Odświeżenie KD

macinek

New member
Kurier przybył głośniki podłączone i pierwsze odsłuchy zrobione. Nie miałem pojęcia że w tak małych głośnikach drzemie taki wielki power. Bas rozsadza mi pokój! Miałem przez długi czas altusy 300 nie sądziłem ze rf-52 dużo mniejsze kolumny będą w stanie zrobić więcej huku i ten wszechogarniający bas po prostu miodzio! Co prawda głośne słuchanie może być męczące na dłuższą metę, ale wystarczy skręcić volume i już jest bajka. Zaskoczyło mnie to, że przy cichym odsłuchu bas nadal miło mruczał. Musiałem odsunąć je 20 cm od ściany, inaczej rozsadziły by mi banie. Ogólnie dzwięk czyściutki wyrazny i mocny z naciskiem na bas. Kolumny zdecydowanie nie dla śpiochów. Na szybko zapodałem godzillę z 2014 żeby sprawdzić jak w kinie będą brzmiały, cóż jak się spodziewałem poradziły sobie wyśmienicie. Jak ktoś lubi oglądać filmy i słucha muzyki z porządnym j... to polecam, moc w tych maluchach jest niesamowita. To takie wstępne zachwyty, zobaczymy jak będzie pózniej ale spodziewam się tylko lepszego.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

macinek

New member
Dzięki. Wahałem się między studio 270 a RF-52 po kolejnym odsłuchu padło na Klipscha. Wybór był ciężki obie parki grają bardzo dobrze.
 

macinek

New member
Jaki amplituner dobrze zagra z moimi RF-52? Niedługo wpadnie mi troszkę kaski to może zrobię wymianę. Budżet do max 2,5 tyś, ale wolałbym zmieścić się w 1,5...
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja bym do tych kolumn szukał w miarę ciepło grającego amplitunera np. Harman avr270/370 lub trochę jaśniejszy Marantz 5008.
 

macinek

New member
Kurcze mam dylemat Sr5008 czy avr370. Poczytałem trochę i w Harmanie odstraszają mnie liczne usterki i problemy. Niestety nie wiem jak by to brzmieniowo wyglądało, czy była by znacząca różnica?
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja akurat słyszałem avr270 i z porównaniu do Marantz-a miał trochę więcej basu i brzmiał cieplej. Marant-z wydał mi się bardziej szczegółowy. Oba dobre. W Harmanie trochę mnie przestraszyły zasilacze impulsowe i bardziej brzmieniowo do moich kolumn pasował Marantz, dlatego go wybrałem. Sam musisz podjąć decyzje :)
 

macinek

New member
Spróbuje poszukać tych modeli w sklepie i odsłuchać, jak się nie uda to wezmę Sr5008 ze względu na cenę i małą awaryjność.
 
Ostatnia edycja:
Do góry