Obraz z svideo oraz hdmi

marviz

New member
Witam :)

Mam zamiar kupić Samsunga LE32s81B. Głównie do kablówki (w przyszłości zapewnie N-ka), oraz do oglądania filmów z komputera. Problem polega na tym że do komputera mam już podłączone dwa monitory w trybie Dual (czyli takie przedłużenie monitora). Jedyne wyjście jakie zostało mi w karcie graficznej (GForce 7950 GT) to Svideo, czy ktoś posiada zdjęcia prezentujące różnice pomiędzy podłączeniem komputera przez Svideo oraz DVI-HDMI ?

Mógł bym odłączać od komputera ten jeden monitor by podłączyć TV ale nie chciał bym ciągle tego robić, chciał bym mieć podłączenie już stałe. Jedynie w panelu karty graficznej zmienić sobie wyjście na TV.

równierz interesuje mnie to czy przez kabel Svideo uda mi się wyświetlić obraz w pełnej rozdzielczości HD-Ready. Niestety mieszkam w małym miasteczku i w jedynym sklepie RTV nie ma warunków do przeprowadzenia takiego porównania :/

Z góry dziękuje za odpowiedz :)

Pozdrawiam, Marcin.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ponieważ w domu mam wiele urządzeń - więc korzystam ze złacza S-video. Jak dla mnie jakość jest zupełnie wystarczająca nawet na ekranie 42 - z odległosci 3 metrów. Ale tą jakość powinienieś niestety oceniać sam, bo trudno mi okreslić jaka masz wrażliwość.
 

mborows

New member
Obraz przez S-video w porównaniu do DVI lub nawet D-sub można określić tylko jednym słowem - tragedia. Obraz jest nieostry, rozmazany. Od biedy da się obejrzeć jakiś film, ale o pracy na komputerze i obrazie na TV przez S-video można zapomieć. Do tego dochodzi problem ze skalowaniem obrazu. Trzeba na komputerze ustawić małą rozdzielczość 800*600, aby obraz w całości był wyświetlany na ekranie.

U siebie też planowałem taką konfigurację, że komp będzie podłączony przez S-video do TV (komputer i TV stoją w oddzielnych pokojach rozdzielonych ścianą 30cm, więc prościej byłoby wywiercić tylko dziurę 10mm niż większą, aby przeszło złącze D-sub). Po testach zrezygnowałem z tego, do TV komputer będzie podłączony przez D-sub.
W Twoim przypadku, kiedy masz już wykorzystane dwa złącza na karcie graficznej, może dobrze byłoby zamontować kolejną grafikę.
 

marviz

New member
Kiki - A czy mógł byś zrobić fotki np. z komputera podłączonego svideo oraz DVI-hdmi ? (O ile masz takie kable i chwile wolnego czasu, oraz ... Aparat z możliwością manualnego zablokowania ekspozycji oraz balansu bieli)

Niestety pomysł z kupnem drugiej karty graficznej pociągnął by za sobą kwote w wysokości ponad 800 zł bo jeśli już myśleć to o drugiej takiej samej w zastosowaniu SLI;)

mam jeszcze pytanie co do rozdzielczości svideo. Czy maksymalna taka rozdzielczość którą ten kabel może osiągnąć jest 800x600 ? czy może jednak osiągnąć pełne HDready ? bo jeśli nie to chyba sprawa jest prosta :) zostaje jedynie DVI-HDMI
 
Ostatnia edycja:

Masa

New member
Hmm, z tego co mi wiadomo na kartach połączonych w SLI, złącza działają tylko na jednej karcie.
 

marviz

New member
Witam ponownie.

W pudełku od karty graficznej znalazłem kabel do karty przeznaczony dla TV Out.

jest to 9 pinowy kabel svideo z którego wychodzą 4 końcówki.

1. S-VID OUT (Czarna końcówka Svideo)
2. Pr OUT (Czerwona końcówka typu chinch)
3. Pb/COMP OUT (Niebieska typu chinch)
4. Y Out (Zielona typu chinch)

msi8800gts_03s.JPG


Pytanie: Czy można w takim razie zamiast przez Svideo podłączyć to przez kompozyt i jakość będzie lepsza ? (3x chinch, chyba) i czy oczywiście da się tak uzyskać rozdzielczość HD-ready ? której Svideo chyba nie obsługuje.
 
Do góry