Od dziś testuje 46F6500 w domu :)

abonent

New member
zauważyłem ostatnio migotania obrazu(np TVN24 żółty pasek) na niektórych kanałach. Czy to wina matrycy czy nbox turbo recordera?
 

levvy

New member
Mam pytanko odnośnie podłączenia klawiatury bszprzew. Pod króre wejście usb musze podłączyć kontroler i co musze ustawić w tv aby klawka działałała? Mam klaw. Tracer

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka
 

abonent

New member
na migotanie pomogła zmiana rozdzielczości w nboxie z 720p na 1080i.
Ktoś instalował soft 1118.2 ? jakieś widoczne zmiany? cos popsuli czy poprawili?
 

macbat

New member
Chciałbym dopytać o współpracę tego tv ze smartfonem/tabletem. Wiem, że nie będzie to coś jak przy panasonicu dt60 (podwójny tuner dvb-t i dvb-s), ale:
- czy na smartfona telewizor wysyła tylko to, co aktualnie sam wyświetla, czy ew. jest możliwość, żeby na tv oglądać obraz z tunera dvb-t, a na smartfonie z dvb-s?
- czy może być obraz w tv wyłączony w trakcie wysyłania strumienia z któregoś tunera do smartfona?
- czy funkcja wysyłania obrazu do smartfona działa tylko z urządzeniami samsunga? Mam co prawda SGSIII, ale wobec zapowiadanego braku aktualizacji do KitKat'a za jakiś czas mogę się przesiąść na soft np. Cyanogen, a wtedy zapewne będę odcięty od funkcji Samsung All Share.
 

adgjm

Member
W starym tv miałem tylko 2 gniazda hdmi więc ps3 było podłączone do kina domowego LG a ono do tv.Dzisiaj podłączyłem konsole bezpośrednio do tv pod wejście hdmi 3.Poruszałem się trochę po menu i wszystko było w porządku.Jakie było moje zdziwienie gdy odpaliłem kilka gier i w żadnej nie było dźwięku.Nawet tv nie wydawał żadnych dźwięków np. podczas zmiany głośności.Po wyjściu z gry do menu dźwięki się pojawiały.Takie same objawy są też na pozostałych wejściach hdmi.Po podłączeniu starą metodą wszystko działa.Wiecie może o co chodzi?
 

tdx

New member
Bez reklam
Przeprowadz raz jeszcze automstyczna kofiguracje audio w konsoli

wysłane z mojego ATARI 65XE z magnetofonem XC-12
 

adgjm

Member
tdx dziękuję.Faktycznie po tym pojawił się dźwięk w tv ale po optyku szedł już tylko 2.0.Więc wróciłem do poprzedniego podłączenia przez kino LG.Wygląda na to że tv nie odbiera z konsoli DD i DTS albo ja coś źle robię.
 

tdx

New member
Bez reklam
tdx dziękuję.Faktycznie po tym pojawił się dźwięk w tv ale po optyku szedł już tylko 2.0.Więc wróciłem do poprzedniego podłączenia przez kino LG.Wygląda na to że tv nie odbiera z konsoli DD i DTS albo ja coś źle robię.

Cos zle robisz konsole podepnij pod hdmi 3 kino pod hdmi 2 w konsoli wybierz dzwiek po hdmi na automacie.
Jesli kino ma arc optyka nie podpinasz wcale jesli nie ma w tv wybierasz co ma leciec po optyku pcm/dd/dys

wysłane z mojego ATARI 65XE z magnetofonem XC-12
 

Bebol

New member
Witam,

Mam 40F6500 ustawiony generalnie wg. FAQ TDXa i mam wrażenie, że kolor czarny nie jest do końca "czarny" tylko troszkę wpada w siwy kolor. Można to jakoś zniwelować ustawieniami??.
 

tdx

New member
Bez reklam
Nie zawsze te ustawienia beda pasowac. Mozesz sprobowac samodzielnie sie pobawic bo wiele moze zalezec od matrycy. Spribuj resetowac ustawienia obrazu i zaczac od trybu film bo tam masz najwiecej ustawien. Zjedz podswitleniem do poziomu 8-12. Jesli nie podoba ci sie cieply odcien bieli mozesz sobie go ustawic na neutalny a nawet na zimny. Wylaczyc redukcje zaklucen a motion plus ustawic na razie na wyrazny. Wiele zalezy od zrodla jesli sat po hdmi to warto spraedzic czy masz wlasciwa rozdzielczosc oraz czy nie masz jakiegos zooma wlaczonego ktory znieksztalca obraz...

wysłane z mojego ATARI 65XE z magnetofonem XC-12
 
Do góry