Oczekiwana premiera 2009

Oczekiwana premiera 2009 roku!


  • Total voters
    0
  • Poll closed .

lukaszby

New member
Witam wszystkich :)

Widzę, że Masta_J na kolejnym forum prowadzi walki ze smokami i wiatrakami (chyba, że styl pisania i nick z użytkownikiem z for allegro.pl jest przypadkowo zbieżny). Nie oceniam czy słusznie walczy czy nie :p.

M. innymi dla GT5P kupiłem PS3. Zawiodłem się niesamowicie. Nie tylko okrojoną formą gry (w stosunku chociażby do GT2) ale i także kiepską fizyką gry.

Z nowych gier pewnie zakupię tylko Tekken 6. Za duże zaległości mam jeśli chodzi o gry, które już zdążyły wyjść :)
 

dienekes' shade

New member
ps_user napisał:
Co do ankiety to jeszcze tylko dwa dni głosujemy. Spodziewałem się jednak że Killzone zdominuje tu wszystko, a tu proszę,pozostaje z tyłu za "Oklepującym Wszystkim Twarze Bogiem Trzy" ;)

Ankieta dotyczy gier zapowiadanych na 2009 r., a GOW III (podług informacji) wychodzi w marcu 2010 r.

Gratuluję wszystkim Kolegom, którzy wybrali właśnie ten tytuł jako Najbardziej Oczekiwaną Premierę 2009 r... :rolleyes:

Co do GT5:p, z dwóch wariantów: czekać 2 lata na wyjście GT5 bez Prologu albo umilać sobie oczekiwanie Prologiem właśnie - wybieram to drugie rozwiązanie.

I jeśli dla kogoś problemem jest wydatek śmiesznych 99 złotych, za możliwość brykania 70cioma pięknie odwzorowanymi samochodami, cóż... Nikt z Polyphony rąk Wam nie wykręca :)

Życzę Wam wszystkim, aby w 2009 r. wszyscy developerzy wypuszczali "dema" tego pokroju :eek:k:
 

28olobmaB

Banned
lukaszby napisał:
Witam wszystkich :)
M. innymi dla GT5P kupiłem PS3. Zawiodłem się niesamowicie. Nie tylko okrojoną formą gry (w stosunku chociażby do GT2) ale i także kiepską fizyką gry.quote]

Wlacz fizyke profesional, to pogadamy. Co to znaczy konkretnie "kiepska fizyka gry"? Mozesz konkretniej, czy tylko powtarzasz za zazdrosnymi kolegami bloku czy z gimnazjum?

Nie rozumiem tez dlaczego zawiodles sie "okrojona forma gry", skoro na pudelku masz napisane "Prologue". Wiele gier samochodowych jest jeszcze bardziej okrojona, a producent nie jest tak szczery jak Polyphony Digital.
 
Ostatnia edycja:

lukaszby

New member
Jeśli chodzi o "fizykę" gry - zraziło mnie chociażby to, że przy uderzeniu w bandę samochód mi się po prostu zatrzymał w miejscu. Wg. mnie powinien się chociaż kawałek pokulać albo coś w tym stylu.
Profesional sprawdzę na pewno.

Po prologu spodziewałem się, że będzie jedynie okrojona ilość samochodów, ale liczyłem na to, że będę mógł przy nich dłubać, zmieniać, mieszać jak to było w GT3 - cóż nie doczytałem.

Prostackie teksty o gimnazjum i bloku odpuść sobie.
 

28olobmaB

Banned
lukaszby napisał:
Jeśli chodzi o "fizykę" gry - zraziło mnie chociażby to, że przy uderzeniu w bandę samochód mi się po prostu zatrzymał w miejscu. Wg. mnie powinien się chociaż kawałek pokulać albo coś w tym stylu.
Profesional sprawdzę na pewno.

Po prologu spodziewałem się, że będzie jedynie okrojona ilość samochodów, ale liczyłem na to, że będę mógł przy nich dłubać, zmieniać, mieszać jak to było w GT3 - cóż nie doczytałem.

Prostackie teksty o gimnazjum i bloku odpuść sobie.

Po uderzeniu w bandę samochód powinien się "pokulać"? Tak rozumiesz realizm wyśćigów? Dziwne, mnie się wydaje że po uderzeniu w bandę wyścig powinien dobiec końca.

Co do dłubania w samochodach, to widac że grałeś w GT5: Prologue raz przez całe 30 minut i nic o tej grze nie wiesz. Tuning samochodów jest dostępny jak zrobisz licencję "S", ale chyba w Twoim bloku nikomu sie to jeszcze nie udało?
 

brx

New member
Chwilę się zastanawiałem i wybór padł jednak na K2. Drugi tytuł, który mnie mocno intryguje, to Heavy Rain. Mam nadzieję, że chłopaki ze studia Quantic Dream podołają wyzwaniu i pokażą, jak powinny wyglądać "przygodówki".
 

dienekes' shade

New member
lukaszby napisał:
Jeśli chodzi o "fizykę" gry - zraziło mnie chociażby to, że przy uderzeniu w bandę samochód mi się po prostu zatrzymał w miejscu. Wg. mnie powinien się chociaż kawałek pokulać albo coś w tym stylu.
Profesional sprawdzę na pewno.

Po prologu spodziewałem się, że będzie jedynie okrojona ilość samochodów, ale liczyłem na to, że będę mógł przy nich dłubać, zmieniać, mieszać jak to było w GT3 - cóż nie doczytałem.
Łukaszu, proponuję, abyś tego typu sądy wygłaszał wyłącznie nt. gier, o których masz pojęcie/ grałeś w nie, dłużej niż kilka minut. W przeciwnym razie, będziesz wyglądał wyjątkowo niepoważnie i ośmieszysz się w oczach społeczności. Przed oceną gry, warto by ją było poznać, czyż nie? :rolleyes:

Nie traktuj tego jako złośliwości, czy obrony danej gry - poprostu zarzucając grze brak elementów, mimo iż one w niej występują :)hmm:), sam wystawiasz sobie, dość niską, notę.

Co do okrojonej ilości samochodów, prosty przykład: GT5:p ma ich ponad 70, a jest "demem", zaś GRID (PEŁNA GRA!) ma ich zaledwie 42 (+6 za 10 dolców)... Ostatnio w GT5:p dostaliśmy (za darmo) 3 auta :)

Hmm, wobec powyższego, co tu jest okrojone? Żeby nie było, mam GT5:p a GRID już w tym tygodniu wyląduje w mojej konsoli (mam nadzieję).

Słowo odnośnie zderzeń z bandą i "kulania" zaraz po nim - wszystko zależy od kąta natarcia. Przy kraksie pod kątem prostym, auto albo zostanie w miejscu, albo minimalnie, "odskoczy". Tu decydującym czynnikiem będzie prędkość i konstrukacja auta :p To drugie, w GT5:p, nie ma znaczenia - brak zniszczeń. Tak naprawdę, czyników jest więcej, ale dalsze rozpisywanie się w tym przedmiocie uważam za bezcelowe.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

lukaszby

New member
dienekes' shade napisał:
Łukaszu, proponuję, abyś tego typu sądy wygłaszał wyłącznie nt. gier, o których masz pojęcie/ grałeś w nie, dłużej niż kilka minut. W przeciwnym razie, będziesz wyglądał wyjątkowo niepoważnie i ośmieszysz się w oczach społeczności. Przed oceną gry, warto by ją było poznać, czyż nie? :rolleyes:

Nie traktuj tego jako złośliwości, czy obrony danej gry - poprostu zarzucając grze brak elementów, mimo iż one w niej występują :)hmm:), sam wystawiasz sobie, dość niską, notę.

Co do okrojonej ilości samochodów, prosty przykład: GT5:p ma ich ponad 70, a jest "demem", zaś GRID (PEŁNA GRA!) ma ich zaledwie 42 (+6 za 10 dolców)... Ostatnio w GT5:p dostaliśmy (za darmo) 3 auta :)

Hmm, wobec powyższego, co tu jest okrojone? Żeby nie było, mam GT5:p a GRID już w tym tygodniu wyląduje w mojej konsoli (mam nadzieję).

Słowo odnośnie zderzeń z bandą i "kulania" zaraz po nim - wszystko zależy od kąta natarcia. Przy kraksie pod kątem prostym, auto albo zostanie w miejscu, albo minimalnie, "odskoczy". Tu decydującym czynnikiem będzie prędkość i konstrukacja auta :p To drugie, w GT5:p, nie ma znaczenia - brak zniszczeń. Tak naprawdę, czyników jest więcej, ale dalsze rozpisywanie się w tym przedmiocie uważam za bezcelowe.

Pozdrawiam
Pewnie i masz rację, że dłużej powinienem pograć przed pisaniem takich wyroków. Niestety GT5 na wstępie mnie odrzuciło i nie mogłem się zmusić (szczególnie, że szafa pełna innych gier jeszcze jest). Pamiętam jak parę lat temu usiadłem przy GT3 to zupełnie inne wrażenia miałem :)

Koniec offtopa z mojej strony w tym temacie.
 

dariuszd1

New member
Killzone 2 - tą grę kupię obowiązkowo. Jednak nie szaleję aż tak na punkcie strzelanek, tutaj jednak spodziewam się na prawdę świetnej grafiki. Mam tez nadzieję, że gra będzie dłuższa niż Resistance 2.
Heavy Rain - czekam z niecierpliwością, czuję, że z powodu tej gry nie będę sypiał po nocach;).
Final F. XIII - niech w końcu wychodzi któraś, bo na punkcie tej produkcji mam totalnego fioła:). Tutaj nawet istnieje ryzyko odwodnienia i śmierci z powodu długotrwałego niespożywania pokarmów:))).
 

ps_user

New member
Bez reklam
Uprasza się społeczność o oddanie jeszcze kilku głosów na Killzone 2, któremu dopinguję 8) Dziwne że na aukcjach tylko jeden preorder na niecałe dwa miesiące przed premierą ;) Ale pewnie niedługo się zacznie.
 

Alucard1984

New member
oj zacznie się zacznie... ja pewnie spędzę długie godziny w pracy razem dienekesem debatując "bierzemy kolekcjonerkę , limitowaną czy zwykłą " ?! i tak pewnie skończy się na zwykłej jak zawsze :p ale może tym razem pokuszę się o ładne metalowe pudełko i jakieś tam dodatki kolekcjonerki :p w końcu nie wiele tytułów ma zrobić taką mini rewolucję :p o god of war 3 nie wspominam bo znając sony dostaniemy ten tytuł w połowie 2010 tak żeby nie zabił innych też dobrych pozycji na czarnulę . Z drugiej strony wydaje mi się, ba jestem niemal pewny, że jednak ten rok będzie dużo uboższy w mega hity. na pewno k2, może res 5, sf 4 to raczej pewniak i .... ja liczę na ff . jeszcze może heavy rain a tak to chyba nic więcej nie ma... ?! liiiiiipa .
 

dienekes' shade

New member
Hehe, sporo w tym racji, ale dobrze wiesz, że gdyby PoP LE był gdzieś w Warszawie, a nei Londynie to byśmy go nabyli :) No i ten ryzykowny okres przedświąteczny...

Mam nadzieję, że K2 LE/ SE uda nabyć się w kraju nad Wisłą...

Zapomniałeś jeszcze o Uncharted 2. Poza K2, to mój drugi pewniak :eek:k:
 
Ostatnia edycja:

ps_user

New member
Bez reklam
Koniec

Jako że ankieta zamknięta, dziękuję wszystkm za głosy :)

Co można powiedzieć, to że wygrały dwa tytuły które nie pokażą się w 2009 :rolleyes: czyli: GT5 bliżej nie określona przyszłość, i GOW3 - 1 kw. 2010
Umieszczenie ich tu to mój błąd, który jednak pokazał spore zinteresowanie nimi.

Trzecie miejsce dla gry na którą sam głosowałem, Killzone 2. W lutym strzelamy do Helghastów, panowie ekhm i panie :twisted:
 

dienekes' shade

New member
Oczywistym jest, że wygrał Killzone 2, choć oficjalne wyniki wskazują na Niewiedzę 8 i Brak Informacji 3 (ex aequo z K2) :rolleyes:

Oby do końca lutego/ początku marca 2009 r. ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry