Odbiór z anteny szerokopasmowej na LCD

pies

New member
Witam.
Pierwszy raz na forum. Mój szesnastoletni tv właśnie się zepsuł,więc muszę kupić nowy i z tym mam problem bo nie wiem co wybrać LCD czy CRT do moich warunków. Odległość od tv z boku 1,50-2m z przodu 2-2,50m, rodzaj sygnału antena szerokopasmowa. Sygnał z anteny dobry poza Polsatem i Tv4 lekkie zadropienie. Najczęściej oglądana rodzima telewizja, rzadziej programy satelitarne, divix z pc. Fundusze ograniczone max 3500zł. Zależy mi na dobrym odbiorze. Mam pytanie do szanownego grona; czy telewizor LCD dobrze będzie odbierał na antenie szerokopasmowej? pytam bo nie znalazłem żadnych postów na ten temat. Jeżeli odbiór na tej antenie nie stanowi problemu,to co wybrać w tym przedziale cenowym. Natomiast jezeli Waszym zdaniem lepszym rozwiązaniem jest kupno tv CRT to również proszę co wybrać? Może marzę- chciałbym aby tv służyłby mi kolejne 10 lat bezawaryjnie i był przystosowany do nowych technologi. Nie wiem jak świecą wymienione tv ponieważ nie mam mozliwości zobaczenia na żywo (bezwład) dlatego zwracam się do szanownych forumowiczów i proszę o poważne opinie za które z góry wszystkim dziękuję.
Moje typy;Tv LCD Samsung LE32S71S, Lg 32LC2R.
Tv CRT Samsung WS-32Z409, Philips 32PW9551/12
 

dnc

Moderator
VIP
Moim zdaniem:

Jesli nie będziesz rozubudowywać swój zestaw powiedzmy o jakiś dobry tuner satelitarny (np. z ITI), bądź dobry DVD, a poświęcisz swój czas tylko na oglądanie TV z siatki i od czasu do czasu coś z PC, to zdecydowanie polecam jakiś dobry CRT. Dla LCD jednak wymagany jest dobry sygnał źródłowy. Co by nie powiedzieć o jakości LCD jednak grają one gorzej na analogu niż zwykły CRT. Oczywiście poruszamy się cały czas w przedziale cenowym 3,5 tyś zł. Gdybyś dołożył powiedzmy drugie tyle mógłbyś się skusić na coś większego i przyszłościowego, ale to taka sugestia. Jakiś większy i lepszy LCD lub plazma?
 

pies

New member
Dziękuję za odpowiedź dnc
Widzę że szanowni forumowicze raczej nie korzystają z anten analogowych bo brak opinii na ten temat. Mam jeszcze parę pytań w tej sprawie; dnc czy z własnych doświadczeń uważasz że LCD gorzej gra na analogu? Bo przeglądałem opinie klientów w sklepie internetowym a tam wypowiadają się że tvLCD Panasonic 32LX60P świetnie gra również na antenie analogowej i mieściłby się w moim przedziale finansowym.Co sądzisz o tym?. Trochę napaliłem się LCD:D. Czy przy zakupie CRT32" odległość 2m od ekranu nie jest zbyt blisko , czy też leoszym rozwiązaniem będzie kupno CRT29". Posiadam dobry tuner satelitarny i nie wykluczam w przyszłości zakupu platformy TVN. Czy waszym zdaniem jeżeli kupię np. Philipsa 9551/12 to będzie odbierał programy HD np.z TVN.
Pozdrawiam
 

dnc

Moderator
VIP
Różne LCD różnie reagują na sygnał analogowy. Jedne lepiej drugie gorzej. Jesli jednak planujesz kupno dobrego tunera DVB (np. z N) to jednak obstawiałbym jakiś dobry LCD. Panasonici to dobre TV. Poczytaj sobie wszystkie posty dotyczace tego modelu, o którym piszesz. Pewnie dowiesz się jeszcze czegoś ciekawego.
 

Norbert N

New member
Panasonic jest niezły..

Przychylam się do wszystkich opini wczesniej zawartych. Panasonic naprawde jest niezły jakościowo. Ja mam LG 32 crt setke herców i nie narzekam ale już wiem że nastepny będzie w przedziale 37-42 cale bo to najbardziej opłacalne...
 
Do góry