Od dziś testuje 46F6500 w domu :)

ak123

New member
Widzialem tv z tego sklepu bez mozliwosci wyboru kraju PL


Ja mam taki. Kilka postów wcześniej pytałem jak odpalić na nim Warto Obejrzeć?
TDX - czy oprócz braku możliwości wyboru regionu PL (mam tylko DE, AT i CH) różni się on czymś jeszcze? Jakie są konsekwencje braku wyboru kraju PL?
 

wgozno

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czy jakoś w menu serwisowy można zrobić tak, aby dźwięk był nie wyłączany z głośników przy podłączeniu słuchawek. Jest tam tyle opcji a mute dla głośników TV na 100% jest tylko w oprogramowaniu.
 

lawan

New member
Cześć. Planuję zakup TV i bardzo mocno skłaniam się ku Samsungowi 40F6500 ze względu na to, że wcześniej miałem Samsunga 40c650 (sprzedałem bo miałem dobrą okazję), stąd moje pytania.

Czy to dobry wybór?
Czego się wystrzegać a czego szukać? (chodzi mi o matryce itp. )
TV mam zamiar kupować w Saturnie bo jest jedną z najniższych cen. Jest coś na co powinienem tam zwrócić uwagę?
Czy obraz na tym tv jest lepszy od tego z c650?
 

ak123

New member
Tam tylko rozchodziło się o DVB-T bo rozumiem że content ze smart chodzi Ci normalnie tak?


Tak. Aplikacje ze SMART chodzą ok i te co powinny być w Polsce są obsługiwane. Zależało mi na funkcji Warto zobaczyć - mam kablówkę karta podpięta pod moduł CAM - do dzisiaj nie udało mi się załączyć rekomendacji. DVB-T jeszcze nie używałem postaram się załatwić jakąś antenę i zobaczyć czy na antenie też brak rekomendacji.
 

dominvip

New member
Tak. Aplikacje ze SMART chodzą ok i te co powinny być w Polsce są obsługiwane. Zależało mi na funkcji Warto zobaczyć - mam kablówkę karta podpięta pod moduł CAM - do dzisiaj nie udało mi się załączyć rekomendacji. DVB-T jeszcze nie używałem postaram się załatwić jakąś antenę i zobaczyć czy na antenie też brak rekomendacji.

U mnie działają rekomendacje ale tylko dla kanałów dvb-t naziemnych (21 programów) z tym, że moja kablówka całą swoją ofertę nadaję bez kodowania tj. bez używania zewnętrznego odbiornika. Wystarczy mieć wbudowany dvb-t mpeg-4 w tv.
Dodatkowo na jednej z częstotliwości nadawany jest właśnie pakiet darmowej naziemnej tv cyfrowej. Stąd zapewne mój TV wykrywa "rekomendacje/warto obejrzeć" dla kanałów dvb-t po wprowadzonym kodzie pocztowym.
 

toms82toms

New member
nie chodzi o kase tylko o te modele ktory jest lepszy 3d przede wszystkim ja mam plazme panasonica py8042 cale i chce zmienic na wiekszom i zeby 3d bylo bardzo dobre
 

sampek

New member
Miał ktoś problem delikatnego rozjeżdżania się dźwięku z obrazem na filmach 720/1080p mkv odtwarzanych z usb? Rozpieżność pojawią się nie od razu a po dobrych kilkudziesięciu minutach. Jest niewielka, ale odczuwalna. Czasem zatrzymanie filmu (wyjscie do menu) i ponowne uruchomienie pomaga.
 

dominvip

New member
Miał ktoś problem delikatnego rozjeżdżania się dźwięku z obrazem na filmach 720/1080p mkv odtwarzanych z usb? Rozpieżność pojawią się nie od razu a po dobrych kilkudziesięciu minutach. Jest niewielka, ale odczuwalna. Czasem zatrzymanie filmu (wyjscie do menu) i ponowne uruchomienie pomaga.

Tak, mam tak na niektórych filmach 720/1080. Ale nie na wszystkich.
 

dnf

New member
Po długich dygresjach kupiłem w weekend swojego 55F6500 – generalnie wstępnie jestem z niego zadowolony jednak niepokoi mnie jedna rzecz, którą zauważyłem wczoraj. W czasie, gdy na ekranie wyświetlany jest czarny obraz to widać białe plamy – nie jest on jednolicie czarny tylko występują rozjaśnienia w rogach oraz na środku (4 plamy do okoła centrum ekranu) – jeśli będzie taka potrzeba to mogę wieczorem zrobić fotkę. Czy to jest coś, co po prostu te modele mają czy to jakaś wada czy może trzeba zrobić jakąś kalibrację lub poustawiać jakieś parametry w ustawieniach?
 

wgozno

Klub HDTV.com.pl
VIP
dnf ma ten sam model od piątku to sprawdzę te plamy, bo dotychczas nie widziałem.
Mam za to do Ciebie inne pytanie czy zauważasz dokoła obrazu jakby ramkę ok 0,5 cm i to niezależnie od formatu - jest cieniutka linia i potem 0,5 cm jakby mniej wyraźne. Wcześniej myślałem, że to odbicia od ramki, ale jak mam obraz z marginesami jest to samo. Najlepiej to widać w obrazie 3D bez okularów wtedy przy formacie OU (taki na razie oglądałem) po prawej i lewej są po 0,5 cm ciemniejsze pasy.
Przy oglądaniu 2D z bliska nie można tego dostrzec przy większej odległości wygląda tak jak kiedyś szlifowało się brzegi lustra z kątem dla ozdoby. Może taki bajer od Samsunga - model z klasą :).
A jak ciemne robi na jasnym tle - u mnie największy ok 3cm prawy górny - pewnie dlatego tam lepią nalepkę model 2013. Wybitnie model do kina domowego z marginesami
 

TV3D

New member
Bez reklam
Po długich dygresjach kupiłem w weekend swojego 55F6500 – generalnie wstępnie jestem z niego zadowolony jednak niepokoi mnie jedna rzecz, którą zauważyłem wczoraj. W czasie, gdy na ekranie wyświetlany jest czarny obraz to widać białe plamy – nie jest on jednolicie czarny tylko występują rozjaśnienia w rogach oraz na środku (4 plamy do okoła centrum ekranu) – jeśli będzie taka potrzeba to mogę wieczorem zrobić fotkę. Czy to jest coś, co po prostu te modele mają czy to jakaś wada czy może trzeba zrobić jakąś kalibrację lub poustawiać jakieś parametry w ustawieniach?

Ten typ tak ma;)Jaki masz soft w F6500?
 
Do góry