Od dziś testuje 46F6500 w domu :)

Jann

New member
Posiadam dekoder upc mediabox i myślałem nad zmianą na upc mediamoduł CI+. Czy po zmianie będę miał możliwość nagrywania kanałów przez USB czy będę musiał dokupić osobne urządzenie? Wiem, że w przypadku dvb-t opcja nagrywania działa gdyż na chwilę obecną z niej korzystam.
 

jarjar82

New member
Panowie i Panie ;)....do czasu nim nie zaczął się mundial w Brazylii, to byłem przeświadczony iż wszelkie niedoskonałości w tym TV są do przełknięcia ....

..no i niestety...po przeszło roku użytkowania i co najmniej 2 meczach na dzień w ostatnim czasie mam go serdecznie dość! Płynność ( w tym przypadku skokowość..tv nie może ustawić ostrości i to przy rożnych ust Motion +) i ten masakryczny banding doprowadza mnie do szału....o kolorach już nie wspomnę bo to rzecz gustu.

Mundial się skończy a niesmak pozostanie...gdyby nie inne wydatki pozbyłbym się tego TV :( osoby które są tu od dł czasu wiedzą, że nawet broniłem go w niektórych aspektach ....ale mam już dość !

Pytanie do osób które mają którąś z platform cyfrowych i zarazem naziemną cyfrówkę ....bez bicia piany proszę o porównanie, czy faktycznie to kwestia sygnału robi tak kolosalna różnicę że HD z naziemnej jest dużo dużo gorsze od sat ???????? Fajnie gdyby ktoś mógł podczas meczu przeskoczyć pomiędzy źródłami i zestawić swoje odczucia....Bardzo mi na tym zależy.

co do komentarzy że tv nie poustawiany ....to odpowiadam że juz 100 kombinacji za mną :(
 

przeeemek

New member
W wątku o serii H ktoś też o tym pisał, że obraz jest brzydki, skacze i się rozmywa. Okazuje się, że nie jest to wina telewizora a jakości przekazu na MŚ. Spróbuj obejrzeć mecz z pewnego źródła (ale nie mistrzostwa a jakaś liga mistrzów na canal + lub coś w tym stylu. Jakość transmisji na tvp jest tragiczna bez różnicy czy to jest naziemna, kablówka czy satelita.
 

prezy

New member
Bez reklam
Oczywiście jakość transmisji jest okropna. Testowałem na dwóch samsungach z roku 2009 oraz 2013 i Sony z 2011. Wszędzie widać te choler... defekty.
W 80% wina z pewnością leży po stronie nadawcy. Co prawda nic mi nie skacze. Na kablówce czasem pojawią się kwadrary, na NTC i NC+ jest w miarę dobrze, ale do ideału jeszcze daleko. Oglądam prawie wszystkie mecze i powiem, że mecz meczowi nie równy.
Podsumowując: Jak na takie czasy to jest wielka lipa z tą transmisją.
Widocznie ktoś założył plan minimum: MA BYĆ :-(
 

jarjar82

New member
Hmm trochę mnie to ostudziło... z drugiej strony ciężko uwierzyć, że tak duża światowa impreza prezentowana jest w tak tragicznej jakości, mało tego, to ma być promocja 4K .....chyba że właśnie o to chodzi, by os bez 4K odczuły mizerie.
Przez ciągłe dostrajanie rozwaliłem sobie nastawy pod filmy :-(
Ciekawe czy ktoś jeszcze podzieli sie swoimi wrażeniami?
 

adgjm

Member
Ja dzisiaj mecz Argentyna Szwajcaria oglądałem na czterech programach.Podam je w kolejności od najlepszej jakości do najgorszej
ZDF HD - satelita Astra
TVP Sport HD - NC+
TVP 2 HD - NC+
TVP 2 HD - NTC
Powiem tak TVP Sport HD jeszcze jako tako wyglądało na tle niemieckiego HD ale pozostałe dwa programy to szkoda gadać.
 

rufix

New member
banding jest nie ma co, ciezko sie ogąda mecze piłki nożnej, w innych dyscyplinach jakos mnie to nie razi, kablówka Vectra
 

wyspa100

New member
tvp sport hd z nc+ ma wg mnie lepszą jakość obrazu i dźwięku niż tvp2 hd z tej samej platformy - i wg mnie nie ma tragedii przy oglądaniu meczy ale z satelity - naziemnej nie oceniam bo nie używam :)
tez mam zez na astre - zdf jest niekodowany tam? jakoś nigdy nie trafiłem na ten kanał - tylko f1 z rtl bo polsat każe sobie płacić za możliwość oglądania f1 u nich ....
 

Duddda

New member
Czy jest możliwość podłączenia słuchawek z bluetooth do TV, chodzi oczywiście o bezprzewodowe ogladanie/słuchanie TV.


Witam, trochę odgrzewany kotlet, ale chyba nikt nie odpowiedział. Jak wiemy nasz telewizor ma wbudowany BT, ale z menu można parować tylko myszy/klawiatury. Czy jest jakieś obejście na gazomierzu (np. podłączenie oddzielnego modułu przez USB)?
 

rufix

New member
jak macie ustawiony rozmiar ekrany? 16:9 czy dopasowany? ja przy dopasowanym w SD mam paski z boku i góry i nie da się tego oglądać,
 

bhn92

New member
Bez reklam
cytaty:
"powinniśmy zmienić proporcje obrazu na "dopas. do ekranu", ponieważ ustawienie domyślne obcina krawędzie obrazu (overscanuje)

Fabrycznie, telewizor obcina krawędzie obrazu aby zamaskować zniekształcenia występujące na niektórych kanałach telewizyjnych

Wystarczy jednak ustawić rozmiar obrazu na "dopas. do ekranu" i wszystko wraca na właściwe miejsce."

A wiec chodzi o to ze przy 16/9 ustawieniu nie widacz calego obrazu
 
Ostatnia edycja:

bhn92

New member
Bez reklam
zobacz sobie jak masz ustawione 16/9 na kanale hd a jak zmienisz na dopasowanie do ekranu jak ladnie wyglada na dopasowaniu...
 

bhn92

New member
Bez reklam
ale chodzi mi o to ze w ds tez powinno sie dac dopasowanie bo wtedy scala obraz i pokazuje go tak jak powinien wygladac
 

dzik86

New member
Można dodać pewną informację do FAQ Samsunga serii F.

Długo bujałem się z tym problemem, aż w końcu go rozwiązałem, już miałem kupować listwę zasilającą z gniazdkami master - slave.

Mianowicie chodzi podłączenie do TV kina domowego i błędne działanie funkcji CEC. W przypadku wyłączenia w TV i AV , kino po jakimś czasie samo się włączało.

Aby zlikwidować ten problem należy w konfiguracji uniwersalnego pilota odznaczyć kino domowe. Pomimo odznaczenia, wszystkie funkcje CEC działają - sterowanie głośnością, automatyczne włączanie/wyłączanie razem z TV, zaś kino już się samo nie włącza.

Pisałem z innym użytkownikiem nt. temat (lestek), i ten zmienił TV żeby rozwiązać ten problem, także myślę że sprawa dla niektórych może być istotna.

Pozdrawiam
Michał
 
Do góry