Odtwarzacz BR czy PS3?

gacekk

New member
Jak w temacie. Kupuję zestaw kina z Onkyo 608 i głośnikami Klipsch F1 albo F2 i moje pytanie czy będzie różnica przy podłączeniu przez HDMI jakiegoś odtwarzacza BR jak Onkyo BD-SP308 czy jakiś model Samsunga (kupuję też TV tej marki), w porównaniu z PS3, przy odtwarzaniu filmów i muzyki??
 

kapsell

New member
Bez reklam
Stalem przed podobnym dylematem i powiem ze widac roznice (przynajmniej ja widze).
Jesli grasz i przy okazji chcesz ogladac filmy br to bierz, ale jak szukasz czegos dobrego to w cenie do 1500 pln kupisz wiele lepszy odtwarzacz niz ps3.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Imo lepiej kupic PS3 ,w ktorym masz wszytko gry ,muzyke ,dvd i blu ray. Ps3 ma super skaler obrazu dvd. Poszukaj promocji np. bez vat czy cos takiego i PS3 mozesz miec za okolo 1000zl .
 

MMrozo

New member
... ale jak szukasz czegos dobrego to w cenie do 1500 pln kupisz wiele lepszy odtwarzacz niz ps3.

Wiele to znaczy ile lepszy 1% czy 2%? Jak się to przekłada na obraz czy dźwięk? Czy zależy tylko od odtwarzacza czy od innych elementów takich jak ampli, głośniki czy tv?

Jeśli np. wziąć pod uwagę obraz to co obraz mniej ostry czy inny odcień koloru o ton? Praktycznie bez zestawienia w tym samym czasie dwóch odtwarzaczy nie da się wychwycić tych różnic. Poza tym kalibracja, nawet za pomocą opcji na płytach BD, doprowadzi do zbliżonego efektu.

Jedyne co jest na plus odtwarzacza to cena, można już kupić za około 500zł Odtwarzacz blu-ray LG BD-560 - opis, informacje, dane techniczne produktu i wygoda czy prostota obsługi. Posiada pilota ze wszystkimi funkcjami a nie pada, gdzie trzeba się domyślać/pamiętać jaki przycisk obsługuje jaka funkcję. Dodatkowo stacjonarny BD można obsługiwać pilotem uniwersalnym a ps3 tylko podstawowe funkcje (odtwarzanie, stop, pauza i przewijanie).

Za ps3 przemawia tylko fakt, że jest to konsola do grania i jeśli ktoś gra to nie ma większego sensu kupowania dodatkowego odtwarzacza, chyba, że ma audiofilski sprzęt za dziesiątki tysięcy złotych to tak, jest sens zakupienia audiofilskiego sprzętu np. takiego Oppo BDP-83SE, Blu-ray Oppo 83SE, Odtwarzacz audiofilski Oppo BDP 83 SE

P.S.

Tu masz porównanie w cenie do około 1.500zł z najwyższymi notami
http://www.whathifi.com/Reviews/Hom...ice-up-to-300,Star-Rating-5-stars!111/Rating/
 
Ostatnia edycja:

Ares78

New member
PS3 w roli odtwarzacz blu ray spisuje się całkiem nieźle chociaż cenowo nie wychodzi tak dobrze jak jeszcze 2-3 lata temu kiedy proste stacjonarne odtwarzacze kosztowały 800zł. PS3 jest dobrą opcją jeśli od czasu do czasu zamierza się pograć w innym wypadku lepiej zdecydować się na stacjonarny odtwarzacz (w okolicach 1300zł można dostać już bardzo fajnie modele).
 

kapsell

New member
Bez reklam
Wiele to znaczy ile lepszy 1% czy 2%? Jak się to przekłada na obraz czy dźwięk? Czy zależy tylko od odtwarzacza czy od innych elementów takich jak ampli, głośniki czy tv?
Jeśli np. wziąć pod uwagę obraz to co obraz mniej ostry czy inny odcień koloru o ton? Praktycznie bez zestawienia w tym samym czasie dwóch odtwarzaczy nie da się wychwycić tych różnic. Poza tym kalibracja, nawet za pomocą opcji na płytach BD, doprowadzi do zbliżonego efektu.

Błędny tok rozumowania:
1. PS3 jest KONSOLA do GIER z dodatkowa mozliwoscia czytania BR - w tej kolejności trzeba patrzec.
2. A o ile % Audi jest lepsze o Fiata? Dasz rade policzyc? Ktos inny powie ze nie ma znaczenia bo i jednym i drugim dojedziesz z punkt A do B - mozna i w ten sposób.
3. kalibracja nie "zatrze" roznic bo nie wynikaja one z tego elementu.
 

kistian

New member
w PS3 też możesz dokupić pilot za około 60-70zł. Osobiście też stałem przed takim dylematem, ale to że lubię czasami pograć zadecydowało za zakupem PS`a. Oglądam też na nim filmy na blue-rey i na jakość obrazu nie narzekam. Do tego zestawu mam tv sony hx700, i bardzo ładnie ze sobą współpracują.
 

MMrozo

New member
Błędny tok rozumowania:
1. PS3 jest KONSOLA do GIER z dodatkowa mozliwoscia czytania BR - w tej kolejności trzeba patrzec.
2. A o ile % Audi jest lepsze o Fiata? Dasz rade policzyc? Ktos inny powie ze nie ma znaczenia bo i jednym i drugim dojedziesz z punkt A do B - mozna i w ten sposób.
3. kalibracja nie "zatrze" roznic bo nie wynikaja one z tego elementu.

Właśnie o to mi chodzi, że porównywanie obrazu czy dźwięku jest bardzo subiektywne. Zgadzam się z założenie punktu 1 konsola jest do grania a przy okazji można oglądać filmy i zdjęcia, czy posłuchać muzyki.

kistian - pilota oczywiście można kupić, jednak pisałem to w kontekście posiadaczy pilotów uniwersalnych, że takie rozwiązanie jest mniej wygodne. Nie każdy ma "baterię" 4-5 pilotów na półce. Jakiś czas temu mama chciała kupić mi specjalny koszyczek na piloty, bo już się nie mieściły na komodzie.
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
panowie co to za brednie o porównywaniu obrazu czy dźwięku?zasada jest taka że przez hdmi ma być przesłane BIT DO BITU to co jest na płycie...różnic NIE MA PRAWA BYĆ a jesli takowe się pojawią to tzreba sprawdzić który sprzęt robi kaszanę (tak kaszanę bo ma być dokładnie przesłane bit do bitu i nie inaczej)
 

crux

New member
Witam
Mam amplituner Onkyo 508 + głośniki Quadral 5000. Czy BD-SP308 będzie najlepszym wyborem w tej cenie czy może jest jakaś ciekawsza alternatywa. Moje kryteria wyboru:
1. Wysoka jakość dźwięku i obrazu (porównywalna z ampli i głośnikami)
2. Wejście USB 2.0
3. Obsługa divx conajmniej z płyt
4. Obsługa pilotem od amplitunera

Pozdrawiam
 

crux

New member
Dzięki za propozycje.

Do nowszego modelu Pioneer BDP-330 warto dopłacać?
Czy to bezwzględnie najlepsza propozycja przy cenie 1000-1300zł pod względem dźwięku i obrazu?
Czy będę mógł go obsłużyć pilotem od amplitumera Onkyo 508?
Czy posiada nieszczęsny wiatraczek, który pewnie będzie hałasować?
Czy na pewno ma USB 2.0?

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kapsell

New member
Bez reklam
1. jak potrzeba ci nagrywarki dvd to tak.
2. Zalezy dla kogo... ja mysle ze tak.
3. Nie.
4. Sa cichsze i sa glosniejsze, poziom akceptowalny.
5. tak ale tylko do dodatkow.
 

crux

New member
1. jak potrzeba ci nagrywarki dvd to tak.
2. Zalezy dla kogo... ja mysle ze tak.
3. Nie.
4. Sa cichsze i sa glosniejsze, poziom akceptowalny.
5. tak ale tylko do dodatkow.

1. Nie chodzi chyba o nagrywarke, ale wiekszy problem spiskowy. Przeczytajcie info w ponizszym linku:
avforums.com/forums/blu-ray-players/1266129-pioneer-bdp-320-bdp-330-warning.html

320 mi wystarczy gdyz mam N Recorder.

2. Ok
3. Szkoda, doloze 5 pilot a moze Logitech Harmony?
4. Dobrze by bylo calkowicie sie pozbyc wentylatora. jest to jednak kwestia akceptowalna.
5. Mam WD Media Player wiec same dodatki wystarcza.
 

tommiyacht

Klub HDTV.com.pl
VIP
powiem wam tak . kupilem ps3 , ale raczej glownie do multimediow niz do gier. gierki to tam przy okazji, bo czasu nie ma, gry drogie, ale mowie - skoro za ok 1000 pln moge miec albo BD albo BD+gry , no to co, kupilem ps3. A teraz nosze sie z zamiarem sprzedaży. Konsola w.g. mnie, glosno pracuje z plyta, co strasznie wkurza podczas ogladania filmow (ciche sceny). No i nie zapowiada sie na wsparcie dla MKV. tak wiem, jest masa programow do przerobki, ale komu sie chce z tym bawic. pozatym obraz przy niestandartowych rozdzielczosciach wedruje w gore i robi sie zielony pas na dole. trzeba transkodowac zeby tego efektu nie bylo, nie bede pisalem ile to zajmuje czasu. dlatego kupie chyba dobry BR, ze wsparciem dla MKV , tylko wlasnie, ciekawe jak jest z glosnoscia napedu takich odtwarzaczy
 

kapsell

New member
Bez reklam
PS3 jest KONSOLA - po pierwsze, z mozliwoscia odtwarzania plyt br - po drugie. Dziwne sa wiec twoje obiekcje teraz.
Rozna odtwarzacze roznie pracuja - jedne glosniej, drugie ciszej, inne krocej a inne tak ze mozesz zrobic sobie herbate w miedzy czasie gdy sie uruchamia itd...
 
Do góry