Odległość od ekranu a wielkość a rozdzielczość - poradnik!

darekn12

New member
witam Was serdecznie,
jestem posiadaczem 42s10 i chcialem kupic cos wiekszego a obecny tv oddac mamie.
ogladam tv z kanapy odleglosc od 2 do 3,5 m oraz siedzac przy stole tam juz jest 4-4,5 m od tv
sygnal z N,br,,dvd
pokoj jasny ale rolety sa wiec odbicia raczej nie sa problemem przy obecnym tv
moje pyt jest takie bo chce zakupic s20 czy nie bedzie to krok w tyl porownujac do s10?
czy warto do oich potrzeb doplacac do g20?
i czy lepiej wziac 46 czy moze juz 50 cali?czy nie bedzie to za duzo jak ogladam z kanap ok 3 m?
prosze o rade
dziekuje i pozdr
darek
 

damiantomek2

New member
witam Was serdecznie,
jestem posiadaczem 42s10 i chcialem kupic cos wiekszego a obecny tv oddac mamie.
ogladam tv z kanapy odleglosc od 2 do 3,5 m oraz siedzac przy stole tam juz jest 4-4,5 m od tv
sygnal z N,br,,dvd
pokoj jasny ale rolety sa wiec odbicia raczej nie sa problemem przy obecnym tv
moje pyt jest takie bo chce zakupic s20 czy nie bedzie to krok w tyl porownujac do s10?
czy warto do oich potrzeb doplacac do g20?
i czy lepiej wziac 46 czy moze juz 50 cali?czy nie bedzie to za duzo jak ogladam z kanap ok 3 m?
prosze o rade
dziekuje i pozdr
darek

Podaj więcej danych: co podłączone itd..
Przy tych odległościach ja bym celował w 50, a w ostateczności 46.
 

darekn12

New member
odległość od ekranu od 3 -3,5 m na kanapie do 4,5 przy stole
jak słońce świeci w pokoju troche sloneczny ale sa rolety
Jak duży jest pokój 5,75x4,30
jaki masz obecnie telewizor 42s10e
jakie programy najczęściej oglądasz telewizji tvn hd,tvn turbo,comedy,i przyrodnicze hd
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem wieczorem
preferowana wielkość telewizora od 46 cali
preferowana marka panasonic lg
czego nie lubisz w telewizorach -
jakie urządzenia będą podłączone BR LG 370,ps2,dekoder N 250hdd
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? glownie tv
jakimi złączami hdmi
jaki masz sygnał ? N
ile programów HD 15
ma stać czy wisieć wisiec
jaka klasa cenowa rozsadne pieniadze najlepiej 3500 ew. moge cos dodac ale zeby bylo warte tej doplaty


moje typy to 46g20
50s20
lg760
50g20
s20 mnie troszke odstrasza brakiem powloki
za ta prawie sama cene mam lg
lub 46g20
no i drozszy 50g20 ale czy sens doplacac
 
Ostatnia edycja:

damiantomek2

New member

Witaj
Przy obecnych cenach w necie to nawet do 46G20 musisz dołożyć.
PK760 ceny skaczą, a i tak ci co go wystawiają nie są w stanie go
ściągnąć wiem bo go chce kupić. Miałeś już Panasonica i znasz jego
wady i zalety więc idź w tym kierunku przy kłopotach z dostepnością
z Lg, który ze wzgledu na medjalność i brak bzyczenia mi osobiście
bardziej odpowiada.

Pozdrawiam
 

darekn12

New member
zlego slowa nie powiem na panasonica co mam obecnie
nawet sie zastanawiam nad s20 bo tanszy tylko brak powloki na panelu.
a wielkosc?
przy mojej odleglosci siedzenia.wiekszosc ogladam wlasnie te 3-3,5 od tv
biorac 46g20 mialbym powiedzmy cos lepszego od s20 ale nie do konca duzy jaki bym chcial tylko czy nie za duzy?
 

Horhe Ortega

New member
Panas G20 moim zdaniem m.in. dzięki THX a to czy dopłacić z 800PLN do 46" zależy.Najlepiej gdyby samemu sprawdzić czy na większym kanały SD będą znośne bo z nimi niestety już tak jest , że im dalej tym lepiej.Dla mnie osobiście SD zaczyna być strawne dopiero ~4m przy 40".Wiem że m.in. z powodu HD większość ogląda bliżej/więcej " -ale przez to kosztem wrażeń SD.Sam chciałbym mieć taką tolerancję jak niektórzy 50" i 2-2.5m.
 

gemi

New member
40/42/46?

Witam,

U mnie z kolei problem jest taki, że sam lobię oglądać z bliska, a moja kobieta już nie bardzo :) Generalnie mam dosyć długi pokój (5m), ale wąski (2,6). T, który mam teraz to jakiś tam CRT 28/29 cali. Zazwyczaj siedzę od niego jakieś 1-2 metrów. W przyszłości jak zakupie telewizor myślę będzie podobnie i stąd moje pytanie.

Jestem niemal zdecydowany na 40-42 cale, ale czasami przemyka mi przez głowę myśl czy nie lepiej zainwestować w 46? :)

Chodzi mi o sytuacje, po powiedzmy pół roku, kiedy się przyzwyczaję do rozmiaru i będę chciał siąść wygodnie w fotelu jakieś 2,5-3m od tv, a wtedy okaże się, że to jest już trochę za daleko jak na gry ps3 lub dobry sygnał z kablówki (HD) albo jakiś film na BR. Co o tym sądzicie?

TV będzie głównie służyć do gier na ps3, kablówki z UPC (dekoder HD) no i czasem jakieś filmy w lepszej jakości. Oczywiście na coodzień również zwykła telewizja w jakości cyfrowej z kablówki, ale to będzie oglądać moja kobieta zazwyczaj więc jakością bardzo się nie przejmuje :D
Sam za to głównie oglądam relacje sportowe w TV, ale większość kanałów jest w HD więc o to się nie martwię.

Podsumowując.

Czy mam w ogóle zastanawiać się nad 46"? Czy może w moim przypadku kiedy głównie będę siedział max 2 metry od tv jest to bez sensu?


Jaki to tv (marka itp.), to jeszcze sam nie wiem. Chodzą mi po głowie na prawdę różne telewizory od LCD poprzez LEDy (w tym 3D), aż po plazmy i FULL LEDy, ale to dyskusja na inny temat.
 

darekn12

New member
ja sie zastanawiam nad 50 przy odleglosci 3-3,5 m od tv
i chyba na tym jednak stanie.
ale siedzac 1-2 m od tv raczej napewno bym sie nei zdecydowal na 50
 

Kilt

New member
ja sie zastanawiam nad 50 przy odleglosci 3-3,5 m od tv
i chyba na tym jednak stanie.
ale siedzac 1-2 m od tv raczej napewno bym sie nei zdecydowal na 50

Witam!
Też się zastanawiałem, jaki telewizor wybrac (marka), a później ile ma mieć cali. Przewertowałem całe forum. Spędziłem dobre 4 dni (nie narzekam, bo z przyjemnością ;-)) i w końcu zdecydowałem, że będzie to 50V20E. Wcześniej celowałem w 46G20E :) Później spędziłem kolejne kilka dni, na utwierdzenie się w słuszności swojego wyboru :-D ... maniak, ktoś powie, ale nie chciałem dać d ... ciała, a poza tym, na pewno ktoś już przedtem miał podobne objekcje do moich.
Ale zanim wybrałem V20, to stanąłem przed wyborem 42", czy 50", bo 46" u nas w kraju w tym modelu nie ma ... może później będzie, bo VT46 zdaje się jest :) ... no i się zaczęło pandemonium. Jaki sygnał kablówki, jaka odległość najlepsza? ... itp. Telewizor odlądam (raczej obraz na nim wyświetlany) z fotela z 3m, a z sofy 3,5m. Mam analogowy sygnał z kablówki. Po niektórych radach na tym forum, jak to obliczać odległość od TV oglądając obraz SD zacząłęm bardziej się przychylać ku modelowi 42", choć używając niektórych metod, to i ten rozmiar byłby na moje warunki za duży ... np. (cale x 10)cm = (42x10)cm = 420cm. Jak podwieszę ten TV, to będę miał (3,8-4)m max. Nie twierdzę, że to są złe metody, ale w przypadku Panasa, a przynajmniej tego modelu się nie sprawdzają.
Telewizor mam od wczoraj i mogę sie podzielić z Tobą, jak i innymi bywalcami tego forum moimi spostrzeżeniami. A przesiadłem sie z CRTka 29" ;-), a nie tak jak Ty z 42".
Dlaczego kupiłem 50"? ... po prostu posłuchałem opinii innych użytkowników tego forum. Duży wpływ miały też testy kiki'ego. Wiedziałem, że duże znaczenie będzie mieć jakość sygnału z kablówki ... i co? Już chciałem biec zakupić kablówkę cyfrową z kanałami HD, coby nie pochlastać się oglądając programy na sygnale SD, a tu okazuje się, że 50" i sygnał SD mojej kablówki to ... miazga! Momentami ... Wróć! ... w większości kanałów mam wrażenie, że oglądam programy HD, a nie SD i to już z fotela, czyli 3m. Obraz bajka na sygnale SD!!! Sprawdziłem jeszcze Divx i tu szczena również mi opadła, a to nawet nie Divx-HD. O sygnale z kompa, DVD, BD nawet nie ma sensu pisać.
Tak więc na Twoim miejscu wogóle bym się nie zastanawiał i wykreślił słowo "chyba" ;-)
Bierz 50" i będziesz zadowolony! Nie wiem wprawdzie jaki algorytm skaluje obraz SD do wyższych rozdzielczości w modelu 50S20, ale zakładam, że gorzej nie będzie.
Powodzenia w zakupie! Ja jestem pod ogromnym wrażeniem jakości sygnału SD na 50" oglądanych z 3-3,5 metra. Dziwię się sobie, że tak długo odkładałem decyzję zakupu 50" :)
 
Ostatnia edycja:

Krogulec6

New member
Witam!

Kilt właśnie o taką opinię mi chodziło by na 100% przekonać mnie by kupić TV 50" a nie jak mi to wychodziło dla sygnału SD 46".
Dzięki i pozdrawiam.
 

Kilt

New member
Witam!
Cieszy mnie to, że mogłem pomóc :)
Wiem przez co przechodzą niektórzy forumowicze, bo sam przez to przechodziłem ;-) To że jakość obrazu na TV z odtważaczy DVD i BD z odległości 3-3,5 metra jest super nie podlega dyskusji, ale prawie każdy zadaje sobie pytanie o sygnał SD itp. Dla modelu 50V20 Panasa (50") sygnał SD z kablówki, oglądany z odległości 3-3,5 merta jest super i tyle! Skalowanie i obróbka obrazu w tym TV jest naprawdę świetna. Oczywiście zakładam, że jakość obrazu zależy również od jakości sygnału z kablówki, bo jak to mówią, Salomon i z pustego nie naleje ;-)
 

yahu72

New member
Witam
Potwierdzam słowa Kilta. Również jestem szczęśliwym posiadaczem 50V20
oglądam na nim ruchome obrazki SD z odległości 3 m i jestem mega zadowolony.

Pozdrawiam
 

mike127

New member
Witam Koledzy. Doradźcie mi jaki telewizor wybrać. Posiadam CP pakiet Familijny HD i dekoder HD 5000, jednakże teraz mam podłączony do tv CRT 29 cali. Czy dobrym wyborem będzie zakup plazmy np. Panasonic TX-P42S20? Odległość z jakiej jest oglądana tv to od 2,4 m do 3,4 m w zależności od miejsca. Czy taka przekątna nie będzie zbyt duża dla obrazu SD? A może nie ma sensu kupować tv Full HD i wystarczy HD Ready? Maksymalna kwota, jaką mogę przeznaczyć to ok. 2200 zł. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

ernet

Active member
Bez reklam
Witam Koledzy. Doradźcie mi jaki telewizor wybrać. Posiadam CP pakiet Familijny HD i dekoder HD 5000, jednakże teraz mam podłączony do tv CRT 29 cali. Czy dobrym wyborem będzie zakup plazmy np. Panasonic TX-P42S20? Odległość z jakiej jest oglądana tv to od 2,4 m do 3,4 m w zależności od miejsca. Czy taka przekątna nie będzie zbyt duża dla obrazu SD? A może nie ma sensu kupować tv Full HD i wystarczy HD Ready? Maksymalna kwota, jaką mogę przeznaczyć to ok. 2200 zł. Pozdrawiam

Mam tylko 3 programy HD. Oglądam tak,jak w moim podpisie i jest super.
 

maniekok3

New member
Oglądam z 40 calowego lcd odległość 3.5m i jest za daleko (platforma n.pl ) uważam że 65 cali to optymalna wielkość dla tej odległości i muszę niestety jeszcze trochę poczekać mam zamiar wydać na nowy tv 3d max 12tys zł
 

wilos

New member
Oglądam z 40 calowego lcd odległość 3.5m i jest za daleko (platforma n.pl ) uważam że 65 cali to optymalna wielkość dla tej odległości i muszę niestety jeszcze trochę poczekać mam zamiar wydać na nowy tv 3d max 12tys zł

Tak człowieku ,chory jesteś albo ślepy - nie pisz takich bzdur - bo ktoś może skorzystac z takiej głupoty co tu wypisujesz. 46 cali w zupełności wystarczy do odległości 3,0 - 3,5 m.
 
Do góry