Odtwarzacz Blu-Ray Sony BDP-S350

dackstab

New member
BDP - S 350 problem z czytaniem oryginalych płyt dvd

Witam kupiłem ten sprzęt i mam problem nie czyta mi oryginalnych płyt DVD dokładnie allegro aukcja 486280835 na innych dvd wszystko czyta tylko na tym blu rayu wchodzi reklama i koniec wisi. Uaktualniłem soft dalej to samo nawet dzwoniłem do sony polska i też nikt nie był mi wstanie wytłumaczyć dlaczego tak się dzieje i co mam zrobić by poradzić sobie z problemem... Nie chodzą też polskie filmy Miś, Seksmisja, Poranek Kojota oczywiście wszystko w oryginale. Piraty czyta bez problemu blu ray też. Spotkał się ktoś z takim problemem ? Jak temu zaradzić ?
 

mobor

Banned
Niestety - 350 i 550 mają BARDZO SŁABE czytniki laserowe.
To jest norma w tych modelach. Są 3 wyjscia z sytuacji


1 - wymienić BluRay'a
2 - poprzegrywać sobie filmy na DVD-R np Verbatim
3 - oglądać DVD z dedykowanego odtwarzacza

Ja wybrałem pkt 3
 

DZ_R

New member
Mi tam na razie 350 czyta wszystko. Jeśli odtwarzacz nie czyta oryginalnych płyt DVD i to nie pojedynczej ztuki, ale kilku, to chyba jest uszkodzony. Ja bym to zgłosił do serwisu, bo jak rozumiem, to nie ma pan możliwości zwrócenia tego odtwarzacza.

Panie mobor: czy ta słabość czytników laserowych odnosi się tylko do czytania płyt DVD czy BluRay też? (nie wiem jak to jest technicznie zrobione - czy jest jeden laser czytający zarówno DVD jak i BluRaya czy są jakieś oddzielne układy?)

Jaki odtwarzacz DVD poleca pan na dzisiaj - bo Denon 2930 'wyszedł' - chciałem go sobie kupić kilka dni temu i okazało się, że u dystrybutora nic już nie zostało...
 
Ostatnia edycja:

mobor

Banned
obecnie produkowane lasery mają plastikową optykę. Dość szybko się "wyświecają" w porównaniu do starszych laserów.
W BluRay są 3 diody laserowe w 1 głowicy - oddzielnie dla CD-DVD i BD
W kwestii odtwarzacza DVD trudno mi cokolwiek polecac - szczegolnie dziś kiedy zakup takowego nie ma swojego ekonomicznego uzasadnienia...

Moge tylko zasugerowac zainteresowanie się Samsungiem 2500 który ma ten sam moduł skalera co Denon jednak z całą pewnością nie bedzie on nawet w połowie tak "muzykalny" jak 2930
Sam Denon zastąpił 2930 i 3930 modelami BluRay - 2500 i 3800
 

DZ_R

New member
3800 jest zastępcą 3930, ale 2500 jakoś mi się nie widzi jako następca 2930. Wg mnie Denon powinien niedługo wypuścić jakiś model "2800", który będzie odtwarzał BluRay i będzie miał Reona do DVD i nie będzie taki drogi jak 3800 - tylko pytanie kiedy? Jeśli za kilka miesięcy i cena będzie poniżej 4000zł to bym takim zastąpił moją 350-kę, ale jeśli to będzie za więcej niż pół roku lub cena okaże się powyżej 4000zł to nie za bardzo mi to pasuje.

Nad Samsungiem 2500 też się zastanawiałem - gdyby jeszcze miał jakąś solidną obudowę i dobrą niezawodność, to bym nim zastąpił 350-tkę.

Może jeszcze zaczekam kilka miesięcy - może coś ciekawego się pojawi.

Na razie 350-ka działa w miarę dobrze, ale już trafiło mi się kilka filmów DVD, na których był tragiczny przeplot - wyglądało jakby Sony sobie nie radziła z jego usuwaniem... Dla pozostałych DVD jakość była dla mnie do zaakcepetowania. I żeby jeszcze wyświetlacz miała trochę większy...
 

mobor

Banned
350 to maszyna na marketowe promocje
Jeden z tych które leżą na paletach w Tesco czy MM
Taka jest rola teg modelu na rynku. Trzeba jednak przyznac ze za 700zł otrzymuje sie i tak o niebo lepszą wizję niż z najlepszego DVD - tutaj cudów nie ma
Co innego dostepnosc filmow i ich cena
 

DZ_R

New member
1. Jak rozumiem chodzi o lepszą wizję BluRajową w porównaniu do wizji z DVD.

2. Z dostępnością filmów, to ja to widzę tak: najnowsze filmy lub jakieś stare ale z 'głównego nurtu Hollywood' to są lub wkrótce będą dostępna na BluRaju. Ale cała reszta to niekoniecznie - może upłynąć wiele lat zanim pojawią się na BluRaju - jeśli w ogóle.
Tak naprawdę na polskim rynku dopiero teraz - jak technologia DVD odchodzi do skansenu - jest jako taki wybór filmów. Pewnie za 10 lat, kiedy BluRaj będzie odchodził w niepamięć, w Polsce będzie akurat w miarę dobra oferta w tym formacie...
Przykład: nagradzany oskarami film Bergmana 'Fanny i Aleksander' - jak sprawdzałem kilka lat temu, to na świecie w ogóle nie było jego wersji DVD, tylko VHS. Dopiero kilka dni temu pojawiła się w Polsce wersja DVD tego filmu. A co z filmami reżyserów mniejszego kalibru? Jeśli w ogóle powstaną ich wersje na BluRaju, to i tak nie będzie to prędko.
Jeśli ktoś jest zainteresowany tego typu filmami, to format DVD na wiele lat pozostanie jedynym sposobem na oglądnięcie tych filmów.
 

dackstab

New member
DZ_R napisał:
Mi tam na razie 350 czyta wszystko. Jeśli odtwarzacz nie czyta oryginalnych płyt DVD i to nie pojedynczej ztuki, ale kilku, to chyba jest uszkodzony. Ja bym to zgłosił do serwisu, bo jak rozumiem, to nie ma pan możliwości zwrócenia tego odtwarzacza.
Nie czyta tylko serii Buła i Spóła na orginale i niektórych filmów poskich również na oryginale wyłącznie z oznaczeniem regionu : 0/U . Dzwoniłem do Sony Polska oni twierdzą że wina leży po stronie producenta płyt że nie wypalił jakiś sektorów i stąd ten problem, ale gdy mu powiedziałem że na odtwarzaczu starszym rónież Sony czyta bez problemu zaniemówił i obiecał konsultacje z technikami Sony i ma oddzwonić :)))
 

banjo

New member
Jezeli moge coś dopowiedzieć sam mam 350 od jakiś 3-m-cy i narazie żadnych problemów (oryginalny soft nic nie zmieniałem)DVD,BLU-RAY żadnych zacięć. Może to zależy od egzemplarza nie wiem. Wiem natomiast,że w kwestii czytników laserowych Sony należy (należało ???) do czołowki( wg.mnie są bardzo precyzyjne) Wiadomo 350-ka to player z troche niższej półki,ale nie wierze ,że Sony wsadziło by tam największy śmietnik :) Ja mam lekki sentyment do tej marki-mam jeszcze dvd NS-355, który ma juz troche lat, odtworzył chyba z 1000 filmów i nigdy nawet nie przeskoczył,NIGDY ( a nie jest to regułą u konkurencji).Rewelka jak dla mnie.Player audio XE 220 to samo- ma już chyba z 8 lat i nadal gra jak nowy( czyta płyty nawet "dziurawe" bez błedów odczytu) Dlatego znowu wziąłem Sony.Natomiast utarło sie juz stwierdzenie że ta marka nie jest juz tą sama marką którą była kilka,kilkanaście lat temu i że jakość ich produktów drastycznie spadła. Niestety rzeczywiście coś w tym jest. Oby 350-ka nie okazała sie awaryjnym kawałem złomu. Teraz jest ok. ale to narazie tylko 3 m-ce. użytkowania. Czas pokaże co to za sprzęt, ale przypuszczam ,że nie pobije moich playerów staruszków.Obym się mylił. Pozdrawiam I Wesołych Świąt życze.
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Niestety tak uwalona po włożenu płytki i w menu play 20 sekund obrazek z czytaniem płytki i potem startuje film,najlepsze to że jak zapodalem płytke z wczesniejszą wersją firmware (010) to zonk nie przyjmuje .Mam nadzieje że to poprawią i ze dają poprawione firmware które to zastąpi.
 

Rodrik_AR

New member
pamięć odtwarzania w bdp-s350

Witam! Czy bdp-s350 posiada tzw. "pamięć odtwarzania"? Czy po zatrzymaniu odtwarzanej płyty i wyłączeniu odtwarzacza pamięta on miejse zakończenia oddtwarzania po ponownym włączeniu i odtwarza od zatrzymanej sceny? Czy też zaczyna odtwarzać płytę od początku? Pozdrawiam

I jeszcze jedno: Zamierzam kupić wspomniany BD ze względu na to, że posiadam kamerkę SONY TG3 HD i muszę na czymś odtwarzać nagrane na DVD pliki w formacie AVCHD. Czy któryś z Was – szacownych posiadaczy tego sprzętu praktykował już cos takiego?
Czytałem też prawie wszystkie posty na temat tych odtwarzaczy i mam trochę mętlik w głowie bo jest bardzo wiele uwag do jakości s350 w porównaniu do poprzedniego modelu s300. Ten starszy model można kupić na allegro za 500 zł. Może wiec warto się nim zainteresować skoro jest podobno nawet lepszy od swojego następcy?

Jeszcze raz noworocznie pozdrawiam!
Rodrik_AR
 
Ostatnia edycja:

mobor

Banned
zarowno 300 jak i 350 czytaja avchd i jpg


s300 lepiej gra po analogach /od s550 i 350/ i nada sie w zwiazku z tym lepiej do starych amplitunerow /dekoduje i wysyla na 5.1 dolby trueHD/natomiast s350 jest lepszym wyborem do nowych ampli /wysyła bitstream/- choc zabraklo w nim rownie dobrego wyjscia audio 2.0 co w s300 /o 5.1 nie wspominajac/, w 350 zabraklo ponadto swietnego trybu source-direct oraz mozliowosci ogladania poklatkowego.
poza tym - nikt nie umie odpowiedziec na proste pytanie ktore brzmi:

skoro s350 ma obsluge bonus-view /rzekomo/ - to dlaczego pilot nie posiada dedykowanych przyciskow do obslugi tej funkcji /pioneer ma 2 dedykowane przyciski/

insytrukcja tez o tym milczy
 
Ostatnia edycja:

Rodrik_AR

New member
pamięć odtwarzania w bdp-s350 i bdp-s300

Ok. Dzięki za odpowiedź. Ja mam amplituner ONKYO 605
A jak jest z tą "pamięciom odtwarzania" w tych modelach?
 
Do góry