Odbiornik CVB-T z MPEG4

Sdolas

New member
Wczoraj w PTV3 podali info że olimpiada z Pekinu będzie nadawana ze Śremu ( jak sądzę pewnie i z Warszawy i innych miast w Polsce ) przez DVB-T z kodowaniem MPEG4 z jakością HD, czyli jak ktoś posiada odbiornik to może za free odbierać sygnał HD.
Czy orientujecie się jakie obecnie sprzedawane stacjonarne odbiorniki umożliwią odbiór tego sygnału ?
Czy ktoś z Was ma już może taki odbiornik i może się podzielić opinią ?
 

pihag

New member
Sdolas napisał:
Wczoraj w PTV3 podali info że olimpiada z Pekinu będzie nadawana ze Śremu ( jak sądzę pewnie i z Warszawy i innych miast w Polsce ) przez DVB-T z kodowaniem MPEG4 z jakością HD, czyli jak ktoś posiada odbiornik to może za free odbierać sygnał HD.
Czy orientujecie się jakie obecnie sprzedawane stacjonarne odbiorniki umożliwią odbiór tego sygnału ?
Czy ktoś z Was ma już może taki odbiornik i może się podzielić opinią ?

Na pewno Sony z lini W4000. Panasy i inne nadal daleko w tyle :???:
 

Sdolas

New member
Dzięki za info, lecz pisząc "odbornik" miłem na myśli tuner ;) ( stacjonarny )
Przepraszam za brak precyzji w pytniu
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Zasięg mikry, sprzętu niet...
Niektóre TV są produkowane w dwóch wersjach, na Europę (z tunerem DVB-T) i na Polskę(bez tego tunera). Tak robi np. PanSłoik.
 

Sdolas

New member
Problem w tym że TV lcd dostępne w sprzedaży owszem mają DVB-T ale niestety z Europejskim systemem kodowania mpeg2 a TVP nadaje w pmeg4.
Jak byłem w MM to kolo z obsługi mówił że odbiorniki będą dopiero w 2012 r :roll: a ja osobiście znalazłem na hollex.pl odbiornik ( linka wstawić nie mogę 8) ). Na allegro też pojawiają się odbiorniki combo czyli TV sat i naziemna.
Chciałbym jednak by w temacie odbiorników wypowiedzieli się użytkownicy którzy mają już jakieś doświadczenie w temacie ;)
 
Ostatnia edycja:

popmart

New member
też się nad tym zastanawiam:

mam PS50A656 z mpg2 .... i slot Common interface

znalazłem to:

Modul Conax MPEG 4 CI

ale zastanawiam się także nad zewnętrznym tunerem ... co o tym myślicie ?
 
Do góry