Od dziś testuje 46F6500 w domu :)

TV3D

New member
Bez reklam
Nie jest dokładnie tak jak napisałem.A nie będe miał pózniej przez to problemu,że wszedłem w menu serwisowe?

Spoko nic się nie dzieje

tu masz opis kolegi @tdx

Po co się tak bawić skoro możesz z menu serwisowego odczytać parametry matrycy odczytaj sobie:

Napisał tdx
F6100 A1AF0S
F6400 A1AF0S
F6500 A1AF6V
F6650 A1AF6V
F6800 A1AF6V - dodałem bo przyjechał
F7000 A2UF7E
F8000 A2UF8E

40 - cale
A - producent matryc

A - Samsung
D - Chimei Innolux /Chilin/
L/R - AU Optronics
I - Chunghwa Picture Tube
? - Chimei Innolux
H - Sharp

1 - częstotliwość matrycy
6 - 50/60Hz
1 - 100/120Hz
2 - 200/240Hz

U - Rodzaj panela
A - AntiGlare
T - TN
U - Ultra Clear

F - Rozdzielczość
F - FullHD,
H - HD ready,
U - Ultra HD

0 - Wersja
0 -
1 -
2 -

S - Rodzaj podświetlania

C - CCFL,
L - LED,
D - Direct LED
E - Edge LED
V - Vertical Edge LED (above and below)
S - Side by side LED (left & right)
 
Ostatnia edycja:
Czyli,że na lepszą matryce nie mogłem już trafić?Od początku widziałem ciemniejsze miejsca,ale teraz to nawet babcia ze słabym wzrokiem zauważy,że coś jest nie tak :p
Czyli nie pozostaje nic innego jak oddać na gwarancje?
 
Ostatnia edycja:

piter77

New member
Witam,
czy jest możliwe, że aktualizacja softu do wersji 1116 spowodowała zniknięcie chmurki?
Wpatruję się w tv od paru dni i nie widzę jej, a była dość pokaźna, rozciągająca się od lewego dolnego rogu do środka ekranu. Nie zmieniałem żadnych ustawień, jedyne co ostatnio robiłem to zaktualizowałem soft.
 

TV3D

New member
Bez reklam
Witam,
czy jest możliwe, że aktualizacja softu do wersji 1116 spowodowała zniknięcie chmurki?
Wpatruję się w tv od paru dni i nie widzę jej, a była dość pokaźna, rozciągająca się od lewego dolnego rogu do środka ekranu..

To jest przypadłość tych TV :( Ja też tak mam jak TY:|
matryca -samsunga
 
Czyli wychodzi na to,że zawsze trafi się egzeplarz z chmurkami i mój przypadek jest normalny?
Pewnie jak wymienie na nowy to też zostanę z chmurkami tylko w innym miejscu?Bo w rogach ekranu to mi nie przeszkadza.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Czyli wychodzi na to,że zawsze trafi się egzeplarz z chmurkami i mój przypadek jest normalny?
Pewnie jak wymienie na nowy to też zostanę z chmurkami tylko w innym miejscu?Bo w rogach ekranu to mi nie przeszkadza.

Witam,
nie zawsze, ja na testach F6500 miałem idealnie podświetlenie lecz na innej matrycy AUO w 50"

Pozdr.
 

piter77

New member
Nie ma takiej mozliwosci aby soft poprawil wade fizyczna.

Sent from my GT-I9300

Jednakże chmura zniknęła i to jest fakt. Nie dało się jej nie zauważyć w zaciemnionym pomieszczeniu, a teraz jest jednolita czerń na całym ekranie.
Nasuwa się pytanie czy ta chmura była typową chmurą czyli wadą fizyczną matrycy.
Tdx pisał, że nowy soft poprawia też obraz. Szkoda że wcześniej nie zrobiłem zdjęć.
Nie upieram się, że to soft, w tym samym czasie wchodziłem do menu serwisowego żeby sprawdzić typ matrycy i wszystkie ustawienia się zresetowały. Ustawiłem dokładnie takie same jak wcześniej (te ze strony 28 po czym chmura zniknęła.
 
Ostatnia edycja:

TV3D

New member
Bez reklam
Czasami nie zauważyliście podobieństawa wbudowanej przeglądarki w Smart Hub?

Ta przeglądarka WEB Browser wygląda jak klon IE? i tak samo startuje od strony "msn" :confused:
 
Ostatnia edycja:
Do góry