Odtwarzacz Blu-Ray a nagrywanie DVD

szczepanabc

New member
Mam zamiar kupić sobie telewizor (prawdopodobnie Samsung LE46B650) i odtwarzacz Blu-ray (Samsung BD-P3600). Ale teraz jedno pytanie.
W jaki sposób mając taki zestaw moge nagrać sobie jakikolwiek program wyświetlany w telewizji? I drugie pytanie związku z tym, czy odtwarzacze blu-ray mogą nagrywać chociaż płyty DVD?
 

vandel

New member
sama nazwa Ci mowi odtwarzacz wiec nie mozesz nagrywac do tego sluza nagrywarki z dyskiem twardym, no chyba ze ten tv ma taka funkcje nie znam sie na tych samsungach ale watpie.
 

Elektra

New member
Odtwarzacz - a nie nagrywarka, więc musisz zakupić nagrywarkę Blu-ray. Z tego co wiem, to Blu-ray to inny format niż DVD, ponieważ to nowy standard optycznych dysków, oparty na pracy niebieskiego lasera, innego niż używany w napędach DVD (czyli czerwonego). W założeniu jest konkurencyjny dla HD DVD. Nie ma u Nas telewizji jakości Blu-ray, więc nagrywanie nie wydaje mi się możliwe. W normalnych nagrywarkach można oczywiście nagrywać programy z TV ( ja posiadam zwykłą nagrywarkę LG). Być może się mylę, wtedy użytkownicy tego forum, którzy się na tym znają mnie na pewno poprawią. Pozdrawiam
 
Do góry