo porównania z innymi sprzętem i tu jest problem. Z tym co mam, mam czasami wrażenie, że posłucham jedną godzinę i jestem zmęczony (wiadomo zależy też od jakości płyty) stad wydaje mi się, że wolałbym coś cieplejszego, łagodnego itd. Z drugiej strony pamiętam jak podpięliśmy kolegi Yamahe ax500?? do moich Ma bx2 to było ostro jak, żyleta, takie odniosłem wrażenie.. Więc to co mam w porównaniu do tamtego, i tak jest mniej ostre. Z innej beczki, na chwilę pożyczyłem od kolegi ca 340c i tak prawdę powiedziawszy nie usłyszałem za bardzo różnicy w graniu pomiędzy moim dvd po coax a jego cd (podpiąłem je jednocześnie i puściłem ten sam cd).
 

SDman

Banned
...na chwilę pożyczyłem od kolegi ca 340c i tak prawdę powiedziawszy nie usłyszałem za bardzo różnicy w graniu pomiędzy moim dvd po coax a jego cd (podpiąłem je jednocześnie i puściłem ten sam cd).

Witam,
tani tor odsłuchu = 0 różnicy na źródle, bądź uczciwy wobec samego siebie i z pomocą kolegi
wykonaj ślepy test, jak utwierdzisz się na 100% kup ładniejszy ew. niezawodny itd.

Pozdr.
 

Bebol

New member
Słuchałem tego bardzo krótko, to fakt, ale tak jak napisałem, za bardzo nic nie słyszałem... A może mój przetwornik we wzmacniaczu, po prostu gra podobnie do tego w CA kolegi? Może musiałbym porównać coś lepszego?

W przypadku zmiany wzmacniacza, różnice były zauważalne (zapomniałem napisać, że był u mnie też jeszcze jakiś stary HK Vxi 665?) i on grał zauważalnie inaczej od samego początku. Z Cd myślę, że trudniej będzie o tak spektakularne różnice, zwłaszcza na budżetowym sprzęcie, stąd moje wątpliwości odnośnie tego co robić, bądź nie robić...
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Dzisiaj w Saturnie widziałem przeceniony Maratz CD 5005 na 227€ ,co jak mi się wydaje jest i tak drogo ,jak na razie najtańszy kompakt Denon 520 mogłem kupić za159 €
ale wracając do postu jeżeli się porywasz na wymianę kup nowy kompakt ,pogadaj z Blacknunja niech Ci załatwi jakieś Onkyo - mała kasa dobry dźwięk

158745IMG_20160407_154510.jpg
 

Bebol

New member
Masz na myśli jakieś konkretne modele Onkyo? Czytałem też recenzję tego HK HD 3700 w HIFI Choice, piszą, że jest całkiem spoko, pytanie tylko, na ile to prawda, a nie ściema za kasę. O moim wzmacniaczu też pisali bardzo dobrze. I może to prawda, tylko ja tego nie potrafię docenić :)

Wydanie Cyfrowe Hi-Fi Choice nr 13
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Wszystko zaleźy od tego ile kasy mógłbyś przeznaczyć na kompakt ,Onkyo by było dobre z dwóch podów -jest dość niezawodne i ma dobry bas oraz średncę ,co przy Twoich kolumnach jest plusem
Dobry byłby też Rotel ,ale nowy byłby drogi,dla prykłdu RCD12 w Niemczech kosztuje 439 €
 
Do góry