obraz z LCD w sklepach

lipieck

New member
Witam! ciekawi mnie jedna rzecz. Jak to jest z porównywaniem obrazu różnych LCD w sklepie. Czy sygnał anteny ma wpływ na to, że np. 2 telewizory stojące obok o podobnych parametrach (tej samej firmy) bardzo różnią się w jakości obrazu?
 

lipieck

New member
Dowolne.Chodzi o to ze obraz na kazdym z telewizorów w sklepie bardzo się różni i jestem ciekaw co ma na to wpływ i czy można obiektywnie porównywać telewizory LCD w sklepie
 

dnc

Moderator
VIP
Zauważyłem taką zależność. Jeśli sklepowi zależy by sprzedać jakiś TV podpinają go pod sygnał o najlepszej jakości. Kiedy nie bardzo zależy to wtedy dają jak leci, czy to kablówka, czy ktoś przytknął palec do gniazdka antenowego.:eek:k:
 

Robertus64

New member
Bez reklam
Taki fajny obrazek obserwuję w pewnej sieci sprzedaży , telewizorki jednej firmy podpięte pod 1080 a reszta na antenowym - i co robi Kowalski - ano kupuje te co chodzą pod 1080 bo mają ładny obraz , wiele razy słyszałem ten tekst w sklepach.Jakie musi być zdziwienie po przyjściu do domu i odpaleniu na kablówce lub na dachowej - gdzie moja ostrość , gdzie moja głębia:( :( :( :krol:
 

lipieck

New member
No własnie, w takim razie w jaki sposób wybrać LCD dla siebie? Kierować się tylko kontrastem, ostrością i czasem reakcji matrycy? A gdzie znajdują się dane o rodzaju matrycy ( PVA lub S-PVA )?
 

Reynold

New member
@lipieck

Skoro w sklepie ciezko cos wybrac to radze wytypowac pare upatrzonych modeli (nie koniecznie najnowszych ale tez nie za starych), poszperac na forach i popatrzec co maja do powiedzenia uzytkownicy tych tv i/lub kierowac sie tym, ktory Ci sie najbardziej podoba wizualnie (to tez wazne jakby nie bylo).

Bardzo czesto dane techniczne - w szczegolnosci dane o kontrascie - sa wyssane z palca i maja sie nijak do faktycznego stanu rzeczy. Nie mozna sie kierowac tylko i wylacznie tym. Czas reakcji 8ms + 100Hz wystarczy a co do matrycy to nie wiem, pewnie w specyfikacjach technicznych na stronach producentow.
 

Mariusz_W

New member
W innym wątku już pisałem o bezmyślności wielu sklepów. ALe ostatnio powalił mnie EruoRTVAGD w Krakowie przy ul. Zakopiańskiej. Na wszystkich telewizorach puszczali reklamę sieci telefonii Mova czy jakoś tak (tej wprowadzanej przez carefour). Nie wiem z czego oni to puszczali, ale obraz był po prostu tragiczny. I nie chodzi tu o odcienie barw czy coś takiego tylko po prostu obraz śnieżył, wyginał się na wszystkie strony i takie tam. Na moje pytanie czy może puścić mi coś normalnego odpowiedział że nie, bo muszą przez jakiśczas puszczać tą reklamę.
Po prostu bomba.
Inna sprawa, że jest to sklep gdzie powiedziano mi, że JVC nie robi telewizorów LCD, Sharp robi najgorsze na rynku, a poleca Sony oraz ich odpowiedniki Samsung (na zasadzie zobacz pan jak gra sony w naszym saloniku tv na sygnale HD - Samsung będzie grał tak samo albo i lepiej tylko za niższą cenę).
 

MJot

Member
powtórzę się - w Bielsku to samo w EuroRTVAGD plotą,
z jednego sprzedawcy wyciągnąłem, że Samsung daje im prowizję od sprzedaży ich TV,
wygląda na to, że tak też jest w sklepach Mixa
czy ktoś może jeszcze to potwierdzić?
 

janusz

New member
Bez reklam
Chyba troszkę przesadzacie, owszem bogate firmy dają sklepom sprzęt pod który mogą podłączyć ich odbiorniki, stąd wyglądają na faworyzowane. Ale z łapówkami to już przesada. Po prostu bogata firma ma kasę na promocje.
Jeszcze jedno, czy za umieszczanie postów na forum też Samsung płaci, bo najwięcej postów i wyświetleń jest na dziale Samsunga?
 
Ostatnia edycja:

timbot

New member
Bez reklam
a ja zupełnie wierzę w prowizje od sprzedaży, zwanej przez kolegę łapówką. Dobry kolega pracował w sieci marktów eletronicznych, z tym że na dziale drobnego agd i z jednej firmy mieli duże prowizje od sprzedaży elektrycznych maszynek do golenia, więc uczciwie przyznawał, że ich sprzedawało się najwięcej :)
 

janusz

New member
Bez reklam
Prowizje to pewnie tak, nawet oficjalnie w umowach mają. Ale to normalne prawa rynku. Takie prowizje wliczone są w cenę towaru, tak samo jak reklama w TV.
 
Do góry