Od dziś testuje 46F6500 w domu :)

kangurello19

New member
Kajtus dzięki wielkie :D mam jeszcze pytanko co ta nowa aktualizacja wnosi > aha czy jeszcze coś grzebać w ustawieniach 3d czy zostawić jak jest standardowo ?
 
Ostatnia edycja:

kurp22

New member
dvb t2

nie wiem juz gdzie pytac więc proszę o pomoc czy 46F6500 ma tuner dvb t2 , w jednym ze sklepów internetowych zapewniają mnie że jako jeden z nielicznych ma, odbieram telewizje z Czech i Słowacji , więc ma to dla mnie kluczowe znaczenie. w Czechach modele o pełnym symbolu UE46F6500SBXXH są sprzedawane z informacją że posiadają dvb t2 ,czy ktoś z was ma może taki model kupiony w Polsce
 
Ostatnia edycja:

jarjar82

New member
Kajtus tonacja czerni: ciemna...optymalizacja czerni: wysoko
Trochę już bawię się tym tv (6770) i wiem że takie nastawy skutkuja zanikiem przejść tonalnych koloru czarnego. ..słowem czarne placki :/.
 

kangurello19

New member
a jak sprawdzić jaką mam matryce? bo mam tak 46F6500SB tonacja czerni: ciemna...optymalizacja czerni: wysoko to jak to ustawić inaczej ?
 
Ostatnia edycja:

Kajtus

New member
jeszcze jedne ustawienia DLA F6400 może te podpasują

Podświetlenie 16
Kontrast 96
Jasność 47
Ostrość 13
Kolor 50
Przyciemniane G50/R50


Ustawienia zaawansowane
Kontrast dynamiczny wyłączony
Czarny Tone Off
Flesh Tone 0
Tylko RGB Tryb Off
Przestrzeń kolorów Auto
10pt balansu bieli
Y +1
Wzór Ekspert wyłączony
xvYCC Wyłączony


Opcje obrazu
Color Tone Ciep.2
Szumu odsączyć
Zakłóceń MPEG Off
Poziom czerni HDMI Normal (niska, jeśli jest dostępny)
Tryb filmowy Off
Auto Motion Plus Wyłączony
LED Motion Plus Wyłączony


10pt Balans bieli W
Interval Czerwony Zielony Niebieski
1 0 1 0
2 1 0 -2
3 0 0 2
4 0 0 0
5 -1 0 +1
6 0 -1 0
7-1 -2 -2
8 0 2 1
9 1 0 0
10 2 1 0


Wartość ustawienia
PC 25
PZ 25
PN 27
WC 19
WZ 22
WN 21

Źródło: lcdtvbuyingguide.com
 

rgo2

New member
Witajcie - mam szybkie pytanie o Smart Hub w telewizorach samsunga (np. UE46F6500):

Czy w SmartHub'ie Samsunga można wyszukiwać i instalować bez problemu niepolskie aplikacje, np. TED i/lub Khan Academy i/lub TuneIn?

Czy też do TV zakupionego w PL przypisany jest np. polski sklep aplikacji i aplikacji np. z US/UK nie ma?
 

F6500

New member
Czy wy też tak macie, że gdy nagracie program to przechwytuje tylko 1 ścieżkę dźwiękową (tą obecnie wybraną podczas nagrywania), nawet gdy są dostępne 2 ścieżki audio?
 

tdx

New member
Bez reklam
Witajcie - mam szybkie pytanie o Smart Hub w telewizorach samsunga (np. UE46F6500):

Czy w SmartHub'ie Samsunga można wyszukiwać i instalować bez problemu niepolskie aplikacje, np. TED i/lub Khan Academy i/lub TuneIn?

Czy też do TV zakupionego w PL przypisany jest np. polski sklep aplikacji i aplikacji np. z US/UK nie ma?

Tu by się przydał region Free ale na poważnie to musisz zmienić region smarthuba
 

zorro128

New member
tdx zaktualizowałem oprogramowanie do wersji 1116 lecz na działanie neta niewiele to pomogło na speed test download 8,8 Mbps,upload 0,06 Mbps Ping ok.800 (na laptopie odpowiednio 10,5Mbps, 098Mbps, Ping 23ms).O co tu może chodzić-router?(TP link):?:
 

tdx

New member
Bez reklam
no wiesz problem rozwiązuje się na zasadzie wykluczeń skoro nie stoft to config routera weba też masz najnowszego prawda?
 

swiatus85

New member
przymierzam się do kupna tego tv. Znalazłem UE46F6500 za 3159.30zl z 4 letnia gwarancja. Jak myślicie po nowym roku ceny jeszcze spadną ? Czy nie warto czekać i brać teraz ? :)
 

zorro128

New member
Tak wiem oczywiście że problem najlepiej rozwiązać na zasadzie wykluczeń choć nie zawsze ale to już temat na inną rormowę...wracając do tematu,wolałbym nie majstrować w ustawieniach routera bo się po pierwsze nie czuję na siłach po drugie kilka komputerów działało "pod" tym routerem i zawsze wszystko grało(czytaj 2 lata) po trzecie filmiki na yt itp działają dobrze, jedynie podczas przeglądania stron strasznie "klatkują" i to jest denerwujące...co do weba jak to sprawdzić?
 

przeeemek

New member
przymierzam się do kupna tego tv. Znalazłem UE46F6500 za 3159.30zl z 4 letnia gwarancja. Jak myślicie po nowym roku ceny jeszcze spadną ? Czy nie warto czekać i brać teraz ? :)

Mam ten sam dylemat. Telewizory tanieją zawsze okolicach lutego, ewentualnie marca, gdy pojawiają się nowe modele. Mi osobiście się nie spieszy i trochę poczekam. Z drugiej strony czekać można cały czas z miesiąca na miesiąc i nic nie kupić :). Bo cały czas elektronika będzie taniała.
 

kpr

New member
Ponawiam zapytanie, może komuś udało się rozwikłać problem z napisami do tego czasu :)
Problem z "nienałożonymi" napisami mam w różnych filmach

Pytanie z innej beczki. Odpaliłem film Avengers z mkv i rozjechały mi się napisy (tzn. nie nałożyły się na siebie)
avengers.jpg


Czy to kwestia ustawień czy złych napisów w kontenerze mkv? Tylko na tym filmie tak wygląda.
 

SDman

Banned
Mam ten sam dylemat. Telewizory tanieją zawsze okolicach lutego, ewentualnie marca, gdy pojawiają się nowe modele. Mi osobiście się nie spieszy i trochę poczekam. Z drugiej strony czekać można cały czas z miesiąca na miesiąc i nic nie kupić :). Bo cały czas elektronika będzie taniała.

Witam,
istnieje również ryzyko, że nowy model spodoba Ci się bardziej i znów czekanie ?

Pozdr.
 

jacenty54

New member
f6400

kajtus dzięki za pomoc teraz mam coś konkretnego wydaje mi się że lepiej pasuje mi pierwsze ustawienie to się zobaczy po kilku dniach oglądania prosiłbym jeszcze o ile to możliwe o podanie mi
jeszcze opcji na standard i naturalny z góry dziękuje
 

byry007

New member
Witam posiadam F6500 55cali i zastanawiam się nad klawiatura do TV samsung poleca VG-KBD2000 lub 1500 ale klawiatura 300 gdzies kosztuje a czy taka tania za 70zł z gazetki neonet bedzie też działać ??GAZETKA NEONET
 
Do góry